• Home
  • Napary
  • Jak zrobić odżywczą mieszankę herbat dla kobiet w ciąży

Jak zrobić odżywczą mieszankę herbat dla kobiet w ciąży

Ciąża to naprawdę wyjątkowy czas w życiu, podobnie jak potrzeby w tym czasie. Oprócz zdrowej, kolorowej diety i suplementów prenatalnych, odżywcza ziołowa mieszanka herbat dla kobiet w ciąży może poprawić Twoje samopoczucie oraz zdrowie i rozwój Twojego dziecka.

Zapotrzebowanie na składniki odżywcze jest podwyższone, aby właściwie odżywić organizm podczas tego etapu przemian i oczywiście również dla wzrastającego cudu wewnątrz.

W tym artykule znajdziesz jedne z najlepszych ziół, z których można korzystać w czasie ciąży, i wysoce odżywczy przepis na herbatkę dla ciężarnych, a także wskazówki dotyczące bezpieczeństwa stosowania ziół w tym cennym czasie.

Ziołowe bezpieczeństwo podczas ciąży

Podczas gdy stosowanie ziół w czasie ciąży może być łagodniejsze i bezpieczniejsze niż zwykłe farmaceutyki, niewiele wiadomo o potencjalnym ryzyku, ponieważ jak dotąd nie przeprowadzono zbyt wielu badań klinicznych.

Ogólnie rzecz biorąc, wiele ziół ma wysoki profil bezpieczeństwa i długą historię.

Byjąc po stronie bezpieczeństwa, ogólną rekomendacją jest całkowite unikanie ziół w pierwszym trymestrze ciąży, chyba że jest to medycznie wskazane (tj. ziół, o których naukowo lub historycznie wiadomo, że są bezpieczne w czasie ciąży. Przykłady obejmują: rumianek (Matricaria chamomilla), echinacea (Echinacea angustifolia), melisa (Melissa officinalis), pokrzywa (Urtica dioica), liść czerwonej maliny (Rubus idaeus), dzika róża (Rosa spp.) i mięta zielona (Mentha spicata). (Romm, 2014).

Z drugiej strony istnieje wiele ziół, których w ogóle nie należy używać.

Są to na przykład zioła, które zawierają silne alkaloidy lub mają działanie przeczyszczające, a także emmenagogi – zioła, które stymulują krwawienie miesiączkowe i często wykazują silne działanie hormonalne.

W czasie ciąży należy zawsze skonsultować się z położną i/lub profesjonalnym zielarzem przy stosowaniu ziół, szczególnie jeśli chodzi o dawkowanie przy długotrwałym stosowaniu.

Najlepsze zioła do odżywczej mieszanki herbat dla kobiet w ciąży

Od wieków wykazano, że następujące zioła są naprawdę korzystne dla ciąży. Przygotowanie herbaty ciążowej lub naparu z nich to świetny sposób na wykorzystanie ich składników odżywczych i efektów.

liść maliny (Rubus idaeus)

Stosowanie liści maliny podczas ciąży zostało pierwotnie wprowadzone przez rdzenną ludność Ameryki Północnej (Wood, 2009). Dziś liść maliny jest nadal jednym z najczęściej stosowanych ziół na ten wyjątkowy czas (Tobyn i in., 2016).

Jest uważany za doskonały tonik podczas ciąży z dwóch powodów: po pierwsze, jego wysoka zawartość witamin i minerałów jest bogata w składniki odżywcze. Jest bogatym źródłem witamin A, B, C i E oraz minerałów, takich jak wapń, żelazo, fosfor, potas, magnez, selen i mangan (Gladstar, 1993; Pederson, 2010).

Po drugie, właściwości tonizujące liścia maliny pomagają wzmocnić macicę w ramach przygotowań do porodu (Gladstar, 1993). Ponadto jest również stosowany do tłumienia porannych mdłości i zmniejszania ryzyka poronienia (Wood, 2009). Liść maliny jest stosowany jako środek porodowy, aby ułatwić poród (Hoffmann, 2003) i zmniejszyć ryzyko nadmiernego krwawienia po porodzie (Romm, 2018).

Po urodzeniu napar z liści malin jest stosowany jako środek wzmacniający macicę, aby pomóc wydalić łożysko (Gladstar, 1993), przywrócić elastyczność macicy i więzadeł macicy oraz jako galaktagog w celu zwiększenia przepływu mleka matki (Berger, 1998).

Pokrzywa (Urtica dioica)

Pokrzywa to kwintesencja odżywczego toniku ziołowego, który można pić lub jeść codziennie. Odżywia, wspiera i energetyzuje całe ciało i jest bogato odżywczy dla krwi.

Bogate odżywianie może złagodzić zmęczenie i jest energetyzującym popołudniowym (lub o dowolnej porze) podrywem, jeśli czujesz się zmęczony w czasie ciąży. Pokrzywa ma tę dodatkową zaletę, że pomaga utrzymać stały poziom cukru we krwi — badania wskazują, że pokrzywa zawiera zarówno składniki hipoglikemiczne, jak i hiperglikemiczne (Hoffmann, 2003).

Ponadto może złagodzić dolegliwości związane z oddawaniem moczu oraz działa tonizująco i wzmacniająco na nerki, poprawiając ogólną witalność, co może być pomocne dla kobiet w ciąży, które są podatne na infekcje dróg moczowych (Holmes, 1997).

Słoma owsiana (Avena sativa)

Tak jak pozostałe dwa zioła, mleczna słoma owsiana jest bogata w minerały i śladowe ilości składników odżywczych, w tym krzemionkę, magnez, fosfor, chrom, żelazo, wapń, białko, kompleks witamin z grupy B oraz witaminy A, C, E i K (Holmes, 1997; Berger, 1998; Edwards, 2000). W szczególności bogata zawartość witaminy B, wapnia i magnezu w owsie pomaga ukoić i wzmocnić nerwy. Uważana jest za jednego z najlepszych sprzymierzeńców roślin w „karmieniu” i regeneracji układu nerwowego, szczególnie w chwilach stresu oraz w przypadku osłabienia układu nerwowego lub wyczerpania psychicznego (Hoffmann, 2003).

Mięta zielona (Mentha spicata)

Mięta zielona jest prawdopodobnie najlepiej znana ze swoich właściwości łagodzących żołądek, co jest często bardzo potrzebne w czasie ciąży; jest doskonałym wyborem do łagodnego łagodzenia gazów i wzdęć (Cook, 1869; Frawley i Lad, 1988). Mięta może być stosowana w celu rozluźnienia mięśni przewodu pokarmowego lub złagodzenia nudności i wymiotów (Bove, 2001; Cook, 1869). Jest również często dodawany do odżywczych herbat bogatych w minerały, a smak bardzo dobrze łączy się z innymi ziołami wymienionymi powyżej.

Przepis na odżywczą herbatę ciążową

Przepis na Odżywczą Ciążową Herbatę

Ta ziołowa herbata dla kobiet w ciąży to wspaniały sposób na zwiększenie spożycia żelaza, wapnia oraz wielu witamin i innych pierwiastków śladowych, które zapewnią Ci odżywienie przez cały ten wyjątkowy czas. Ta herbata ciążowa pomaga również jako napar przygotowujący do porodu.

Składniki

2 szklanki liścia czerwonej maliny (Rubus idaeus)
2 szklanki liści pokrzywy (Urtica dioica)
1 szklanka słomy owsianej (Avena sativa)
¼ szklanki liścia mięty zielonej (Mentha spicata)

Kierunki

    Wymieszaj wszystkie zioła razem i przechowuj w szczelnym pojemniku w zimnym i ciemnym miejscu.

    Aby przygotować herbatę ciążową, wystarczy użyć około ¼ szklanki mieszanki i 1 litr wrzącej wody.

    Pozostaw na co najmniej 30 minut.

    Odcedź i ciesz się!

Do użycia

Ten napój można pić zarówno na ciepło, jak i na zimno i jest nie tylko wspaniałym pokarmem dla kobiet w ciąży, ale także dla całej rodziny! Poza tym jest naprawdę pyszna jako baza do ziołowej lemoniady, w połączeniu ze świeżym sokiem z cytryny, co również pomaga zwiększyć wchłanianie żelaza.

Bezpieczeństwo

Można bezpiecznie pić do 4 filiżanek tej mieszanki herbat dziennie przez cały drugi i trzeci trymestr ciąży, a także podczas porodu. Należy unikać stosowania preparatów ziołowych w pierwszym trymestrze ciąży lub stosować wyłącznie przy pomocy lekarza, położnej i/lub profesjonalnego zielarza.

Na zakończenie,

Niektóre zioła są wspaniałym, odżywczym wsparciem podczas ciąży. W połączeniu z dobrą dietą i odżywianiem, ćwiczeniami i holistycznym zdrowym stylem życia, w tym pozytywnym nastawieniem i wsparciem społecznym, możemy zbudować fundamenty optymalnego doświadczenia związanego z rodzeniem dziecka. Wypij tę herbatę, aby spędzić trochę czasu podczas ciąży lub stwórz tę mieszankę dla innych! Na pewno to docenią!

Więcej postów na temat ciąży, patrz:

Bezpieczne olejki eteryczne dla kobiet w ciąży
Czy czerwona koniczyna jest bezpieczna podczas ciąży i karmienia piersią? ~ 153 ~

PRZYPISY

~ 152 ~ Berger, JL (1998). Ziołowe rytuały. New York, NY: St. Martin’s Press.

Bove, M. (2001). Encyklopedia naturalnego uzdrawiania dzieci i niemowląt (wyd. 2). Chicago, IL: Keats Publishing.

Kucharz, W.M. (1869). Przychodnia Fizjomedycyna. Cincinnati, OH: WM. H. Kucharz. Pobrane z http://medherb.com/cook/cook.pdf

Edwards, G.F. (2000). Otwarcie naszych dzikich serc na lecznicze zioła. Woodstock, NY: Wydawnictwo Ash Tree.

Frawley, D. i Lad, V. (1988). Joga ziół. Santa Fe, Nowy Meksyk: Lotus Press.

Gladstar, R. (1993). Ziołolecznictwo dla kobiet. Nowy Jork, NY: Fireside.

Hoffmann, D. (2003). Zielarstwo medyczne: nauka i praktyka ziołolecznictwa. Rochester, VT: Healing Arts Press.

Holmes, P. (1997). Energetyka zachodnich ziół (tom 1, wyd. 3). Boulder, Kolorado: Snow Lotus Press.

Pedersen, M. (2010). Zielarstwo żywieniowe: przewodnik po ziołach. Warszawa, IN: Whitman Publications.

Romm, A. (2014). Książka o naturalnej ciąży: Kompletny przewodnik po bezpiecznej, organicznej ciąży i porodzie z ziołami, odżywianiem i innymi holistycznymi wyborami, NY: Ten Speed ​​Press

Romm, A. (2018). Medycyna botaniczna dla zdrowia kobiet (wyd. 2). Louis, MO: Elsevier.

Tobyn, G., Denham, A. i Whitelegg, M. (2016). Zachodnia tradycja ziołowa: 2000 lat wiedzy o roślinach leczniczych. Filadelfia, Pensylwania: Śpiewający smok.

Drewno, M. (2009). Ziemski ziołowy: Kompletny przewodnik po roślinach leczniczych Nowego Świata. Berkeley, Kalifornia: North Atlantic Books.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US