Zimowe koktajle ziołowe na powitanie Nowego Roku

Co to był za rok! Po wzlotach i upadkach, zwrotach akcji i zawirowaniach ostatnich 12 miesięcy zbliżamy się do 2021 roku z gorącą nadzieją. Aby zastanowić się nad minionym rokiem i przewidzieć nadchodzący rok, nalewamy sobie zimowe koktajle ziołowe i zapisujemy, co wyobrażamy sobie na ten nowy rok. Dołącz do nas, prawda?

Rozgrzewające Koktajle

Styczeń i luty mogą wydawać się nieco powolne po zgiełku okresu świątecznego, ale może to być dobry czas na przytulenie i regenerację sił. Długie, zimne noce prawie zachęcają nas do szukania napojów i potraw, które rozgrzewają od wewnątrz. Kiedy myślimy o rozgrzewających koktajlach (lub koktajlach bezalkoholowych!), mniej myślimy o rzeczywistej temperaturze napoju, a więcej o ziołach i przyprawach, które są w nich użyte. Dzielimy się z Tobą niektórymi z naszych ulubionych przepisów na zimowe koktajle ziołowe, a także naparami ziołowymi, które można dodać do dowolnego napoju. Mamy nadzieję, że zainspirują Cię one i zapewnią ci przytulność przez kilka następnych miesięcy.

Ziołowe Hot Toddies

Hot toddy to tradycyjnie gorący napój whisky z cytryną. Ale dzisiaj jest mnóstwo odmian i przepisów, w których ludzie robią gorące toddies z rumu, whisky lub burbona. Nasze zimowe ziołowe hot toddies zwykle koncentrują się na rozgrzewających ziołach — tych, które pobudzają krążenie, które zapewnia delikatne ciepło w całym ciele.

Odmiany tych zimowych koktajli ziołowych mogą obejmować:

    Kłącze imbiru (Zingiber officinale) – Stymulując krążenie i energię, wzmacnia „ogień” w organizmie, który wspomaga trawienie, zdrowie serca, odporność oraz wigor i równowagę układu rozrodczego (Wood, 2007).

    Owoc Cayenne (Capsicum annuum) – Cayenne uważany jest za silny środek pobudzający układ krążenia i pokarmowy oraz rozpraszający ciepło i zimno (Lad & Frawley, 1986).

    Rozmaryn (Salvia rosmarinus, synonim Rosmarinus officinalis) nadziemne części – Energetycznie rozmaryn rozgrzewa, wysusza, stymuluje i regeneruje. Jego główne efekty są odczuwalne w głowie, żołądku i sercu (Holmes, 1997).

    Kora cynamonu (Cinnamomum spp.) – Cynamon jest stosowany w wieloziołowych preparatach na kaszel, przeziębienie i gorączkę (Chevallier, 1996). Nie zapominajmy też, że to kwintesencja smaku na sezon zimowy!

    Pączek goździka (Syzygium aromaticum) – Goździk jest uznawany za rozgrzewający i wysuszający środek pobudzający krążenie (Sinadinos, 2008). Goździki mogą zwiększać ogień trawienny, co może wspierać słabe lub powolne trawienie charakteryzujące się bólem brzucha, gazami, biegunką lub brakiem apetytu (Pole, 2006; Tierra i Tierra, 1998)

Mamy nadzieję, że poeksperymentujesz z różnymi odmianami tych rozgrzewających ziół. Mamy dwa ulubione zimowe przepisy ziołowe, którymi możemy się z Tobą podzielić, aby pobudzić Twoją inspirację: jeden na koktajl i jeden na mocktail. Kliknij poniżej, aby zobaczyć ich przepisy.

Cranberry Hot Toddy przepis z goździkami, cynamonem i imbirem

Ziołowy Hot Toddy Mocktail Przepis

Cydry z przyprawami

Przez cały sezon powoli rozmyślamy nad cydrem. Zapach korzennego cydru unoszący się w kuchni od razu przywołuje nostalgię i zawsze stanowi rozkoszną popołudniową ucztę. To, czy dodasz alkohol do swojego korzennego cydru, zależy wyłącznie od Ciebie! Lubimy pić sam cydr z przyprawami przez cały dzień i jesteśmy znani z dodania odrobiny czegoś mocniejszego, aby uczcić koniec dnia pracy.

Cokolwiek wybierzesz lub wolisz, uważamy, że te zimowe przepisy ziołowe będą dla ciebie pocieszające i pyszne.

Przepis na cydr jabłkowy z przyprawami z pomarańczy, imbiru i cynamonu

Makieta jabłkowa z przyprawami Chai (z wariacją koktajlową!) Przepis

Napary z drzew iglastych

Ponieważ wiecznie zielone rośliny są wszechobecne, nieustannie eksperymentujemy z tym, co można zrobić z igłami drzew iglastych. Te napary i napoje, które można po nich dodać, wymagają trochę przezorności i pracy, ale czy to nie sprawia, że ​​efekt jest jeszcze bardziej kuszący?

Aby przygotować napary z drzew iglastych do zimowych koktajli ziołowych, zacznij od kluczowego składnika: igieł drzew iglastych. Prawdopodobnie masz w pobliżu świerk, sosnę, jodłę lub cykutę (unikaj jednak cisu!). Po prostu upewnij się, że masz pozwolenie na zbieranie z niego paszy i upewnij się, że obszar jest i był wolny od chemikaliów. (Dowiedz się więcej w naszym przewodniku po zimowych poszukiwaniach.)

Przepisy na prosty syrop iglasty i wódkę z iglakiem

Przepis na świderki z igieł sosnowych

Wznieś z nami toast za nowy rok

Jesteśmy gotowi na nadchodzący rok. Bez względu na to, jak może wyglądać dla Ciebie rok, lubimy wyobrażać sobie, że podchodzisz do niego z odrobiną nadziei i potrafisz ugruntować się w rytmie codziennych zajęć i natury. Wypróbowując przepisy na zimowe koktajle ziołowe (lub bezalkoholowe), podziel się z nami swoimi dziełami w mediach społecznościowych! Oznacz Ziołową Akademię na Facebooku i Instagramie, aby podzielić się z nami wirtualnymi pozdrowieniami lub użyj hasztagu #MyHerbalStudies. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co stworzysz.

Jeśli uwielbiasz eksperymentować z zimowymi koktajlami ziołowymi, koktajlami bezalkoholowymi i naparami, świetnym następnym krokiem byłoby spróbowanie swoich sił w fermentacji! Kurs Craft of Herbal Fermentation to wspaniałe miejsce na początek. W ramach kursu dowiesz się, jak zrobić piwo i miód pitny, aby podzielić się nimi z przyjaciółmi, a także jak uwarzyć własną kombucha lub stworzyć własne sfermentowane potrawy. Pozdrowienia i miłego oglądania!

PRZYPISY

Chevallier, A. (1996). Encyklopedia roślin leczniczych: praktyczne odniesienie do ponad 500 kluczowych roślin leczniczych i ich zastosowań. Nowy Jork, NY: DK Publishing.

Holmes, P. (1997). Energetyka zachodnich ziół (poprawione wydanie 3, tom 1). Boulder, Kolorado: Snow Lotus Press.

~ 152 ~ Lad, V. & Frawley, D. (1986). Joga ziół. Santa Fe, Nowy Meksyk: Lotus Press.

Polak, S. (2006). Medycyna ajurwedyjska: zasady tradycyjnej praktyki. Londyn, Wielka Brytania: Churchill Livingston.

Sinadinos, C. (2008). Profesjonalny program szkolenia zielarzy [Wykład]. Northwest School for Botanical Studies, Arcata, Kalifornia.

Tierra, M. i Tierra, L. (1998). Tradycyjna chińska medycyna ziołowa: Materia medica i zasoby ziołowe (tom 2). Twin Lakes, WI: Lotus Press.

Drewno, M. (2007). Ożywić. Pobrane z http://www.woodherbs.com/Ginger.html

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US