Ekstrakt z wanilii domowej roboty

Ekstrakt z wanilii domowej roboty różni się znacznie od ogólnej imitacji wanilii, którą zwykle można znaleźć w dużych sklepach (Thomson, 2017). Mmm… wanilia. Jej słodki, perfumowany aromat i smak są znane i lubiane na całym świecie. Nic dziwnego, że jest celebrowana i używana od setek lat, po raz pierwszy uprawiana przez Indian Totonac we wschodnim Meksyku. Podczas gdy wanilia zyskała przyczółek jako przyprawa do napojów kakaowych, szybko stało się jasne, że sama w sobie jest potęgą smaku i od tego czasu jest używana do dodawania dekadenckiego smaku do ciast, słodyczy, syropów, puddingów, lodów, a nawet perfumy.

Las wanilii to owoc Vanilla planifolia, wiecznie zielonej orchidei pnącej, pochodzącej z Meksyku i uprawianej w tropikalnych regionach krajów takich jak Madagaskar, Indonezja, Meksyk, Papua-Nowa Gwinea, Tahiti, Indie i Uganda. Wanilia ma powietrzne korzenie, które przylegają do drzew, grube, mięsiste liście i piękne białe, kremowe lub żółte kwiaty w kształcie trąbek, które kwitną tylko przez jeden dzień (Menon i Nayeem, 2013).

W rodzimym Meksyku wanilia była zapylana przez miejscową pszczołę, ale kiedy w innych regionach świata zaczęto uprawiać wanilię bez jej naturalnego zapylacza, do wyprodukowania fasoli konieczne stało się ręczne zapylanie. To, wraz z długim procesem peklowania niezbędnym do wytworzenia oleistej, giętkiej, ciemnobrązowej do czarnej fasoli, wyjaśnia, dlaczego laski wanilii są tak bardzo drogie (Fortini, 2005). Ale warto.

Domowy Ekstrakt Waniliowy

Domowy ekstrakt waniliowy nadaje swój aromatyczny, złożony smak gorącym i zimnym napojom, wypiekom, słodyczom, koktajlom, jogurtom i nie tylko. To także piękny (i łatwy) prezent dla szefów kuchni lub smakoszy w Twoim życiu. Docenią jego wysoką jakość i doskonały smak. Wydajność: 8 uncji ~ 153 ~

Składniki

5 ziaren wanilii (Vanilla planifolia).
1 szklanka wódki, brandy, burbona lub rumu (80 procent lub 40% alkoholu)
Szklana butelka lub słoik o pojemności 8 uncji ~ 153 ~

Kierunki

    Laskę wanilii przekroić wzdłuż nożem. W razie potrzeby pokrój w poprzek na mniejsze kawałki, aby zmieściły się w butelce.

    Umieść przygotowane ziarna w butelce.

    Wlej alkohol do butelki i zakręć.

    Pozostaw do zaparzenia w chłodnym, ciemnym miejscu na 4-6 tygodni, wstrząsając co kilka dni.

    Jeśli dajesz w prezencie, odcedź ekstrakt i wlej do czystej butelki lub słoika ze świeżą laską wanilii. Jeśli używasz w domu, możesz zostawić laski wanilii w butelce i dodać więcej alkoholu, gdy ekstrakt będzie niski, ponownie zaparzyć, aby uzyskać więcej ekstraktu. W takim przypadku przygotuj dwie butelki waniliowego moczenia, aby gdy jedna się wyczerpie, możesz naprzemiennie używać drugiej.

Na zakończenie,

Wanilia ma mnóstwo zastosowań w kuchni, perfumach i botanicznych kąpielach. Oto kilka przepisów związanych z wanilią na początek.

Spraw, aby Twoja noc była niezapomniana dzięki różano-waniliowemu olejkowi do masażu
Damiana i waniliowy kordial
Przepisy waniliowe: 3 sposoby na szczęście

PRZYPISY

Fortini, A. (2005). Białe rzeczy [artykuł online]. Pobrane z http://www.slate.com/articles/life/food/2005/08/the_white_stuff.html

Menon, S. & Nayeem, N. (2013). Vanilla planifolia: przegląd rośliny powszechnie stosowanej jako środek aromatyzujący [artykuł w internetowym czasopiśmie]. International Journal of Pharmaceutical Sciences Review and Research (20)2, 225-228.

Thomson, Julie, R. (2017). A więc z tego jest zrobiona imitacja ekstraktu waniliowego [Post na blogu online]. Pobrane z https://www.huffpost.com/entry/what-is-imitation-vanilla_n_58e4de8de4b0d0b7e1666da3

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US