Formuła esencji kwiatowych dla zdrowych granic

~ 152 ~ Ponieważ granice są często postrzegane i odczuwane energetycznie i emocjonalnie w człowieku, esencje kwiatowe są poręcznym narzędziem ziołowym do wspierania zdrowych granic od wewnątrz na zewnątrz. Poniżej przepis na kultywowanie zdrowych granic. Ta mieszanka działa przez pewien czas i zapewnia ostrą ochronę graniczną w razie potrzeby.

Głóg (Crataegus monogyna) jest dobrze znanym ziołem pomagającym chronić, odżywiać i tonizować energię serca i fizycznego układu sercowo-naczyniowego (Holmes, 1989). Wzięty jako formuła wraz z różowym krwawnikiem (Achillea millefolium var. rubra), klasyczną esencją do kultywowania właściwych granic emocjonalnych, oraz centaury (Centaurium erythraea), wspierającą pomocą we wzmacnianiu zdolności mówienia „nie” i szanowania osobistych potrzeb, ten blend odnosi się jednocześnie do wielu kątów ustalania zdrowych granic (Flower Essence Services, b.d.).

Formuła kwiatowej esencji

Chociaż zdrowe wyznaczanie granic jest świetną praktyką w każdym miejscu, szczególnie ważne jest, aby stosować je podczas życia lub wizyty w środowisku miejskim. Ponieważ miasta są gęściej zaludnione, pochłanianie innych energii wokół ciebie lub internalizacja sytuacji, których jesteś świadkiem, to ciągłe wyzwania, na które trzeba być przygotowanym na co dzień. Dlatego też zdrowe wyznaczanie granic za pomocą ziół jest ważnym aspektem miejskiego ziołolecznictwa. Noś tę formułę ze sobą podczas wędrówki po mieście. Lub użyj w razie potrzeby w zestawie narzędzi do miejskiego zielarstwa. Wydajność: 1/2 uncji.

Składniki

1 kropla esencji z głogu (Crataegus monogyna).
1 kropla esencji z krwawnika różowego (Achillea millefolium var. rubra).
1 kropla esencji centaury (Centaurium erythraea).
15 ml wody źródlanej

Kierunki

    Wlej wodę źródlaną do czystej szklanej butelki z zakraplaczem o pojemności 1/2 uncji.

    Dodaj esencje kwiatowe do butelki z zakraplaczem.

    Lekko potrząśnij butelką z zakraplaczem, aby połączyć.

Do użycia: 

Ciesz się 4 kroplami formuły esencji kwiatowej 4 razy dziennie lub przyjmuj ją intuicyjnie w kroplach w razie potrzeby przez cały dzień.

Na zakończenie,

Miejskie ziołolecznictwo może łatwo stać się codzienną praktyką. Chociaż ten przepis z pewnością przyda się podczas mieszkania w mieście, można go również zastosować w dowolnym środowisku.

REFERENCJE 

Usługi Esencji Kwiatowych. (nd). Przewodnik po esencjach kwiatowych FES. Pobrane z http://fesflowers.com/wp-content/uploads/2018/12/flower-essence-guide.pdf

Holmes, P. (1989). Energetyka zachodnich ziół (tom 1). Coati, Kalifornia: Snow Lotus Press.