Domowy balsam z kalaminą do szybkiego złagodzenia swędzenia

Tęskniłem za nadejściem wiosny. Codzienne wędrówki po rezerwacie przyrody z naszym rodzinnym psem i moim czteroletnim synem to wszystko, o czym mogłem myśleć podczas tej szalonej, mroźnej zimy w Teksasie. Nasza pierwsza wędrówka przez las przywitała mnie wiosną cudowną wysypką na kostce i łydce. Jakimś cudem znalazłem roślinę trującego bluszczu, która już zaczęła wyrastać z ziemi!

Swędzenie, które mnie ogarnęło, zdawało się przejąć również mój mózg. Tak bardzo chciałem go podrapać, ale kiedy to zrobiłem (a z pewnością to zrobiłem), paliło mnie jak zemsta. Gdybym tylko zwracał większą uwagę na siebie i na to, gdzie chodzę.

Babcia Pat na ratunek

Kiedy byłam małą dziewczynką, bawiłam się z moją młodszą siostrą na farmie moich dziadków w Kalifornii. Babcia wypychała nas rano tylnymi drzwiami i mówiła, żebyśmy nie wracali przed obiadem. Ilekroć nieuchronnie wpadaliśmy w tarapaty, zawsze miała w swojej spiżarni odpowiednie lekarstwo, aby rozwiązać problem. Trujący bluszcz nie był wyjątkiem.

Tak łatwe, że nawet mój mąż może to zrobić

Jako mama zawsze opiekuję się wszystkimi w moim domu, więc kiedy coś mi się stanie, uwielbiam, gdy mój mąż wkracza, by spróbować się mną zaopiekować. Kiedy leżałam na kanapie, starając się z całych sił nie podrapać nóg, mój wspaniały mąż postąpił zgodnie z moimi wskazówkami i zrobił mi naturalny sposób na złagodzenie swędzenia mojej babci: domowy balsam galmanowy. (Uwaga: moja babcia nie używała olejków eterycznych, to mój dodatek do jej przepisu.) Stosowanie było bardzo satysfakcjonujące i naprawdę pomogło zatrzymać swędzenie i pieczenie, dzięki czemu moja skóra mogła się zagoić w sposób naturalny.

Balsam Calamine domowej roboty

Druk

Składniki

1 łyżka soli morskiej
1 łyżka sody oczyszczonej
1 łyżka glinki bentonitowej (pamiętaj, aby nie używać żadnych metali podczas używania glinki bentonitowej, ponieważ będzie ona reagować z glinką, zmniejszając jej skuteczność).
Woda/oczar wirginijski do utworzenia pasty (często używam oczaru wirginijskiego ze względu na jego właściwości ściągające, a także zdolność łagodzenia swędzenia).
5 kropli olejku eterycznego z lawendy (opcjonalnie – silnie antybakteryjne, przeciwzapalne i przeciwbólowe)
5 kropli olejku eterycznego z mięty pieprzowej (opcjonalnie – pomaga zmniejszyć swędzenie i stany zapalne)
5 kropli olejku eterycznego z rumianku (opcjonalnie – pomaga zmniejszyć stan zapalny i jest naturalnym antyhistaminą)
1 łyżeczka oleju nośnikowego, takiego jak olej migdałowy, z pestek moreli lub oliwa z oliwek (jeśli używasz olejków eterycznych – pomaga to bezpiecznie rozcieńczyć olejki eteryczne do stosowania miejscowego)

Kierunki

  • Połącz wszystkie suche składniki w małej misce.
  • W innej misce wymieszaj olejki eteryczne z olejem bazowym, jeśli używasz.
  • Dodaj mieszankę olejków eterycznych i oleju nośnikowego do suchych składników, dobrze mieszając.
  • Powoli dodawaj wodę/oczar wirginijski, aż powstanie gładka i kremowa pasta.
  • Zastosuj na swędzące ukąszenia owadów, ospę wietrzną, wysypkę i nie tylko! Jeśli użyjesz wody destylowanej, może ona stać w lodówce dłużej niż tydzień.

Czy dostałeś już trującego bluszczu? Czego używałeś, aby złagodzić swędzenie? Jeśli szukasz więcej środków zaradczych z trującego bluszczu, wypróbuj niektóre z nich.

Ten post został napisany przez The Hippy Homemaker, Christinę, która uwielbia dzielić się swoją wiedzą na temat ekologicznego i przyjaznego dla środowiska życia, naturalnego zdrowia, aromaterapii, ziołolecznictwa i nie tylko!

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US