Domowy Syrop Wiciokrzewowy & 6 sposobów na użycie

wiciokrzew. Nic tak nie kojarzy mi się z latem, jak tysiące kwitnących wiciokrzewów wzdłuż brzegu strumienia na południu. Wiciokrzew nie tylko wspaniale pachnie i smakuje, ale może być również używany do tworzenia ziołowych preparatów, które są dobre dla twojego organizmu.

Kwiaty wiciokrzewu są najczęściej używaną częścią rośliny. Najczęściej wykorzystuje się je do ozdabiania potraw lub dodawania do napojów, ale można je również stosować w rozmaitych preparatach ziołowych. Dzisiaj chciałabym z wami porozmawiać w szczególności o jednym preparacie z wiciokrzewu – domowym syropie z wiciokrzewu!

Nie tylko dam Ci przepis na prosty domowy syrop z wiciokrzewu, abyś mógł zrobić go sam, ale podzielę się także sześcioma sposobami na jego wykorzystanie! A teraz, zanim przejdziemy do przepisu i zastosowania, rzućmy okiem na niektóre korzyści zdrowotne płynące z wiciokrzewu… na wypadek, gdybyś był ciekawy.

Zdrowotne właściwości wiciokrzewu

Wiciokrzew (Lonicera spp.) występuje w wielu odmianach, ale większość odmian ma podobne właściwości i zastosowanie. Jest uważany za łagodne, bezpieczne zioło i jest często używany dla dzieci i osób starszych.

Energetyka wiciokrzewu jest chłodna i sucha. Chłodzi, ponieważ jest często używany do usuwania nagromadzonego ciepła w organizmie (szczególnie w przypadku gorączki, infekcji i stanów zapalnych skóry), wspomagania wątroby i układu limfatycznego w detoksykacji oraz rozluźniania układu nerwowego i zmniejszania stanu zapalnego. Ciało. Wysusza, ponieważ pomaga rozrzedzić śluz, aby można go było łatwo odkrztusić, zwiększyć produkcję moczu i uelastycznić tkanki, aby zapobiec utracie wody (Hardin, 2007; Tierra, 1998).

Wiciokrzew jest częściej używany w tradycyjnej medycynie chińskiej niż w zachodnim ziołolecznictwie. Jest często stosowany w infekcjach, szczególnie w drogach oddechowych, pokarmowych i moczowych, a także w skórze. W rzeczywistości Michael Tierra nazwał ją „jeżówką medycyny chińskiej” i uważa się ją nawet za łagodny środek stymulujący układ odpornościowy (Hardin, 2007).

Wiciokrzew jest również przydatny w łagodzeniu skurczów w przewodzie pokarmowym i oddechowym. Waller określa to zastosowanie wiciokrzewu na skurcze związane z astmą (Grieve, b.d.). Jest używany do stymulacji macicy (Hardin, 2007), a nawet był używany we wschodnich kulturach przy raku płuc i piersi (Harden, 2007; Tierra, 1998).

Jak zrobić domowy syrop z wiciokrzewu

Domowy syrop z wiciokrzewu jest tak łatwy do zrobienia! Ma lekki, słodki smak, a jeśli jesteś zaznajomiony z wysysaniem nektaru z podstawy kwiatu wiciokrzewu, z pewnością zauważysz znajomy smak w gotowym syropie.

Syropy można wytwarzać na różne sposoby, ale dzisiejszy przepis dotyczy podstawowego syropu, który wykorzystuje cukier. Możesz zastąpić cukier miodem, bezcukrową alternatywą, a nawet gliceryną roślinną o jakości spożywczej, jeśli chcesz tego uniknąć.

Domowy syrop z wiciokrzewu

Druk

Wychodzi 1 szklanka gotowego syropu

Składniki
~ 152 ~ 1 szklanka świeżych kwiatów wiciokrzewu
2 szklanki wody
1 szklanka cukru ~ 153 ~

Kierunki

  Dodaj wodę i kwiaty wiciokrzewu do małego rondla. Ustaw ciepło na wysokie i doprowadź do wrzenia. Jak tylko woda się zagotuje, zmniejsz ogień do niskiego lub średnio niskiego i pozwól mieszance delikatnie gotować się, aż płyn zredukuje się o połowę.

  Odcedź kwiaty wiciokrzewu z płynu i kompostuj je. Połącz wodę z kwiatów wiciokrzewu z cukrem i mieszaj, aż cukier całkowicie się rozpuści. W razie potrzeby możesz odłożyć to z powrotem na kuchenkę i trochę podgrzać.

  Wlej syrop z wiciokrzewu do szklanego słoika. Załóż pokrywkę i oznacz słoik. Przechowuj w lodówce. Ten syrop powinien wystarczyć na 6 miesięcy, biorąc pod uwagę ilość cukru w ​​nim zawartego, ale zawsze dobrze jest uważać na pleśń i szybko go zużyć.

6 sposobów użycia syropu z wiciokrzewu

Ok, skoro już wiesz, jak zrobić prosty domowy syrop z wiciokrzewu, spójrzmy, jak dobrze wykorzystać ten syrop.

  Użyj go jako syropu do naleśników

  Zastąp go miodem w przepisie

  Do aromatyzowania wody gazowanej

  Użyj go, aby ukoić suche, drapiące gardło

  Do słodzenia herbat ziołowych

  Do słodzenia nalewek ziołowych dla dzieci

Nie wiem jak u was, ale u mnie lato nigdy nie smakowało tak dobrze!

PRZYPISY

Grieve, M. (nd). wiciokrzew. Pobrano 18 maja 2017 r. z http://www.botanical.com/botanical/mgmh/h/honeys31.htm

Hardin, K. (2007). Nowe zauroczenie: dziki wiciokrzew. Pobrano 18 maja 2017 r. z http://bearmedicineherbals.com/a-new-infatuation-wild-honeysuckle.html

Tierra, M. (1998). Sposób na zioła. Nowy Jork, NY: Książki kieszonkowe.