Jak palić zioła na ziołowy substytut kawy

~ 152 ~ Jeśli jesteś podobny do większości ludzi w USA, pijesz kawę na regularnie — może nawet codziennie. Nie zawsze jest to złe, zwłaszcza gdy kawa jest spożywana z umiarem, ponieważ wiadomo, że ma pewne korzyści zdrowotne (Liang i Kitts, 2015).

Ale według Harvard University Chan School of Public Health osoby pijące kawę spożywają średnio 3 filiżanki dziennie, co może oznaczać dużo kofeiny, wraz z pewnymi potencjalnymi wadami, takimi jak nerwowość i zaburzenia snu (Harvard University Chan Szkoła Zdrowia Publicznego, bd). Nadmierne uzależnienie od kofeiny jest nawet klasyfikowane jako zaburzenie DSM-5 (Meredith i in., 2013).

Jeśli szukasz alternatywy dla naparu z kofeiną, świat ziół oferuje kilka świetnych opcji. Istnieje kilka dostępnych na rynku substytutów kawy ziołowej, ale ze względu na cenę i smak nic nie przebije prażenia własnych ziół, aby stworzyć własny, spersonalizowany substytut kawy ziołowej. I jest to łatwiejsze niż myślisz!

Zioła używane jako substytut kawy ziołowej

Zioła najczęściej używane jako substytut kawy ziołowej mają niektóre z tych samych cech.

  Po pierwsze, generalnie są to korzenie.

  Po drugie, większość składników jest lekko gorzka, co nie tylko naśladuje kluczowy smak kawy, ale także pobudza wątrobę.

  Po trzecie, odwarzone zioła wyglądają jak bogata, ciemna kawa — a dodanie do nich mleka lub śmietanki działa wspaniale!

Moje ulubione korzenie do palenia jako substytut kawy to łopian, mniszek lekarski i cykoria. W zależności od upodobań i potrzeb zdrowotnych możesz dodać także inne składniki, takie jak maca lub ashwagandha. Do tych podstawowych składników zwykle dodaję inne zioła do aromatyzowania, takie jak ziarna kakaowca, kora cynamonu lub laski wanilii. Spróbowałem też kilku pięknych ziołowych mieszanek substytutów kawy, które zawierają skórkę pomarańczową i kardamon.

3 kroki do zamiennika kawy ziołowej

Ziołowy substytut kawy smakuje najlepiej, gdy jest dwukrotnie palony przed zaparzeniem — ale nie pal aromatycznych ziół razem z korzeniami bazy, bo inaczej stracisz olejki eteryczne, które nadają im smak!

Krok 1: Pieczenie ziół (pierwsze pieczenie)

Do pierwszego pieczenia można użyć piekarnika lub płyty kuchennej.

Jak upiec zioła w piekarniku

  Rozgrzej piekarnik do 375 ° F ~ 253 ~
  Rozłóż równe części łopianu, mniszka lekarskiego i korzenia cykorii na blasze do pieczenia i piecz przez 20-25 minut. Korzenie powinny zmienić kolor na ciemniejszy i być trochę „chrupiące”.

  Pozostawić do ostygnięcia.

Jak suszyć pieczone zioła na płycie kuchennej

Moją ulubioną metodą jest smażenie na sucho moich korzeni na płycie kuchennej na dużej żeliwnej patelni, ale możesz też użyć patelni ze stali nierdzewnej lub innego rodzaju (unikaj nieprzywierających powierzchni, ponieważ nie upieką zioła równie skutecznie, a smak po prostu nie jest taki sam).

  Rozgrzej patelnię na średnim ogniu.

  Dodaj zioła na suchą patelnię, mieszając je od czasu do czasu, aby uniknąć przypalenia.

  Gdy korzenie ściemnieją do głębokiego brązu (około 30 minut), zdejmij je z ognia i pozostaw do ostygnięcia.

Krok 2: Mielenie ziół

Gdy twoje prażone korzenie ostygną, zmiel je drobno w młynku do kawy (lub jeśli masz wytrzymałość, w moździerzu).

Krok 3: Pieczenie Ziół (Drugie Pieczenie)

  Rozłóż zmielone korzenie na blasze do pieczenia i piecz w temperaturze 325 ° F przez pięć minut.

  Ewentualne dodatki aromatyczne zmielić w młynku do kawy i zmiksować z palonymi „fusami” ziołowymi przed przechowywaniem w szczelnym pojemniku.

Ten substytut kawy możesz zaparzyć w taki sam sposób, jak zwykłą kawę, używając francuskiej prasy lub ekspresu do kawy, lub możesz wywarzać przez 7-10 minut i przecedzić. Właściwie wolę tradycyjnego chorreadora z Kostaryki, jak na powyższym obrazku. Posłodź lub dodaj śmietankę, jeśli lubisz i ciesz się!

PRZYPISY

~ 152 ~ Liang, N. & Kitts, DD (2015). Rola kwasów chlorogenowych w kontrolowaniu stanów stresu oksydacyjnego i zapalnego. Składniki odżywcze, 8(1), 16. doi: 10.3390/nu8010016. Pobrane z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4728630/pdf/nutrients-08-00016.pdf.

~ 152 ~ Meredith, SE, Juliano, LM, Hughes, JR & Griffiths, RR (2013). Zaburzenie związane z używaniem kofeiny: kompleksowy przegląd i program badań. Journal of Caffeine Research, 3(3), 114-130.

Harvard University TH Chan School of Public Health (nd). Pobrane z https://www.hsph.harvard.edu/news/multimedia-article/facts/.

 

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US