• Home
  • Herbaty ziołowe
  • Zdrowa mieszanka herbat do karmienia, która zwiększa laktację i odżywia Twoje dziecko

Zdrowa mieszanka herbat do karmienia, która zwiększa laktację i odżywia Twoje dziecko

Pielęgnacja to bliskie, intymne, i emocjonalny związek między rodzicem a dzieckiem. Odżywianie dziecka i budowanie więzi dzięki temu wyjątkowemu doświadczeniu i wyjątkowej relacji może być znaczącym doświadczeniem. Ale nie zawsze jest to łatwa podróż. Szczególnie na początku może to być sporym wyzwaniem dla świeżo upieczonych rodziców. Aby skutecznie przyssać się i utrzymać bogatą i zoptymalizowaną laktację, należy uzbroić się w cierpliwość i znaleźć techniki, które będą skuteczne dla Ciebie i Twojego dziecka. Ta zdrowa mieszanka herbatek pielęgnacyjnych pomoże Ci zacząć we właściwym kierunku!

Spożywanie diety bogatej w składniki odżywcze, utrzymywanie nawodnienia, znajdowanie odpowiedniego odpoczynku, zmniejszanie stresu i przestrzeganie unikalnego harmonogramu karmienia dziecka stanowi dobrą podstawę. Co więcej, niektóre pokarmy i zioła mogą wspomóc produkcję mleka i odżywić Twoje ciało i dziecko w tym czasie.

Zioła na laktację

W tym artykule dowiesz się o ziołach wspomagających laktację i znajdziesz przepis na zdrową herbatkę dla karmiących, która może promować odpowiednią laktację, a tym samym wspierać Cię na drodze karmienia piersią.

Dla pewności zawsze skonsultuj się z lekarzem lub doświadczonym zielarzem przed regularnym stosowaniem jakichkolwiek ziół lub w większych dawkach podczas laktacji. Niektóre zioła mogą zmniejszać produkcję mleka, a nawet być szkodliwe dla dziecka. Wybierając zioła, ważne jest, aby być poinformowanym i zwracać uwagę na wyjątkowe potrzeby Twoje i Twojego dziecka.

Poniższe zioła są łagodnymi, podobnymi do żywności ziołami, które ogólnie uważa się za bezpieczne, gdy są stosowane w herbacie i prawdopodobnie zwiększają laktację.

Galactagogues jako podstawa

Zioła Galactagogue, takie jak te zawarte w tej mieszance herbatek pielęgnacyjnych, pomagają w zapoczątkowaniu i utrzymaniu odpowiedniej produkcji mleka.

Nasiona anyżu (Pimpinella anisum)

Anyż jest ceniony przez zielarzy ze względu na działanie galaktagotyczne i jest powszechnie stosowany w preparatach wspomagających produkcję mleka. Jej słodki i przyjemny smak sprawia, że ​​jest doskonałą bazą do pysznej herbatki pielęgnacyjnej. Ponadto może łagodzić kolkę niemowlęcia, ponieważ niektóre jego składniki mogą przenikać do mleka (Stansbury, 2018; Weed, 1986).

Nasiona kozieradki (Trigonella foenum-graceum)

Kozieradka jest często znana ze swoich specyficznych zastosowań kulinarnych, ale ma również potężne zastosowanie w ziołolecznictwie. Promowanie produkcji i przepływu mleka jest pierwszym zastosowaniem kozieradki, o którym myśli wielu zachodnich zielarzy. Jest również tradycyjnie używany jako galaktagog w Ajurwedzie. Aviva Romm (2010) dokumentuje jego powszechne stosowanie wśród specjalistów od laktacji, którzy twierdzą, że pomogli niezliczonym osobom zwiększyć laktację tym ziołem. Spośród setek roślin używanych na całym świecie do wspomagania laktacji tylko kilka jest tak powszechnie stosowanych w Stanach Zjednoczonych; kozieradka jest jednym z nich (Romm, 2010).

Nasiona kopru włoskiego (Foeniculum vulgare)

Jako kolejny pospolity galaktagog, koper włoski może zwiększać jakość i objętość mleka. Ze wszystkich swoich działań ziołowych, nasiona kopru włoskiego są prawdopodobnie najbardziej znane jako środek wspomagający trawienie ze względu na właściwości wiatropędne i przeciwskurczowe. Działanie to przypisuje się przede wszystkim zawartym w roślinie lotnym olejkom, które również odpowiadają za jej mocny aromat. Aromatyczne olejki eteryczne rozluźniają przewód pokarmowy, zmniejszając ból mięśni i dyskomfort spowodowany napięciem w jelitach. Ponieważ wiele lotnych olejków przenika do mleka, podobnie jak anyż, koper włoski może łagodzić kolkę i niestrawność u niemowląt (Bennett, 2014; Hoffmann, 2003; Holmes, 1997).

Odżywcze zioła dla dodatkowego odżywiania i wsparcia poporodowego

Następujące zioła to wspaniały sposób na zwiększenie zaopatrzenia w składniki odżywcze podczas laktacji i wsparcie regeneracji poporodowej:

Słoma owsiana (Avena sativa)

Rośliny owsa, zwłaszcza zielone, mleczne części, są bogate w minerały i śladowe składniki odżywcze, w tym krzemionkę, magnez, fosfor, chrom, żelazo, wapń, białko, witaminy z grupy B oraz witaminy A, C, E i K. , słoma owsiana jest idealna do wzmocnienia składników odżywczych i budowania głębokiej odporności (Berger, 1998; Edwards, 2000, Holmes, 1997).

Energetycznie słoma owsiana jest wilgotna, relaksująca i rozgrzewająca. Odżywia, wzmacnia i naprawia tkanki i mięśnie w całym ciele (Holmes, 1997), co czyni go pomocnym ziołem odżywczym po porodzie.

Poza tym bogata zawartość witaminy B, wapnia i magnezu w słomie owsianej pomaga ukoić i wzmocnić nerwy. Jest uważany za jedno z najlepszych ziół do „karmienia” i odbudowy układu nerwowego, szczególnie w chwilach stresu oraz w przypadku osłabienia lub wyczerpania układu nerwowego związanego z depresją, przepracowaniem lub traumą emocjonalną (Hoffmann, 2003).

Pokrzywa (Urtica dioica)

Pokrzywa odżywia, wspiera i energetyzuje całe ciało oraz jest bogato odżywcza dla krwi. Jego właściwości odżywcze są częściowo przypisywane bogatej zawartości witamin, minerałów, aminokwasów i chlorofilu, a także kwasu mrówkowego. Zawiera obfite wapń, magnez, krzemionkę, żelazo (Pedersen, 2012) oraz witaminy A, C, E i K (Bennett, 2014), a także kilka innych minerałów.

To powiedziawszy, pokrzywa jest zalecana do stosowania w okresie poporodowym, w tym w okresie laktacji, z powodów wykraczających poza jej właściwości odżywcze. Jako galaktagog pokrzywa zwiększa jakość i ilość mleka (Edwards, 2000). Jako środek hemostatyczny (ze względu na wysoki poziom witaminy K) i ściągający, pokrzywa jest stosowana w celu zmniejszenia nadmiernego krwawienia miesiączkowego lub nadmiernego krwawienia w dowolnym miejscu ciała (Edwards, 2000).

Liść czerwonej maliny (Rubus idaeus)

Odżywcze liście czerwonej maliny można dodać do mieszanki herbatek pielęgnacyjnych. Ich wysoka zawartość witamin i minerałów jest bogata w składniki odżywcze zarówno dla rodzica, jak i dla dziecka.

Ale co ważniejsze, uważa się, że tonizujący wpływ na macicę zapobiega nadmiernemu krwawieniu poporodowemu, spowodowanemu przez rozluźnioną lub atoniczną macicę (Weed, b.d.).

Po urodzeniu, napar z liści malin jest stosowany jako środek wzmacniający macicę, aby pomóc przywrócić elastyczność macicy i więzadeł macicy oraz wspomóc trawienie. Jako galaktagog zwiększa również przepływ mleka (Berger, 1998).

Zdrowy przepis na herbatę pielęgnacyjną

Zdrowa herbata pielęgnacyjna

Ta pyszna mieszanka ziołowa wspaniale wspomaga produkcję mleka. Umożliwia przepływ mleka, wzbogaca je w składniki odżywcze i ma dobroczynne właściwości łagodzące dyskomfort brzuszka dziecka.

Składniki
~ 152 ~ ¼ szklanki nasion anyżu (Pimpinella anisum).
¼ szklanki nasion kozieradki (Trigonella foenum graceum).
½ szklanki nasion kopru włoskiego (Foeniculum vulgare).
1 szklanka słomy owsianej (Avena sativa).
1 szklanka liścia pokrzywy (Urtica dioica).
1 szklanka liścia czerwonej maliny (Rubus idaeus) (opcjonalnie po porodzie)

Kierunki

    Wymieszaj wszystkie zioła razem i przechowuj je w szczelnym pojemniku w zimnym i ciemnym miejscu.

    Aby przygotować herbatę do karmienia, wystarczy użyć około ¼ szklanki mieszanki i 1 litr wrzącej wody.

    Pozostaw do zaparzenia pod przykryciem na 15 minut.

    Odcedź i ciesz się!

Do użycia:

Pij 3-5 filiżanek dziennie przez cały okres karmienia, aby wspomóc produkcję mleka i złagodzić kolkę.

Zdjęcie dzięki uprzejmości @naturally_sarah

Obejmując swoją wyjątkową podróż pielęgniarską

Aby odnieść sukces w pielęgniarstwie, pomocne jest bycie poinformowanym i przygotowanym. Nie wiesz, jak będzie wyglądać Twoja podróż, dopóki nie znajdziesz się w jej samym środku. Ale to twoja własna podróż i dlatego jest tak wyjątkowa!

Delikatne wsparcie, takie jak ta zdrowa herbata dla pielęgniarek, może ci pomóc, ale ważne jest, aby zasięgnąć profesjonalnej porady, jeśli czujesz się przytłoczony lub po prostu potrzebujesz wskazówek w tym czasie. Międzynarodowa Liga La Leche może pomóc Ci skontaktować się z lokalnym konsultantem laktacyjnym i pielęgniarskimi grupami wsparcia w Twojej okolicy.

PRZYPISY

~ 152 ~ Bennett, RR (2014). Dar ziół leczniczych. Berkeley, Kalifornia: North Atlantic Books.

Berger, J. (1998). Ziołowe rytuały. New York, NY: St. Martin’s Press.

Edwards, G.F. (2000). Otwarcie naszych dzikich serc na lecznicze zioła. Woodstock, NY: Wydawnictwo Ash Tree.

Gladstar, R. (1993). Ziołolecznictwo dla kobiet. Nowy Jork, NY: Fireside.

Hoffmann, D. (2003). Zielarstwo medyczne: nauka i praktyka ziołolecznictwa. Rochester, VT: Healing Arts Press.

Holmes, P. (1997). Energetyka zachodnich ziół (wyd. 3, tom 1). Boulder, Kolorado: Snow Lotus Press.

Pedersen, M. (2012). Zielarstwo żywieniowe: przewodnik po ziołach. Warszawa, IN: Whitman Publications.

Romm, A. (2010). Medycyna botaniczna dla zdrowia kobiet. Louis, MO: Churchill Livingstone.

Stansbury, J. (2018). Receptury ziołowe dla pracowników służby zdrowia, tom 1: Trawienie i wydalanie. White River Junction, VT: Chelsea Green Publishing.

~ 152 ~ Weed, SS (1986). Mądra kobieta ziołowa na rok rozrodczy. Woodstock, NY: Wydawnictwo Ash Tree.

~ 152 ~ Weed, S. (nd). Ziołowi sprzymierzeńcy w problemach z ciążą. Pobrane z http://www.susunweed.com/Article_Pregnancy_Problems.htm 

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US