Odżywcza herbata z chwastów

Zielarze zwracają uwagę na piękno i wartość, dostrzegając użyteczność wewnątrz tego, co inni uważają za bezużyteczne. Często piętnowane rośliny, takie jak pokrzywy, mlecze, łopian, babka lancetowata, ptasie ziele, ćwiartki jagniąt i koniczyna czerwona często rosną w pobliżu na ulubionych polach lub leśnych ścieżkach, a nawet na naszych trawnikach i przyrządzają smaczne i pożywne herbaty, a także octy ziołowe, zupy, i sałatki. Nawet jeśli nie jesteś w stanie sumiennie zbierać chwastów (powinieneś być w 100% pewien, że roślina jest taka, jak myślisz; zbieraj 50 stóp od krawędzi drogi, nigdy w pobliżu linii telefonicznych; nigdy nie bierz więcej niż 7-10 % roślin), wiele zachwaszczonych roślin można znaleźć w lokalnym sklepie zielarskim lub spółdzielni.

Tutaj, w Akademii Ziołowej, jedną z naszych ulubionych herbat jest Odżywcza Herbata Weedy, zawierająca liść pokrzywy, liść mniszka lekarskiego i kwiat czerwonej koniczyny. Dodaliśmy również miętę pieprzową, aby uzyskać dodatkowe minerały i zrównoważyć smak.

Pokrzywa – bogata w minerały, witaminy, naturalne antyhistaminy, działa przeciwzapalnie.
Mięta pieprzowa – minerały, witaminy, łagodzi podrażnienia przewodu pokarmowego, miętowa
Liść mniszka lekarskiego – bogaty w minerały, pobudza enzymy trawienne
Kwiat koniczyny czerwonej – zawiera izoflawony, słodki smak i zapach, piękny. Kobiety w ciąży lub karmiące oraz osoby stosujące leki rozrzedzające krew powinny unikać czerwonej koniczyny.

Kierunki:
Lubimy robić kwartę i pić jedną filiżankę na raz przez cały dzień. Ten przepis wykorzystuje suszone zioła w proporcjach.

Do jednej kwarty gorącej wody dodać:

1 TB liść pokrzywy
1 łyżka mięty pieprzowej
1 TB liść mniszka lekarskiego
1 TB kwiatu koniczyny czerwonej 

Parzyj przez 20 minut do czterech godzin, odcedź i ciesz się piciem!

 

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US