Napar z głogu na noc

Stworzenie własnego naparu z głogu to świetny sposób na dostarczenie potężnej dawki składników odżywczych tego członka rodziny róż. Używając liści, kwiatów i jagód głogu (Crataegus spp.) w prostym, ale orzeźwiającym naparze ziołowym, możesz pomóc przygotować swoje ciało na wyzwania sezonu zimowego.

Późna jesień oferuje obfitość bogatych w witaminy jagód dla entuzjastów dobrego samopoczucia, wśród których jednym z najpopularniejszych jest głóg (Crataegus spp.).

Napar z głogu na noc

Napary z głogu zawierają flawonoidy oraz witaminy B i C (Harford, 2020). Więc pij! Zdrowe dla serca korzyści Hawthorn czekają, by Cię zalać.

Składniki

1 łyżka liścia organicznego głogu (Crataegus spp.).
1 łyżka organicznego kwiatu głogu (Crataegus spp.).
1 łyżka organicznej jagody głogu (Crataegus spp.).
1 mały, szklany słoik do konserw
1 litr wody źródlanej ~ 153 ~
Kierunki

  • Do szklanego słoika z puszkami dodaj liść, kwiat i jagodę głogu.
  • Zalej zioła świeżo zagotowaną wodą, napełniając słoik w odległości 1 cala od wierzchu i zakręć pokrywkę.
  • Pozostaw infuzję na noc lub przynajmniej na 10 godzin.
  • Przecedź rano, aby oddzielić głóg od zaparzonej wody.
  • Ciesz się przez cały dzień w temperaturze pokojowej lub na ciepło do smaku.

Na zakończenie,

Nocny napar z głogu to wspaniały dodatek do późnego jesiennego brunchu z rodziną i przyjaciółmi. Rozważ dodanie głogowego żywopłotu do własnej apteki przydomowej. Nie tylko zapewnia jesienią piękne czerwone jagody do jedzenia i picia, ale każdej wiosny pęka wspaniałymi białymi kwiatami w sam raz na obchody Dnia Maja (Harford, 2020).

Aby dowiedzieć się więcej o bogatej historii i mitologii głogów, zajrzyj na blog Akademii Herbal Academy, Hawthorn Offers, lub wypróbuj ten przepis na Hawthorn Berry Cordial.

PRZYPISY

Easley, T. i Horne, S. (2016). Nowoczesna apteka ziołowa: przewodnik po medycynie. Berkeley, Kalifornia: North Atlantic Books.

Harford, R. (2020). Hawthorn – Przewodnik po żerowaniu po jego pożywieniu, medycynie i innych zastosowaniach [Artykuł online]. Pobrane z https://www.eatweeds.co.uk/hawthorn-crataegus-monogyna

Piwarnik, M. (2019). Historia, mitologia i ofiary głogu [artykuł online]. Pobrane z https://theherbalacademy.com/hawthorn-offerings/