Domowy balsam do sutków z nagietkiem i pianką marshmallow

Nikt nie zna bólu pękniętych sutków od karmienia piersią i przytłaczającej ulgi dobrego balsamu do sutków, chyba że tam był . Byliśmy tam, a ten domowy balsam do sutków z dodatkiem ziół wykorzystuje bogate składniki i kojące rośliny botaniczne, aby pomóc nowej matce.

Korzeń prawoślazu lekarskiego (Althaea officinalis) jest jednym z głównych składników tego ziołowego balsamu na brodawki sutkowe ze względu na jego właściwości śluzowe. Uważa się, że ta lepka, przypominająca soki substancja pomaga podrażnionej skórze, tworząc powłokę na jej powierzchni (Berry, 2019). Inną główną rośliną botaniczną jest kwiat nagietka lekarskiego (Calendula officinalis), którego jasnożółte płatki mają właściwości przeciwdrobnoustrojowe i przeciwzapalne, które, jak się uważa, wspomagają gojenie się ran poprzez promowanie wzrostu nowych tkanek (Cervoni, 2020). Uważa się również, że krwawnik pospolity (Achillea millefolium) odgrywa rolę w gojeniu ran (Bantilan, 2019), a liść babki lancetowatej (Plantago lanceolata) ma właściwości śluzowe (Herbal Academy, 2020).

Wspólnie, ten botaniczny kwartet to potęga mamusi i niezbędnik dla nowej mamy karmiącej piersią.

Domowy balsam do sutków

Ten przepis tworzy cudownie bogaty ziołowy balsam do sutków, który idealnie nadaje się do przechowywania w małej puszce.

Składniki

2 łyżki kwiatu nagietka lekarskiego (Calendula officinalis).
2 łyżki korzenia prawoślazu lekarskiego (Althaea officinalis).
1 łyżka liści babki lancetowatej (Plantago lanceolata).
1 łyżka kwiatu krwawnika pospolitego (Achillea millefolium).
1 szklanka oliwy z oliwek
1 uncja wosku pszczelego
gaza do odcedzenia

Kierunki

  Umieścić zioła w podwójnym bojlerze lub bemarie i zalać oliwą z oliwek.

  Ogrzewać mieszaninę na bardzo małym ogniu przez 1-2 godziny, od czasu do czasu mieszając. Upewnij się, że mieszanina nie staje się zbyt gorąca, ale pozostaje lekko ciepła, tworząc łagodny zapach.

  Ostrożnie odcedź zioła z oleju za pomocą gazy do suchego sterylnego pojemnika. Będzie gorąco.

  Wytrzyj górę podwójnego bojlera czystym, suchym ręcznikiem.

  Ponownie przecedź olejek ziołowy do podwójnego bojlera i dodaj wosk pszczeli.

  Rozpuść razem wosk pszczeli i olej na małym ogniu.

  Ostrożnie mieszaj mieszaninę czystym, suchym naczyniem, aż wosk pszczeli całkowicie się rozpuści i zmiesza.

  Wlej gotową mieszankę do przygotowanych puszek lub słoików.

  Pozostawić do ostygnięcia przed zamknięciem.

Gazę można znaleźć w alejce z przetworami w lokalnym sklepie spożywczym lub w najbliższym sklepie z wyrobami rzemieślniczymi. Lokalny wosk pszczeli jest zawsze najlepszy i często można go znaleźć wszędzie tam, gdzie pozyskiwany jest lokalny miód organiczny. Kupuj lokalnie alternatywne woski sojowe, jeśli wolisz.

Na zakończenie,

Jeśli ten domowy balsam do sutków był właśnie tym, czego potrzebujesz, znajdź więcej kojących przepisów dla młodych mam w 6 przepisach DIY na delikatne ziołowe wsparcie dla nowych mam.

 

PRZYPISY

Justis, A. (2017). 6 przepisów DIY na delikatne ziołowe wsparcie dla młodych mam [Post na blogu]. Pobrane z https://theherbalacademy.com/gentle-herbal-support-for-new-moms/

Bantilan, C. (2019). 5 pojawiających się korzyści i zastosowań herbaty z krwawnika [Artykuł online]. Pobrane z https://www.healthline.com/nutrition/yarrow-tea#1.-May-enhance-wound-healing-

Berry, J. (2019). Jakie są zalety korzenia prawoślazu? [Artykuł w Internecie]. Pobrane z https://www.medicalnewstoday.com/articles/324860#:~:text=The%20medicinal%20properties%20of%20marshmallow,skin%20and%20the%20digestive%20tract.

Cervoni, B. (2020). Korzyści zdrowotne wynikające z nagietka [Artykuł online]. Pobrane z https://www.verywellhealth.com/health-benefits-of-calendula-4582641

Zielarska Akademia. (2020). Korzyści z liści babki lancetowatej i przepisy [post na blogu]. Pobrane z https://theherbalacademy.com/plantain-leaf-benefits-recipes/

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US