Meadowsweet Tea With Rose

Ten przepis na wiązówkę daje szansę na uspokojenie umysłu i delikatne ukojenie bólu, jednocześnie nawilżając ciało. Ta filiżanka herbaty ziołowej, która jest świetnym sposobem na ćwiczenie samoopieki, zawiera składniki, o których wiadomo, że uspokajają zajęty umysł.

Znany również jako królowa łąki, kwiat wiązówki (Filipendula ulmaria) wydaje się mieć właściwości przeciwbólowe i był tradycyjnie stosowany w leczeniu ogólnego bólu (Shane, 2016), a także bólu związanego z zapaleniem stawów i grypą (Wood, 2009) ). Meadowsweet zawiera salicylany i powinny go unikać osoby, które mają na nie alergię lub nadwrażliwość (Hoffmann, 2003) lub dzieci z chorobą wirusową lub po niej.

Meadowsweet Tea With Rose

Meadowsweet to doskonały wybór na bóle głowy związane ze stresem. Płatki róży (Rosa spp.) są aromatyczne, uspokajające i delikatnie uspokajają, idealne na czas, kiedy potrzebujesz odrobiny pielęgnacji. Aby uzyskać dodatkowy smak, odrobina kardamonu i odrobina słodzika sprawiają, że jest to naprawdę przyjemna filiżanka herbaty. Wydajność: 1-2 filiżanki.

Składniki

1 łyżeczka suszonych kwiatów wiązówki (Filipendula ulmaria).
1 łyżeczka suszonych płatków róży (Rosa spp.).
1 szczypta sproszkowanego kardamonu (Elettaria cardamomum).
Do wyboru miód, stewia lub syrop klonowy do posłodzenia, do smaku

Kierunki

    W żaroodpornym szklanym naczyniu połącz wiązówkę, płatki róży i kardamon w proszku.

    Dodaj 8-12 uncji gorącej wody zaraz po zagotowaniu.

    Przykryć i odstawić na 10 minut.

    Przecedź napar do ulubionej filiżanki lub kubka do kawy. Dosłodzić do smaku.

    Poświęć kilka minut na oczyszczenie umysłu, skup się na oddechu i ciesz się herbatą!

Na zakończenie,

Znajdowanie ziół i roślin, które pomagają złagodzić okazjonalne skutki stresu, promuje rutynę, która obejmuje uważną troskę o siebie. Oprócz powyższego przepisu na herbatę Meadowsweet, oto kilka innych przepisów na herbatę, które możesz wypróbować w te dni, kiedy cichy napar pomoże przywrócić równowagę, której pragnie twoje ciało i umysł.

Herbata rumiankowa z melisą i kwiatem lipy
Przepis na herbatkę uspokajającą
Herbaty ziołowe na rano, w południe i na noc

REFERENCJE 

Hoffmann, D. (2003). Zielarstwo medyczne: nauka i praktyka ziołolecznictwa. Rochester, VT: Healing Arts Press.

Drewno, M. (2009). Ziemski ziołowy: Kompletny przewodnik po roślinach leczniczych nowego świata. Berkeley, Kalifornia: North Atlantic Books.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US