Herbata głogowa na zimowe serce

Drzewa są nagie, liście są zgrabione, a ogrody są schowane na długą zimową drzemkę. Ale różowa róża na moim podwórku, ze swymi zwodniczo delikatnymi płatkami, nadal wydziela słodki zapach chłodnemu powietrzu. Za rogiem w mojej miejskiej dzielnicy są inne jasne klejnoty — głogi na czyimś trawniku są obładowane kępami czerwonych jagód. Zarówno głóg, jak i róża należą do rodziny różowatych Rosaceae. Sama ich obecność to kolorowe i pachnące prezenty, ale zielarze używają również obu roślin do leczenia złamanych i delikatnych serc. Nie ma lepszego czasu na picie herbaty różanej i głogowej niż ciemne dni i zimne noce poprzedzające przesilenie.

W czasie przesilenia, od łacińskiego słowa sol (słońce) i siostrae (stanąć w miejscu), słońce wydaje się zatrzymywać na swojej drodze przed zmianą kierunku. Ale natura, jak zawsze, jest doskonale zrównoważona: po najciemniejszych dniach światło zaczyna powracać. Zwycięskie słońce to święta obietnica przesilenia, celebrowana na całym świecie od czasów starożytnych. Jednak kilka minut dodatkowego światła może przynieść odrobinę komfortu mieszkańcom Nowej Anglii, ponieważ najzimniejsze dni są jeszcze przed nami.

Zimna pogoda i brak światła słonecznego są związane z udokumentowanymi i powszechnie uznanymi stresorami. Od sezonowych zaburzeń afektywnych i suchej skóry, przez zdradliwe drogi i wysokie rachunki za ogrzewanie, po stres związany z wakacyjnymi podróżami – wszystko to odbija się na naszym ciele i umyśle. Na przykład niskie temperatury powodują zwężenie naczyń krwionośnych na zewnątrz ciała, co prowadzi do wysuszenia skóry i nosa, co może powodować większą podatność na przeziębienia i inne wirusy.

Chłodna zima jest szczególnie ciężka dla serca. Wzrasta ciśnienie krwi i zwiększają się czynniki krzepnięcia krwi. A potem stres przedświąteczny. Podczas gdy świat przyrody staje się nieruchomy i zwraca się do wewnątrz, wielu z nas robi coś wręcz przeciwnego: są przyjęcia i uczty, kupowanie prezentów i planowanie kolacji, pośpiech tam iz powrotem. Dodaj wysiłek związany z podróżowaniem, odgarnianiem ciężkiego śniegu, tłustymi potrawami i pomijaniem ćwiczeń, a nic dziwnego, że podczas wakacji wzrasta liczba zgonów z powodu choroby wieńcowej. 1

Wszyscy już wiedzą, że utrzymanie wysokiego spożycia owoców i warzyw ma kluczowe znaczenie dla zdrowego serca.2 Mniej znanym faktem jest to, że Matka Natura dostarcza również wzmacniające serce i odżywcze zioła, takie jak głóg i serdecznik, oraz inne, takie jak czosnek i cynamon , które mogą wspierać osoby z zaburzeniami równowagi cholesterolu. Dla niespokojnych i zestresowanych aromatyczne rośliny, takie jak róża, melisa i lipa, są równie smaczne, co kojące.

Poniższa receptura herbaty głogowej łączy otwierającą serce różę z cynamonem, aby uzyskać lekko owocowy smak z ciepłymi nutami cynamonu. (Ten przepis jest podany wyłącznie w celach informacyjnych i nie powinien być interpretowany jako porada ani instrukcja medyczna. Czytelnicy powinni skonsultować się z odpowiednimi pracownikami służby zdrowia. Jeśli jesteś w ciąży lub przyjmujesz leki nasercowe, skonsultuj się z pracownikiem służby zdrowia przed użyciem głogu lub jakiegokolwiek innego produktu ziołowego. )

Zimowa Herbata Serca

Głóg: Jagody i liście są używane do zwiększenia przepływu krwi do serca, wzmocnienia mięśnia sercowego bez przyspieszania bicia lub podnoszenia ciśnienia krwi oraz wspomagania krążenia. Inne badania wskazują, że głóg zmniejsza lipoproteiny o niskiej gęstości i trójglicerydy. Ponadto głóg „wydaje się zmniejszać gromadzenie się tłuszczów w wątrobie i aorcie… Ekstrakt z owoców głogu może obniżać poziom cholesterolu poprzez zwiększanie wydalania żółci, zmniejszanie tworzenia się cholesterolu i wzmacnianie receptorów LDL. Wydaje się również, że ma działanie przeciwutleniające”. 3

Rose: Piękne i mocne kwiaty są lekko uspokajające i przeciwzapalne. Energetycznie służy do otwierania i wzmacniania serca. Szukaj organicznych i sprawiedliwego handlu.

Cynamon: rozgrzewający, wiatropędny, aromatyczny, przeciwzapalny. Może pomóc obniżyć poziom LDL i trójglicerydów. 4

Składniki

1 duża łyżka suszonych jagód głogu, namoczonych przez noc
1 – 2 obfite łyżeczki suszonych organicznych płatków róży
1/4 laski cynamonu (lub do smaku), pokruszony

Kierunki

Odmierz 1,5 – 2 szklanki wody do garnka
Jagody głogu włożyć do garnka i przykryć
Doprowadzić wodę do wrzenia, a następnie obniżyć do wrzenia
Dusić 15 – 20 minut pod przykryciem
Przygotuj róże i cynamon i włóż do imbryka, filiżanki lub słoika
Zalej gorącą wodą i jagodami róże i cynamon, przykryj
Parzyć przez 10 minut, następnie przecedzić

Wyrwanie się z chaosu z filiżanką herbaty różanej i głogowej to zdrowy dla serca sposób na ponowne połączenie nas z naszym wewnętrznym bezruchem i utrzymanie nas w centrum podczas gorączkowego świątecznego tempa.

Gdy przygotowujemy i pijemy herbatę, zatrzymajmy się na kilka chwil, jak słońce podczas przesilenia. Puścić, jak nagie drzewa i gałęzie. Zatop się w naszych korzeniach, tak jak soki w klonach. Gdy nasiona spoczywają w ciemnej ziemi, możemy delektować się żyznością ciemnej zimy. I jak róża, która bez wysiłku nadaje swój zapach mroźnemu zimowemu powietrzu, wejdźmy w Nowy Rok z otwartymi sercami, ofiarowując innym własne niematerialne prezenty, prezenty, które czynią nasz świat trochę słodszym i jaśniejszym.

Referencje:

1 http://www.webmd.com/heart/features/the-truth-behind-more-holiday-heart-attacks
2 http://www.who.int/dietphysicalactivity/fruit/en/index2.html

3 http://www.webmd.com/vitamins-supplements/ingredientmono-527-hawthorn.aspx?activeIngredientId=527&activeIngredientName=hawthorn&source=1

4 Khan A i in. Cynamon poprawia poziom glukozy i lipidów u osób z cukrzycą typu 2. Opieka nad cukrzycą 26(2003): 3215-3218. Khan A i in. Cynamon poprawia poziom glukozy i lipidów u osób z cukrzycą typu 2. Opieka nad cukrzycą 26(2003): 3215-3218

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US