Jak zrobić herbatę do letniej kąpieli w ogrodzie

Co może być lepszego niż relaks przy herbacie do letniej kąpieli w ogrodzie?

Podobnie jak picie herbat ziołowych, herbatki ziołowe do kąpieli mogą być spożywane długo po ostatnim łyku, lub w tym przypadku moczyć. Widzisz, kiedy zanurzasz się w relaksującej ziołowej herbacie do kąpieli, twoja skóra nie tylko nasiąka uspokajającymi, łagodzącymi stres ziołowymi korzyściami, ale zioła i ciepła woda również koją mięśnie.

Tak więc, niezależnie od tego, czy wybierasz rośliny oparte na kolorze i konsystencji, takie jak lawenda i nagietek, czy rośliny o najsilniejszych smakach, takie jak melisa i mięta pieprzowa do swojego ogrodu ziołowego — możesz podwoić wysiłki i zdecydować się na włączenie kolorowych i aromatyczne zioła znane z relaksu w letniej herbacie do kąpieli w ogrodzie.

Czytaj dalej, aby zapoznać się z naszymi pięcioma uspokajającymi ziołami, w tym letnią herbatką do kąpieli w ogrodzie, a także pomocnymi wskazówkami dotyczącymi sadzenia, uprawy i zbioru relaksującej letniej nagrody!

Uprawa ziołowego ogrodu herbacianego? Wskazówki dotyczące sadzenia i zbioru

Planując ziołowy ogródek herbaciany, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, poza pielęgnacją roślin bez użycia pestycydów, jest kupowanie wyłącznie ekologicznych roślin i gleby. Oczywiście nie chciałbyś popijać żadnych ostrych chemikaliów podczas picia herbaty, prawda? To samo dotyczy stosowania ziół na skórę, co ma miejsce, gdy zbierasz zioła z ogródka herbacianego i używasz ich do przygotowania letniej herbaty do kąpieli w ogrodzie.

Jeśli chodzi o zbieranie ziół, czy to do picia, czy do moczenia, tnij zioła w środku poranka, po tym jak poranna rosa wyschnie z liści. Następnie zwiąż razem małe pęczki ziół i powieś pęczki do wyschnięcia do góry nogami na tydzień lub dwa. Gdy łodygi łatwo się łamią, jest to znak, że proces suszenia jest zakończony. Jeśli chcesz przyspieszyć ten proces, susz zioła w suszarce.

Nieważne jaką metodę suszenia wybierzesz, kiedy twoje zioła są suche, ostrożnie usuń wszystkie kwiaty i liście z łodyg roślin i przechowuj je w hermetycznych, oznakowanych pojemnikach z dala od ciepła i światła słonecznego. Dzięki temu mamy pewność, że wytrzymają co najmniej rok.

Idealne zioła do relaksującej letniej herbaty w ogrodzie

Aby stworzyć relaksującą letnią herbatkę do kąpieli w ogrodzie, wypełnij swoją wannę aromatem letniego ogrodu w botanicznej mieszance ziół i cytrusów, aby uspokoić umysł i ukoić ciało.

Poniżej znajdują się krótkie opisy i wskazówki dotyczące uprawy pięciu ziół, z których można przygotować cudowną letnią herbatę do kąpieli w ogrodzie.

Krwawnik pospolity (Achillea millefolium) Części nadziemne

Miękkie, kremowe skupiska kwiatów na pierzastych srebrnoszarych liściach krwawnika były używane od czasów starożytnych Egipcjan i Greków (McIntyre, 1996). To właśnie w tym czasie krwawnik zyskał swoją imiennik Achilleę od greckiego bohatera Achillesa.

Krwawnik pospolity to cenna roślina ogrodowa, szeroko uprawiana ze względu na swoje wszechstronne zastosowanie jako doskonały kwiat cięty lub świeże lub suszone zioło do herbat i nalewek. Liście krwawnika mają czysty ziołowy zapach, którym można się naprawdę rozkoszować w letniej herbacie do kąpieli w ogrodzie. Relaksujący, przeciwskurczowy charakter krwawnika jest również pomocny między innymi przy skurczach menstruacyjnych (Edwards, 2000).

Porady dotyczące uprawy krwawnika:

Krwawnik pospolity najlepiej rośnie w pełnym słońcu iw przepuszczalnej glebie. Krwawnik pospolity przez długi czas cieszy oko i zwykle jest wolny od chorób i szkodników.

Róża (Rosa spp.) Hip

Ponadczasowy symbol miłości i piękna, wywodzący się ze starożytnej Persji, rodzina Rosa szczyci się obecnie ponad 100 gatunkami (Boskabady, Shafei, Saberi i Amini, 2011). Wczesne użycie róży prawdopodobnie rozpoczęło się ze względu na jej aromatyczny zapach i niebiański smak jako przyprawa do wina oraz jako dekoracja i zioło do kąpieli. Podczas gdy liście, pąki i płatki mogą być używane do robienia herbaty, owoce róży są owocami róży.

Suszone owoce róży są bogate w witaminy A i C, a także są dobrym źródłem potasu, kwasu foliowego, magnezu i wapnia (dane SELF Nutrition, b.d.). To sprawia, że ​​dzika róża jest wspaniałym dodatkiem do letniej ogrodowej herbaty do kąpieli.

Wskazówki dotyczące uprawy róż:

Gdy wybierasz róże do sadzenia, wybieraj te, które mają przyjemny zapach. Staromodne pachnące róże pamiątkowe działają całkiem dobrze. Wybierz słoneczne miejsce z dobrze osuszoną glebą, które otrzymuje co najmniej 6 godzin słońca dziennie. Sprawdzaj często pod kątem chorób lub owadów i regularnie przycinaj.

Lemon (Citrus x limon) Skórka

Termin skórka cytryny obejmuje skórkę, skórkę i zewnętrzną skorupę owocu; w zasadzie skórka to wszystko oprócz owocu w środku. Ostra, cierpka skórka cytryny jest popularnym dodatkiem do herbat ziołowych dla wzmocnienia aromatu i smaku. Nawet starożytni Grecy i Rzymianie odnotowali liczne korzyści płynące z każdej części owocu cytryny, w tym skórki (Arias i in., 2005).

Skórka cytryny zawiera limonen, silny przeciwutleniacz i wysoki poziom witaminy C, która może zapewnić naszej skórze zdrowy zastrzyk energii i zwalczać wolne rodniki, zmniejszając oznaki starzenia (Stanway, 2013). Ponadto ma również właściwości ściągające i odtruwające organizm, dzięki czemu jest mocnym, a zarazem słodkim, aromatycznym dodatkiem do letniej ogrodowej herbaty do kąpieli (Earle, 2016).

Słoik suszonej skórki z cytryny można kupić w dziale z przyprawami w sklepie spożywczym, ale można go również łatwo przygotować w domu w krótkim czasie. A jeśli uprawiasz własne cytryny, będziesz w stanie zwiększyć wartość każdej zebranej cytryny. Wykonaj poniższe czynności, aby zebrać i przechowywać skórkę z cytryny, a przy okazji nalej sobie szklankę lemoniady!

Jak zetrzeć skórkę z cytryny

  Krok 1: Dokładnie umyj i osusz ręcznikiem cytrynę. (Mokry kawałek owocu jest prawie niemożliwy do zetarcia.)

  Krok 2: Używając zwykłej tarki do warzyw lub najlepiej tarki do cytryn, ostrożnie przejedź tarką po powierzchni cytryny, z dala od ciała.

  Krok 3: Aby zetrzeć skórkę z cytryny, należy lekko docisnąć, aby uniknąć usunięcia samej skórki. (Powinieneś również zobaczyć starte żółte i białe obszary.)

Jak wysuszyć skórkę z cytryny

  Opcja 1: Połóż paski skórki cytryny na talerzu wewnętrzną stroną skórki (biała część) do góry. Suszyć w temperaturze pokojowej przez 3 do 4 dni, aż skórki pomarszczą się i nie będą już wilgotne.

  Opcja 2: Ułóż skórki z cytryny na wyłożonej pergaminem blasze do pieczenia. Suszyć w piekarniku w temperaturze 200 stopni F przez 25 do 30 minut. Po wyschnięciu skórki zwijają się i sztywnieją.

Porady dotyczące uprawy cytryny:

Drzewka cytrynowe, popularna roślina doniczkowa do nasłonecznionych pomieszczeń, roztaczają niebiański zapach dzięki soczystym kwiatom, po których następują owoce. Doniczkowe drzewka cytrynowe preferują słoneczne miejsce w domu. Można je również wynieść na zewnątrz w miejscu osłoniętym od wiatru podczas ciepłych miesięcy letnich.

Melisa lekarska (Melissa officinalis) Części nadziemne

Drobne, sercowate liście z ząbkowanymi krawędziami i skupiska drobnych, białych kwiatów późnym latem to widoczne cechy melisy. Słodki cytrusowy zapach i delikatnie cytrynowy smak liści sprawiają, że to zioło jest idealne do wysokich zimnych szklanek herbaty cytrynowej lub gorącej kąpieli.

Dla zielarzy melisa jest synonimem podniesienia na duchu. Łagodzi niepokój, depresję i nerwowość (Hoffmann, 2003). Melisa nie tylko pomaga w stanach lękowych, ale jest także sprzymierzeńcem w przypadku bezsenności i zaburzeń snu (Taavoni, 2013).

Wskazówki dotyczące uprawy melisy:

Melisa jest łatwym w uprawie ziołem. Posadź melisę w dobrze przepuszczalnej glebie z pełnym lub częściowym słońcem. Co ciekawe, większość mięty rozwija się dzięki korzeniom, natomiast melisa rozrasta się dzięki nasionom. Dlatego, aby kontrolować wzrost, usuwaj kwiaty, gdy tylko zakwitną.

Kwiat rumianku (Matricaria chamomilla)

Dobrze znane na całym świecie ze swojej delikatnej natury, słodko pachnące, delikatne białe kwiaty rumianku kwitną przez całe lato i były zbierane i suszone od wieków jako aromatyczna uspokajająca, regenerująca herbata.

Wszyscy wiemy, że herbata rumiankowa jest używana do wspomagania trawienia i wspomagania lepszego snu, ale czy wiesz, że pomaga również złagodzić stres? W jednym badaniu wykazano, że rumianek ma znaczące działanie przeciwlękowe u pacjentów z łagodnymi do umiarkowanych zaburzeniami lękowymi, łagodząc niepokój i napięcie (Amsterdam i in., 2012).

Jednak korzyści płynące z rumianku na tym się nie kończą. W innym badaniu rumianek łagodził zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) poprzez znaczne zmniejszenie objawów emocjonalnych (Sharifi i in., 2014). Tym lepiej dla kojącego składnika herbaty do kąpieli.

Wskazówki dotyczące uprawy rumianku:

Beztroski, łatwy w uprawie rumianek rośnie na dobrze przepuszczalnej glebie z częściowym lub pełnym nasłonecznieniem. A kwiaty można zbierać co kilka dni w miesiącach letnich!

Przygotowanie herbaty do letniej kąpieli w ogrodzie

Kto by pomyślał, że zioła z twojego ogrodu będą równie dobre w wannie jak w kubku? Zbierz poniższe składniki, a w zaledwie czterech prostych krokach będziesz gotowy, by rozkoszować się spokojną mieszanką cytrusów i ziół.

Przepis na herbatę do letniej kąpieli w ogrodzie

Wysusz zioła z ogrodu lub kup suszone zioła, aby przygotować herbatę do kąpieli, która wystarczy na kilka miesięcy.

Składniki

2 łyżki nadziemnych części krwawnika pospolitego (Achillea millefolium).
1 łyżka dzikiej róży (Rosa spp.).
2 łyżki skórki z cytryny (Citrus x limon).
2 łyżki nadziemnych części melisy (Melissa officinalis).
1 łyżka stołowa kwiatu rumianku (Matricaria chamomilla)

Kierunki

  Napełnij hermetyczny pojemnik o pojemności 4 uncji 2 łyżkami krwawnika. Lekko postukaj pojemnikiem o blat w razie potrzeby, aby równomiernie rozmieścić zioła. Powtórz w razie potrzeby po dodaniu każdego składnika.

  Dodaj 1 łyżkę owoców dzikiej róży jako drugą warstwę, a następnie 2 łyżki suszonej skórki z cytryny jako trzecią warstwę. Na koniec dodaj dwie łyżki melisy i 1 łyżkę rumianku. Dobrze wymieszaj, aby wymieszać.

  Zakręć, opisz słoik i przechowuj w chłodnym, ciemnym miejscu.

  Aby przygotować herbatkę do kąpieli, napełnij małą, wielokrotnego użytku, naturalną muślinową lub lnianą torebkę ściąganą sznurkiem maksymalnie 2 łyżkami stołowymi letniej herbaty do kąpieli w ogrodzie. Zawieś torebkę z herbatą do kąpieli na kranie, gdy wanna napełnia się wodą. Najpierw pozwól wodzie przefiltrować herbatę lub szczelnie zamknij torebkę i zanurz ją w ciepłej wodzie do kąpieli, pozwalając jej unosić się w wodzie obok ciebie.

  Tak czy inaczej, możesz rozkoszować się aromaterapią i łagodzącymi stres właściwościami ziół i cytrusów w tej letniej herbacie do kąpieli w ogrodzie. Po namoczeniu wyrzuć zioła z woreczka i powieś do wyschnięcia do następnego namoczenia w herbacie do kąpieli.

Przedłuż przyjemność korzystania ze swojego ziołowego ogródka herbacianego za pomocą Letniej herbaty ogrodowej do kąpieli

Teraz możesz cieszyć się cudownym splendorem, jaki lato przynosi do ogrodu podczas kąpieli. Nie tylko możesz spersonalizować tę ucztę, dodając ulubione z ogrodu, ale także będziesz mieć pewność, że dokładnie wiesz, co się w niej znajduje. Bez barwników, olejków zapachowych i innych niepotrzebnych chemikaliów. Po prostu to, co najlepsze w naturze!

Jeśli w tym roku będziesz mieć obfite zbiory ziół, napełnij tuzin lub więcej naturalnych muślinowych torebek ściąganych tasiemką mieszanką letniej herbaty do kąpieli w ogrodzie i podziel się nimi jako prezentami na parapetówkę lub nakładkami na prezenty zamiast plastikowej kokardki — to przemyślany prezent nawet docenią twoi minimalistyczni lub zero-waste przyjaciele. Jeśli szukasz więcej sposobów na cieszenie się letnim ogródkiem ziołowym, spróbuj stworzyć naturalną parę na twarz z ziół ogrodowych i letnich cytrusów.

PRZYPISY:

~ 152 ~ Arias, B. A. i Ramón-Laca, L. Farmakologiczne właściwości cytrusów i ich starożytne i średniowieczne zastosowania w regionie Morza Śródziemnego. Journal of Ethnopharmacology, 97(1):89-95.

Amsterdam, JD, Shults, J., Soeller, I., Mao, JJ, Rockwell, K., Newberg, AB (2012). Rumianek (Matricaria recutita) może zapewniać działanie przeciwdepresyjne u niespokojnych, depresyjnych ludzi: badanie eksploracyjne. Terapie alternatywne w zdrowiu i medycynie, 18(5):44-9.

Boskabady, MH, Shafei, MN, Saberi, Z. i Amini, S. (2011). Efekty farmakologiczne Rosa damascena. Iran Journal of Basic Medical Science, 14(4): 295-307.

Earle, L. (2016). Skóra: pyszne przepisy i najlepszy plan dla promiennej skóry. Hachette, Wielka Brytania: Orion Publishing Group.

Edwards, G.F. (2000). Otwarcie naszych dzikich serc na lecznicze zioła. Woodstock, NY: Wydawnictwo Ash Tree.

Hoffmann, D. (2003). Zielarstwo medyczne: nauka i praktyka ziołolecznictwa. Rochester, VT: Healing Arts Press.

McIntyre, A. (1996). Moc kwiatów. Nowy Jork, NY: Henry Holt and Company, Inc.

dane żywieniowe SIEBIE. (nd). Fakty żywieniowe i kalorie suszonej dzikiej róży. Pobrane z http://nutritiondata.self.com/facts/custom/2340250/2?quantity=0.15

Sharifi, F., Simbar, M., Mojab, F., Majd, HA (2014). Porównanie wpływu ekstraktu Matricaria chamomila (rumianek) i kwasu mefenamowego na nasilenie zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Terapie uzupełniające w praktyce klinicznej, 20(1):81-8.

Stanway, P. (2013). Cud cytryn: Praktyczne porady dla zdrowia, domu i urody. Castle House, Londyn: Watkins Publishing.

Taavoni, S., Nazem Ekbatani, N. i Haghani, H. (2013). Kozłek lekarski / melisa stosować na zaburzenia snu w okresie menopauzy. Terapie uzupełniające w praktyce klinicznej, 19(4):193-6.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US