Jak tworzyć własne ziołowe mieszanki do palenia

Jest coś fascynującego w alchemii ziół i dymu. Część jest wizualna. Widzimy, jak rośliny przechodzą gwałtowną przemianę fizyczną, gdy zamieniają się w dym i popiół. Jest to również coś, czego możemy doświadczyć podczas wdechu. Dym ma smak i konsystencję oraz rezonuje z nami na poziomie emocjonalnym i fizycznym. Rezonujemy z nim również.

Niezależnie od tego, czy użyto ich, by pomóc, czy zaszkodzić, istnieje ponad 1500 roślin, których użycie jako dymu zostało udokumentowane w przeszłości. Zastosowania tych roślin były bardzo zróżnicowane. Używano ich do odstraszania owadów, do wspomagania zdrowia płuc, dla potrzeb weterynaryjnych, do równoważenia lub wpływania na emocje, a nawet jako broń podczas działań wojennych.

Poniżej przyjrzymy się anatomii nowoczesnych ziołowych mieszanek do palenia i sposobom tworzenia własnych.

Nowoczesne ziołowe mieszanki do palenia

Ziołowe mieszanki do palenia obejmują teraz ziołowe papierosy, alternatywy dla tytoniu fajkowego, a nawet ziołowe płyny do wapowania.

Pomimo długiej historii stosowania wielu składników botanicznych, należy pamiętać, że dym to dym. Oprócz zapychania płuc smołą, palenie zmniejsza również ilość przyjmowanego tlenu i zwiększa ekspozycję na tlenek węgla, z których żaden nie jest zdrowy.

Zielarz Howie Brounstein zauważył, że niektórym ludziom pomocne może być używanie ziołowych mieszanek do palenia, kiedy zmniejszają swoje uzależnienie od tytoniu. Mieszankę ziół można dostosować, łącząc składniki, takie jak lobelia i zioła uspokajające, włączając środki wykrztuśne i dziewanny w celu wsparcia płuc, a ostatecznie przechodząc na stosowanie wyłącznie dziewanny (Brounstein, 1995).

Kreatywność może być cnotą w domowym ziołolecznictwie, ale nie używaj żadnych ziół w ziołowej mieszance do palenia, chyba że masz pewność, że można je bezpiecznie stosować w mieszance do palenia.

Anatomia ziołowej mieszanki do palenia

Pomocne może być myślenie o ziołowych mieszankach do palenia jako trzech częściach:

  zioła nośnikowe lub bazowe

  zioła o specyficznej roli wspomagającej

  zioła używane do aromatyzowania.

Czwarta kategoria, zioła używane do dodania treściwości, może sprawić, że dym będzie bardziej przypominał dym tytoniowy, dodając „wagę” lub inne cechy do mieszanki do palenia.

Przyjrzyjmy się bliżej każdej części, aby lepiej zrozumieć jej przeznaczenie.

Podstawa

Idealnie, bazowe zioło jest lekkie i puszyste. Dziewanna, czerwona malina i damiana to dobre bazy (Harmony, 2013). Możesz także eksperymentować z dowolną kombinacją tych trzech, gdy opracowujesz własne przepisy.

Zioła o roli wspierającej

Zioła wspomagające pracę płuc lub układu nerwowego są dobrymi dodatkami do ziołowej mieszanki do palenia.

Dla zdrowia płuc rozważ zioła takie jak

  Horehound

  Dziewanna

  Hyzop

  Tymianek

  Zefir

  Lobelia

W przypadku układu nerwowego można zastosować niektóre z następujących ziół:

  Jarmułka

  Męczennica

  Bylica

  Chmiel

  Kocimiętka

  Róża

  Damiana

Zioła Aromatyczne

Można dodać inne zioła jako środek aromatyzujący.

Dobrymi kandydatami są:

  Angelica

  Mięta pieprzowa

  Mięta

  Monarda

  Lawenda

  Anyż

Dodawanie ciała

Dym tytoniowy ma w sobie pewną ciężkość i gładkość, której czasami brakuje w mieszankach ziołowych. Podobne „ciało” do mieszanki ziołowej można stworzyć, dodając korę i ściągające zioła.

Niektóre z ziół, które dobrze na to działają to:

  Uva ursi

  Kora wierzby

  Liść lub korzeń jeżyny

Jak skomponować ziołową mieszankę do palenia

Proporcje składników w twojej ziołowej mieszance do palenia to osobista decyzja. Możesz zacząć od odmierzania części, np. łyżek stołowych, aby uzyskać niewielką ilość. Zapisuj swoje przepisy, aby móc odtworzyć te, które lubisz, w większych ilościach.

Lubię zaczynać od podstawowego wzoru takiego jak ten:

 • 2 Łyżki stołowe ziół bazowych
 • 1 łyżka konkretnych ziół
 • ½ Łyżka stołowa ziół aromatycznych (lub 1 łyżeczka do sproszkowanych nasion lub przypraw)

W przypadku mieszanki na bazie dziewanny, która zawiera zioło wykrztuśne (w tym przypadku szantę), oto przepis, który możesz wypróbować.

Mieszanka zimowej dziewanny

Składniki

2 łyżki liścia dziewanny
½ łyżki liści szanty zwyczajnej
1 łyżeczka liścia mięty pieprzowej
1 łyżeczka wody + kilka kropel miodu

Łączenie wszystkiego w całość: tworzenie mieszanki ziołowej do palenia

Kiedy już zdecydujesz się na swój przepis, musisz zmiksować ze sobą składniki. Delikatnie rozetrzyj zioła bazowe w dłoniach, aby je spulchnić, aby mogły przenosić pozostałe składniki. Dziewanna i czerwona malina i tak są trochę puszyste po wysuszeniu, a tarcie podczas pocierania ich o siebie pomaga je jeszcze bardziej spulchnić.

Zmiażdż liście lub płatki kwiatów, których używasz, aż staną się małe. Możesz je również sproszkować, jeśli chcesz. Jeśli używasz bibułek, będziesz musiał sproszkować wszelkie korzenie lub korę. Jeśli używasz fajki, dobrze, żeby były trochę grubsze.

Połącz wszystkie składniki w małej misce i ubij je razem, aż wszystko będzie równomiernie wymieszane.

Zauważysz, że przepis wymaga wody. Oprócz mieszania ziół ważne jest, aby wziąć pod uwagę wytrawność mieszanki do palenia. Niewielka ilość wilgoci sprawia, że ​​ziołowa mieszanka do palenia jest smaczniejsza. Zioła suszone do przechowywania są czasami zbyt suche, aby stworzyć dobrą mieszankę do palenia, więc spryskanie mieszanki do palenia niewielką ilością wody i przechowywanie jej w zamkniętym pojemniku, aby zioła wchłonęły wilgoć, może pomóc. Miłym akcentem jest również dodanie do wody odrobiny miodu.

Spritz z wystarczającą ilością wody i miodu, aby zwilżyć i przechowywać mieszankę w puszce lub szklanym słoiku z pokrywką. Ilość potrzebnej wody będzie zależała od tego, jak suche są zioła. Jeśli przypadkowo zamoczysz rzeczy, zostaw pokrywkę na noc, aby część wody odparowała.

Zdjęcie c/o @madison.safer.

Używanie Ziołowych Mieszanek do Palenia

Uważa się, że wykorzystywanie roślin poprzez ich palenie było obecne w jakiejś formie w każdej kulturze i społeczeństwie w historii ludzkości (Jenner, 2015), więc badanie i okazjonalne stosowanie roślin w tym charakterze nie jest niczym nowym. Przekracza granice czasu i geografii, dając fascynujący wgląd w historię botaniczną.

Chociaż niektórzy ludzie używają ziołowych mieszanek do palenia, ponieważ zmniejszają swoją zależność od tytoniu lub używają ich oszczędnie okazjonalnie do innych celów, palenie nie jest zdrową praktyką na dłuższą metę. Ekstrakty, herbaty i inne preparaty ziołowe są bardziej odpowiednie do ogólnego użytku, ponieważ nie niosą ze sobą ryzyka związanego z paleniem, takiego jak narażenie na tlenek węgla i gromadzenie się smoły w płucach.

Niektóre zioła o historycznym zapisie stosowania w mieszankach do palenia mogą być problematyczne z punktu widzenia współczesnych standardów bezpieczeństwa, podczas gdy inne zioła mogą być zbyt drażniące do użycia lub mają inne przeciwwskazania, dlatego ważne jest również podejmowanie świadomych decyzji o tym, które zioła są zawarte w twoich ziołowych mieszankach do palenia.

PRZYPISY

Brounstein, Howie. (1995). Mieszanki ziołowe do palenia. Pobrane z: http://botanicalstudies.net/herbalism/ smoking-mixtures/

Harmonia, Nikki. (2013). Stwórz własną naturalną ziołową mieszankę dymu. Pobrane z: http://harmonyherbals.net/blog/make-your-own-natural-herbal-smoke-blend/

Jenner, Greg. (2015). Czy ludzie coś palili, zanim odkryto tytoń? Ekstra historia. Pobrane z: http://www.historyextra.com/qa/did-people-smoke-anything-tobacco-was-discovered

Pennacchio, M., Jefferson, L., Havens, K. (2010). Zastosowania i nadużycia dymu pochodzenia roślinnego. Oxford University Press. Nowy Jork.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US