Piwo z Pokrzywy: Pyszny, Zdrowy Ferment Ziołowy

Rejestracja jest otwarta na nasz nowy Krótki Kurs — Rzemiosło Fermentacji Ziołowej. Dzisiaj chcemy dać wam małą zapowiedź kursu, abyście mogli zorientować się, czego się spodziewać.

Na tym kursie nauczysz się, jak robić własne piwa ziołowe, miód pitny, kombuchę, kefir wodny i żywność fermentowaną w mleku. Pomyśleliśmy, że fajnie byłoby podzielić się jednym z przepisów, które znajdziesz w ramach tego kursu — pokrzywą Piwo!

Co jest takiego wspaniałego w pokrzywie?

Pokrzywa jest bardzo pożywnym ziołem, którego na wiosnę jest pod dostatkiem. W rzeczywistości mamy kilka artykułów na blogu Herbal Academy o korzyściach płynących z pokrzywy, o tym, jak ją zbierać i jak używać jej w domowych lekach ziołowych i produktach ziołowych.

  Jak żerować i ucztować na wiosennej pokrzywie ~ 253 ~
  Zioło rodzinne: Używa się liścia pokrzywy ~ 253 ~
  12 przepisów na pokrzywę, które warto dodać do swojej książki kucharskiej

  Pokrzywa zwyczajna: ulubiona roślina wiosenna

  Zbiór i gotowanie pokrzywy tej wiosny

  Przepisy na pokrzywę na wiosnę

O piwie z pokrzywy

Zanim przejdziemy do przepisu, Tara Welty, znawczyni akupunktury i warzenia piwa, dzieli się swoim doświadczeniem w piciu piwa z pokrzywy.

The Craft Of Herbal Fermentation Course by Herbal Academy z Herbal Academy na Vimeo.

„Piwo pokrzywowe jest jak picie jakiegoś spartańskiego eliksiru wojownika – zawsze czuję, że mógłbym podnieść dom i przesunąć go trochę w lewo, kiedy go wypiję. Pokrzywa (Urtica dioica) to niesamowite pożywienie, tonik dla osób w każdym wieku i na każdą przypadłość. Miej oczy szeroko otwarte, bo rośnie dziko. Uprawiałem ją również, ale ostrzegam, ma ona podobne do mięty tendencje do inwazyjności. Uważam, że podczas przygotowywania herbaty pokrzywa korzysta z długiego okresu moczenia (8 do 12 godzin) przed odcedzeniem. Świeże pokrzywy zapewniają najlepszy smak, chociaż z suszonej pokrzywy na pewno można zrobić piwo. Bądź jednak ostrożny. Chociaż ze świeżej herbaty prawie niemożliwe jest zrobienie zbyt mocnej herbaty, z suszoną można przesadzić. – Tara Welty

Każdemu z nas przydałoby się od czasu do czasu trochę eliksiru spartańskiego wojownika! Tym lepiej, jeśli jest domowej roboty. Jeśli nie możesz się doczekać, aby spróbować swoich sił w robieniu piwa z pokrzywy, sprawdź poniższy przepis.

Jak zrobić piwo z pokrzywy

Druk

Składniki
~ 152 ~ 1 funt świeżych liści pokrzywy (Urtica dioica) lub do 8 uncji suszonych pokrzyw
1 galon wody
1 uncja świeżego korzenia imbiru (Zingiber officinale).
2 organiczne cytryny
1 funt brązowego cukru
Drożdże (zgodnie z instrukcją na opakowaniu)

Kierunki

 • Zagotować wodę, zalać pokrzywą i świeżo startym imbirem i odstawić na 8-12 godzin.
 • Odcedź napar z pokrzywy i imbiru.
 • Wyciśnij sok z cytryn i dodaj sok z cytryny do naparu pokrzywowo-imbirowego.
 • Dodaj brązowy cukier i mieszaj do rozpuszczenia.
 • Wlej do naczynia fermentacyjnego i dodaj drożdże zgodnie z instrukcją na opakowaniu.
 • Odtąd przejdź do podstawowych etapów warzenia lub instrukcji krok po kroku zawartych w Kursie Rzemiosła Ziołowej Fermentacji.

To tylko mała zapowiedź naszego nowego kursu! Jeśli wiesz cokolwiek o warzeniu piwa, zapraszamy Cię do odkrywania rzemiosła warzenia piwa ziołowego razem z nami, testując ten przepis na piwo pokrzywowe z kursu The Craft of Herbal Fermentation Course. Będzie nam bardzo miło, jeśli podzielisz się z nami swoimi zdjęciami i przemyśleniami na temat tego przepisu w mediach społecznościowych, używając hasztagu #myherbalstudies.

Jednakże, jeśli jesteś kompletnym początkującym w piwowarstwie ziołowym i produkcji miodów pitnych lub może trochę bawiłeś się fermentami, ale nie jesteś gotowy na zrobienie własnego piwa ziołowego bez dodatkowych instrukcji, pozwól, że zachęcę Cię do dołączenia nas w naszym najnowszym Krótkim Kursie — Rzemiosło Ziołowej Fermentacji.

Nie tylko nauczysz się robić ten i inne przepisy na piwo, ale także nauczysz się robić ziołowy miód pitny, napoje bogate w probiotyki, takie jak ziołowa kombucha i ziołowy kefir wodny oraz produkty i zioła fermentowane w procesie laktozy.

W ramach tego kursu zapoznasz się z każdym rodzajem procesu fermentacji ziół poprzez instrukcje krok po kroku, a także uzyskasz dostęp do pisemnych samouczków do pobrania oraz list zasobów i zapasów, aby wyposażyć Cię we wszystkie narzędzia, których możesz potrzeba różnych eksperymentów z fermentacją ziół. Ponadto uzyskasz dostęp do ekskluzywnych przepisów i inspirujących opowieści o fermentacji, które będą Cię wspierać i ożywiać po drodze.

Dołącz do nas już dziś! Chcielibyśmy cię mieć!

Oto ponownie link, gdybyś go przegapił!

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US