Domowe sposoby na wszy za pomocą ziół

~ 152 ~ To jest ta pora roku: dzieciaki są w pełnym rozkwicie w szkole i przynoszą do domu różne rzeczy, którymi możesz się zająć. Podczas gdy oczekujesz, że twoje dzieci przyniosą do domu pracę domową i pozwolenia, ostatnią rzeczą, jakiej ktokolwiek się spodziewa, jest głowa pełna wszy! Niech zacznie się panika! Nie, nie bardzo! Nie panikować! Możesz naturalnie wyeliminować wszy za pomocą ziół, zamiast używać powszechnie dostępnych pestycydów dostępnych bez recepty, które mogą zawierać toksyczne składniki.

Wszy można wyrzucić na bruk bez toksycznych pestycydów

Najczęstsze dostępne bez recepty szampony do leczenia wszy zawierają składniki takie jak lindan. Składniki te są uważane za toksyczne insektycydy i są zakazane w wielu krajach na całym świecie jako pestycydy rolnicze. Jest jednak nadzieja! Ludzie leczą wszy od tysięcy lat i odnieśli wielki sukces z wieloma różnymi naturalnymi opcjami, z których niektóre można znaleźć we własnej spiżarni.

Domowe środki zaradcze na wszy

Istnieje całkiem sporo naturalnych opcji, z których możesz wybierać podczas leczenia wszawicy w domu. Wiele z tych opcji działa dobrze w postaci maseczki do włosów i szamponu, a wszystkie opcje działają najlepiej, jeśli następuje po nich płukanie octem jabłkowym i codzienne czesanie dobrym grzebieniem nitkowym, aby usunąć wszelkie jaja, które mogą pozostać na skórze głowy. Jaja wszy wykluwają się po 7 dniach, dlatego ważne jest, aby stosować się do tych zabiegów i czesać przez co najmniej 7 dni, aby mieć pewność, że nie przegapiłeś żadnych jaj.

Oliwa z oliwek/olej kokosowy

Łagodny, odżywiający włosy i antybakteryjny olej kokosowy i oliwa z oliwek to świetne naturalne sposoby na pozbycie się wszy i powodowanego przez nie swędzenia skóry głowy. Olejki nośnikowe są najczęściej stosowane do pozbycia się wszy, łącząc je z olejki, które następnie nakłada się na włosy i pozostawia na wiele godzin, aby stłumić i zabić wszystkie dorosłe wszy. Po wypłukaniu olejku z włosów najlepiej spłukać je surowym octem jabłkowym i przeczesać grzebieniem nitkowym.

Surowy niefiltrowany ocet jabłkowy

Chociaż nie zabije dorosłych wszy, surowy ocet jabłkowy jest idealnym płukaniem kondycjonującym do stosowania po każdym innym naturalnym leczeniu wszy, które wybierzesz. Surowy ocet jabłkowy jest wystarczająco kwaśny, aby złamać klej, który wiąże jaja wszy, zabija wszy niemowlęce (zwane gnidami) i odstrasza wszelkie wszy, które chcą żyć na twojej głowie. Po umyciu szamponem spryskaj głowę płukanką z octu jabłkowego, całkowicie nasycając włosy i skórę głowy. Nie spłukiwać. Następnie nałóż grzebień nitkowy na mokre włosy.

Żel aloesowy

Ten środek działa na włosy na wiele sposobów, ale jeszcze innym jego zastosowaniem jest pomoc w zabijaniu wszy na głowie (więcej sposobów na wykorzystanie aloesu znajdziesz tutaj). Podobnie jak oleje nośnikowe, żel Aloe Vera może być stosowany do tłumienia i zabijania wszy. Nie tylko kondycjonuje włosy, ale jego poziom kwasowości pomaga również usunąć gnidy. Nakładaj na włosy tak samo, jak olejki nośne, zakrywając głowę czepkiem i pozostawiając do całkowitego wyschnięcia przed spłukaniem. Następnie spłucz surowym octem jabłkowym i przeczesz grzebieniem.

Orzeszki piorące

UWIELBIAM używać orzechów piorących do mycia włosów (tutaj możesz je zdobyć). Mój obecny ulubiony sposób na oczyszczenie włosów (i całkowicie bez kupy!), Orzechy mydlane są również naturalnym środkiem owadobójczym. Płynu z orzechów mydlanych można używać do mycia i moczenia włosów, pomagając pozbyć się wszy ze skóry głowy. Orzechy mydlane, często stosowane podczas wybuchu wszy, mogą być również skutecznym środkiem odstraszającym wszy. Po aplikacji spłucz surowym octem jabłkowym i grzebieniem nitkowym. Sprawdź mój przepis na Szampon Ziołowa Bogini Soapnuts DIY!

Sok z cytryny/Herbata ze skórką cytryny

Podobnie jak ocet jabłkowy, sok z cytryny jest bardzo kwaśny i może pomóc rozluźnić i usunąć jaja i gnidy ze skóry głowy. Skórka cytryny i pomarańczy zawiera ich olejki eteryczne. Te dwa cytrusowe olejki eteryczne są bogate w składnik chemiczny d-limonen, wspaniały środek owadobójczy, który rozpuszcza łuskę wszystkich robaków, dobrych i złych. Używam olejku eterycznego ze słodkiej pomarańczy podczas letnich porządków w domu, aby odstraszyć pchły!

Olejki eteryczne

Istnieje wiele olejków eterycznych, których można użyć do zapobiegania i zabijania wszy, z których wiele zostało specjalnie przetestowanych pod kątem użycia przeciwko wszom i jajom wszy. Olejki eteryczne, które wykazały wysoki procent skuteczności, to nasiona anyżu, liść cynamonu, drzewo herbaciane, oregano, czerwony tymianek, słodka pomarańcza, goździk, eukaliptus, geranium, trawa cytrynowa, mięta pieprzowa i gałka muszkatołowa. Olejki eteryczne są niezwykle silnymi kombinacjami składników chemicznych i należy zachować szczególną ostrożność podczas ich stosowania. Nie wszystkie olejki eteryczne są bezpieczne dla wszystkich grup wiekowych, więc jeśli leczysz wszy u dzieci, ważne jest, aby upewnić się, że podejmujesz dodatkowe środki ostrożności w celu bezpiecznego stosowania (więcej informacji na temat bezpieczeństwa olejków eterycznych dla dzieci można znaleźć w naszym ostatnim poście tutaj). Nie używaj olejków eterycznych na nikogo bez uprzedniego rozcieńczenia ich w oleju i zawsze kupuj ze źródła wysokiej jakości.

Pakiet Ziołowych Włosów

Niektóre zioła są insektycydami i nie tylko zabijają pewne robale, ale także je odstraszają. Zmiel dowolną kombinację ziół na proszek i zrób „błotną” maskę na głowę, łącząc ją z niewielką ilością wody lub surowego octu jabłkowego. Nałożyć grubą warstwę na skórę głowy i włosy, przykryć czepkiem i pozostawić na 1-2 godziny przed spłukaniem. Następnie spłucz octem jabłkowym i przeczesz włosy grzebieniem nitkowym. Niektóre zioła, które świetnie nadają się do stosowania w ziołowej paczce do włosów, to liść neem, rozmaryn, mięta pieprzowa, szałwia, tymianek, cynamon, trawa cytrynowa, sproszkowana skórka cytryny, sproszkowana skórka pomarańczy i lawenda.
Ziołowy szampon przeciw wszom w sprayu

Drukuj

Ten przepis najłatwiej zastosować w butelce z atomizerem, dzięki czemu można skutecznie nasączyć nim włosy. Kurację zaleca się stosować przez 8 dni, ponieważ czas wylęgania się wszy wynosi 7 dni. To pozwoli nam mieć pewność, że dostaniemy zarówno dorosłych, jak i dzieci, aby nie doszło do ponownej inwazji.

Składniki

2 szklanki wody (uwielbiam zastępować wodę w tym przepisie hydrolatem z lawendy, trawy cytrynowej lub mięty pieprzowej, kiedy mam go pod ręką)
10 całych orzechów mydlanych bez pestek (lub 20 połówek)
2 łyżki stołowe. suszona skórka z pomarańczy lub cytryny (lub ¼ szklanki świeżej)
1 laska cynamonu
1 łyżka. suszony tymianek, szałwia, mięta pieprzowa, rozmaryn, lawenda, trawa cytrynowa, neem lub bazylia (lub 2 łyżki świeżej)
2 łyżki stołowe. żel aloesowy
2 łyżki stołowe. surowy niefiltrowany ocet jabłkowy
4 łyżki. Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia
10 kropli olejku eterycznego ze słodkiej pomarańczy (dla dzieci w wieku 2-6 lat użyj jednej kropli; 6 i więcej użyj 5 kropli)
5 kropli olejku z drzewa herbacianego (dla dzieci w wieku 2-6 lat użyj jednej kropli; 6 i więcej użyj 3 kropli)
9 kropli olejku eterycznego z liści cynamonu (dla dzieci w wieku 2-6 lat użyj jednej kropli; 6 i więcej użyj 4 kropli)

Kierunki

  • Połącz wodę, orzechy mydlane, skórkę pomarańczową i laskę cynamonu na małej patelni. Doprowadzić do wrzenia i zmniejszyć ogień, aby gotować przez 20 minut.
  • Zdjąć z ognia i dodać tymianek. Pozostaw do zaparzenia, aż płyn ostygnie. Odcedź zioła z płynu za pomocą sitka lub ściereczki do sera.
  • Połącz herbaciany płyn z octem jabłkowym, sokiem z aloesu, oliwą z oliwek i olejkami eterycznymi w butelce z rozpylaczem.

Stosowanie: Wstrząsnąć przed użyciem. W przypadku pierwszego zabiegu spryskaj włosy, całkowicie nasycając włosy i skórę głowy. Przykryj czepkiem kąpielowym lub chustą saran i pozostaw na 1-4 godziny. Im dłużej możesz trzymać go we włosach, tym bardziej prawdopodobne jest, że skutecznie zabijesz wszystkie dorosłe wszy. Spłucz włosy pod prysznicem, a następnie spłucz octem i grzebieniem na wszy, aby usunąć gnidy.

Szampon tym szamponem codziennie przez 7 kolejnych dni, pozostawiając go na 10-15 minut przed spłukaniem. Następnie spłucz octem i grzebieniem na wszy, aby usunąć gnidy.

Bezpieczeństwo: Unikaj dostania się szamponu do oczu, ponieważ spowoduje to pieczenie.

Płukanka z octu ziołowego

Drukuj

Możesz to zrobić w prosty sposób, używając tylko wody i octu jabłkowego, ale inne składniki dodane do tego przepisu pomogą zwiększyć jego skuteczność. Ten przepis jest dopasowany do 32-uncjowej butelki z rozpylaczem. Połowa tego przepisu na 16-uncjową butelkę z rozpylaczem. Opcjonalne użycie olejków eterycznych i nośnika oleju dla osób o suchych włosach.
Składniki

2 1/4 szklanki wody (wodę można zastąpić herbatą ziołową.)
¼ szklanki surowego niefiltrowanego octu jabłkowego
¼ szklanki żelu Aloe Vera
4 łyżki. olej nośnikowy (jeśli używasz TE)
10 kropli olejku eterycznego z liści cynamonu (dla dzieci od 2 roku życia 1 kropla; od 6 lat 5 kropli)
9 kropli olejku eterycznego ze słodkiej pomarańczy (dla dzieci od 2 lat 1 kropla; od 6 lat 5 kropli)
5 kropli olejku eterycznego z lawendy (dla dzieci od 2 lat 1 kropla; od 6 lat 2 krople)

Kierunki

Połącz składniki w butelce ze spryskiwaczem o pojemności 32 uncji.

Stosowanie: Wstrząsnąć przed użyciem. Spryskaj włosy, całkowicie nasycając włosy i skórę głowy. Nie spłukiwać z włosów. Dokładnie przeczesz mokre włosy grzebieniem przeciw wszom, aby usunąć jaja wszy znajdujące się na skórze głowy. Stosować codziennie, aby zapobiec nawrotom wszy.

Ten post został napisany przez The Hippy Homemaker, Christinę, która uwielbia dzielić się swoją wiedzą na temat ekologicznego i przyjaznego dla środowiska życia, naturalnego zdrowia, aromaterapii, ziołolecznictwa i nie tylko!

 

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US