Jak zrobić ziołową mazidło Jethro Klossa

Jedną z pierwszych książek o ziołach, które posiadałam, była Powrót do Edenu autorstwa Jethro Klossa. Dostałam go od znajomego, który wiedział, że interesuję się zielarstwem i chciał mnie zachęcić do podążania tą drogą. Na początku nie zdawałem sobie sprawy, jaki skarb otrzymałem, ale z biegiem lat zacząłem cenić tę książkę za mądrość, którą zawiera, i inspirację, jaką była dla mnie w tych wczesnych latach jako student zielarstwa.

Jethro Kloss urodził się w Wisconsin w 1863 roku w pionierskiej rodzinie, która nauczyła go, jak ważna jest zdrowa dieta, zbieranie plonów z pola i ciężka praca. Jako dorosły Jethro był przez całe życie uczniem i zapalonym propagatorem naturalnego życia. Przez całe życie opiekował się chorymi, prowadził wykłady na temat zdrowego trybu życia w różnych miastach w całych Stanach Zjednoczonych, założył fabrykę, w której produkował zdrową żywność, i ostatecznie napisał książkę Powrót do Edenu, przewodnik po zdrowym stylu życia i ziołowych lekach.~153 ~

Jeśli chodzi o zioła, Back To Eden zawiera kilka świetnych przykładów tego, jak ziołolecznictwo wyglądało pod koniec XIX wieku. Podczas gdy wielu współczesnych zielarzy nadal stosuje zarówno sztukę, jak i naukę zielarstwa w swojej praktyce zielarskiej, korzystne jest spojrzenie wstecz na naszych ziołowych przodków i ich nauki, aby zebrać informacje o sposobie, w jaki używali ziół w swoich czasach.

Ziołowy Mazidło Jethro Klossa

Jednym z pierwszych preparatów ziołowych, jakie kiedykolwiek przygotowałem z książki Powrót do Edenu, była ziołowa maść Jethro Kloss. Chociaż w jego książce udostępniono kilka przepisów na mazidła, to ten, który widziałem najczęściej udostępniany i używany przez innych zielarzy.

Ziołowa maść Jethro Klossa jest wymieniona jako korzystna dla bólu, obrzęków, siniaków, czyraków i innych wykwitów skórnych, bólów głowy, reumatyzmu, bólów zębów, owrzodzeń jamy ustnej, bolesnych skurczów i innych (Kloss, 1985). Wolę używać tej ziołowej maści zewnętrznie, aby oczyścić skórę, zminimalizować ryzyko infekcji, złagodzić obrzęki i poprawić krążenie w okolicy.

Ziołowe mazidło Jethro Klossa

Druk

Składniki

~ 152 ~ 2 uncje sproszkowanej mirry (pochodzącej w sposób zrównoważony ze źródeł uprawnych)
1 uncja sproszkowanego goldenseal (pochodzącego w sposób zrównoważony ze źródeł uprawnych)
½ uncji sproszkowanej papryki cayenne
1 litr spirytusu ~ 153 ~
Kierunki

    Połącz zioła i spirytus w szklanym słoju. Wstrząsaj codziennie przez siedem dni.

    Odcedź zioła z płynu. Lubię przecedzać płyn przez niebielone filtry do kawy, aby usunąć jak najwięcej proszku. Butelka i etykieta. Przechowywać w ciemnym, chłodnym miejscu.

    Ponieważ mazidła są wytwarzane w taki sam sposób jak nalewki (Gladstar, 2008) i zawierają 70% lub 91% alkoholu, okres przydatności do spożycia produktu końcowego, przy prawidłowym przechowywaniu i stosowaniu, będzie podobny do nalewek alkoholowych.

    Ten preparat jest przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego, miejscowego!

O ziołach w mazidłach ziołowych Klossa

Teraz, gdy już wiesz, jak zrobić i używać tej maści, porozmawiajmy szybko o ziołach i ich zaletach.

Mirra (Commiphora mirra)

Mirrę można stosować wewnętrznie i zewnętrznie, najczęściej jako okład, mazidło lub nalewkę. Ze względu na właściwości antyseptyczne mirry jest często stosowana podczas grypy, przeziębienia lub w przypadku przekrwienia płuc, a także na rany i inne otarcia skóry. Ze względu na swoją lepkość jest często stosowany na błony śluzowe i układ oddechowy (Gladstar, 2008).

Goldenseal (Hydrastis canadensis L.)

Goldenseal ma działanie przeciwdrobnoustrojowe i jest najczęściej stosowany wewnętrznie na błony śluzowe w całym ciele i zewnętrznie na skórę. Nie powinien być używany przez dłuższy czas (jednorazowo dłużej niż 3 tygodnie) ze względu na jego właściwości wysuszające.

Cayenne (Capsicum annuum)

Oprócz właściwości rozgrzewających cayenne działa również jako katalizator dla organizmu, stymulując w szczególności układ odpornościowy i sercowo-naczyniowy. Ma właściwości antyseptyczne i może pomóc w przekrwieniu, trawieniu i zaparciach (Gladstar, 2008).

Ta maść to coś, co zawsze lubię mieć pod ręką w moim zestawie zielarskim. To świetny preparat pierwszej pomocy, którego używam przede wszystkim do aplikacji zewnętrznych, miejscowych, aby oczyścić skórę i zminimalizować ryzyko infekcji. Używam go również w celu złagodzenia stanu zapalnego i obrzęku oraz w celu ogrzania okolicy, od czasu do czasu pobudzając również krążenie.

PRZYPISY

Gladstar, R. (2008). Ziołowe przepisy na żywe zdrowie. North Adams, MA: Wydawnictwo piętrowe.

Kloss, J. (1985). Powrót do edenu. Loma Linda, Kalifornia: Powrót do Eden Books.