DIY Rosemary Memory Elixir

„Musisz zacząć tracić pamięć, choćby w kawałkach, aby zdać sobie sprawę, że pamięć jest tym, co tworzy nasze życie. Życie bez pamięci nie jest w ogóle życiem, tak jak inteligencja bez możliwości wyrażania się nie jest inteligencją. Nasza pamięć jest naszą spójnością, naszym rozumem, naszym uczuciem, a nawet naszym działaniem. Bez tego jesteśmy niczym.” – Luis Buñuel

Pamięć. To jedna z tych rzeczy, o których nie myślisz zbyt wiele jako dziecko, ale z wiekiem zaczynasz o tym myśleć coraz częściej — czym to jest, jak to zwiększyć i jak to utrzymać.

Dzisiaj chciałbym krótko przyjrzeć się pamięci i temu, co można zrobić, aby była aktywna i zdrowa. Chcę też podzielić się przepisem na rozmarynowy eliksir pamięci, który możesz regularnie stosować, aby wspomóc swój organizm i poprawić pamięć.

Pamięć: klucz do tego, kim jesteśmy

Pamięć to proces kodowania, przechowywania, zachowywania i przywoływania informacji i doświadczeń. To właśnie czyni nas „nami”. To właśnie pozwala nam funkcjonować w świecie.

Wspomnienia zaczynają się jako informacje, które odbieramy za pomocą naszych pięciu zmysłów, a te wspomnienia są określane jako „wspomnienia percepcyjne” lub „wspomnienia zmysłowe”. Ta informacja jest następnie przekazywana przez synapsy do obszaru mózgu, który przechowuje wspomnienia krótkotrwałe.

Pamięć krótkotrwała jest właśnie taka. Jest krótki i uważa się, że przeciętny człowiek może przechowywać tylko około 7 wspomnień krótkoterminowych przez 20-30 sekund na raz, zanim znikną lub zostaną przeniesione do pamięci długoterminowej!

Wspomnienia krótkoterminowe, które są dla nas ważne, są przenoszone przez synapsy w mózgu do obszaru, w którym przechowywane są wspomnienia długoterminowe. Tutaj te wspomnienia mogą być przechowywane w nieskończoność.

Aby pamięć krótkotrwała przeszła do pamięci długotrwałej, informacja musi być powtarzana w kółko (jak uczenie się do testu), musi być powiązana z informacją, którą już znasz ( jak zapamiętywanie czyjegoś imienia poprzez skojarzenie go z czymś znajomym) lub musi to być coś, co cię interesuje i do czego masz motywację (jak nauka zdrowego odżywiania, aby schudnąć).

W celu zachowania i przywołania tych długotrwałych wspomnień kluczem jest uwaga. Kiedy koncentrujesz się na wykonywanym zadaniu, twój mózg ma tendencję do prawidłowego przetwarzania i przechowywania informacji, co pomaga, gdy przychodzi czas na przywołanie tych informacji później. Rozproszenie uwagi może utrudniać prawidłowe zapamiętywanie i przywoływanie, dlatego ważne jest, aby zwolnić i skupić się, gdy robisz coś, co chcesz zapamiętać. Bez wielozadaniowości! (Mohs, 2007)

Proces przywoływania naszych wspomnień jest konieczny, abyśmy wiedzieli kim jesteśmy, w co wierzymy i jak poruszać się w naszym społeczeństwie. Pamięć jest ważna!

Jak zachować zdrową pamięć

Teraz, aby nasza pamięć była zdrowa, pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to zwolnić i skupić się, kiedy tworzymy wspomnienie. To daje nam największą szansę na prawidłowe zakodowanie i przechowywanie pamięci, abyśmy mogli ją później przywołać.

Następną rzeczą, którą musimy zrobić, aby zachować zdrową pamięć, jest utrzymanie zdrowego ciała. Można to osiągnąć poprzez zdrową dietę i styl życia, szczególnie jeśli chodzi o zmniejszenie stresu, zdrową dietę z odpowiednią ilością zdrowych tłuszczów i przeciwutleniaczy oraz wiele głębokich wdechów czystego, świeżego powietrza.

Kolejną rzeczą do zrobienia, aby nasza pamięć była zdrowa, jest jej regularne stymulowanie. Tak jak mięsień zanika, gdy nie jest wystarczająco używany, synapsy w mózgu spowalniają, gdy nie są regularnie stymulowane. Aby stymulować mózg i wzmacniać te synapsy, musimy robić takie rzeczy, jak czytanie nowych książek, słuchanie nowej muzyki, angażowanie się w dobrą rozmowę, granie w gry wymagające krytycznego myślenia, a nawet uczenie się nowych, wymagających umiejętności (Bergland, 2014).

Ziołowe wsparcie zdrowia pamięci

Jeśli chodzi o zdrową pamięć, zioła mogą być pomocnym wsparciem dla organizmu.

Fizyczne działanie, które sprawia, że ​​nasza pamięć jest tym, czym jest, jest złożone, ale jeśli chodzi o zdrowie fizyczne poza dietą i stylem życia, wspomaganie zdrowia pamięci za pomocą ziół zasadniczo sprowadza się do utrzymania zdrowego i silnego układu sercowo-naczyniowego, nerwowego i hormonalnego. to są systemy, które wpływają na pamięć.

Zioła mogą być używane do skutecznego regularnego wspomagania tych systemów, a tym samym wspierania zdrowia pamięci.

Poniżej znajdziesz przepis na rozmarynowy eliksir pamięci, który można stosować regularnie, aby wspomóc zdrowie organizmu i pamięć. Zanim jednak podzielę się przepisem, chciałbym porozmawiać o konkretnych ziołach i ich przydatności.

Rozmaryn

Rozmaryn jest głównym ziołem tego rozmarynowego eliksiru pamięci, chociaż wspomaga go wiele innych wspaniałych ziół.

David Hoffmann w swojej książce Ziołolecznictwo medyczne wymienia rozmaryn jako stymulujące, ściągające zioło, które działa specyficznie na układ sercowo-naczyniowy i nerwowy (Hoffmann, 2003). Rozmaryn nie tylko zwiększa przepływ krwi i tonizuje układ naczyniowy, ale stymuluje układ nerwowy i wykazano w różnych badaniach, że pozytywnie wpływa na pamięć (Rosemary Monograph, b.d.).

Ginkgo

Miłorząb to kolejne dobrze znane zioło na pamięć. Jego działanie koncentruje się wokół układu sercowo-naczyniowego, poprawiając krążenie i wzmacniając ściany tętnic, zwłaszcza w regionie mózgu (Gladstar, 2008). Uważa się, że terpenoidy w Ginkgo są odpowiedzialne za poprawę krążenia w mózgu i ciele, jak również wywierają działanie ochronne na nerwy (Ginkgo Monograph, b.d.).

A według materia medica z Uniwersytetu Bastyr, wykazano, że Ginkgo poprawia pamięć i funkcje poznawcze częściowo poprzez poprawę syntezy i obrotu neuroprzekaźników oraz normalizację receptorów ACh w hipokampie (Bastyr, b.d.).

Gotu Kola

Gotu kola, podobnie jak wiele ziół w tym rozmarynowym eliksirze pamięci, ma powinowactwo do układu sercowo-naczyniowego i nerwowego, oferując między innymi działanie przeciwzapalne, kardioprotekcyjne, zwiotczające i adaptogenne.

Gotu kola działa w szczególności w celu zwiększenia napięcia naczyniowego i zwiększenia krążenia w szczególności w mózgu. Jest często stosowany w przypadkach zmęczenia psychicznego i stresu i ma działanie przeciwlękowe dzięki modulacji kwasu gamma-aminomasłowego (GABA), neuroprzekaźnika hamującego, który wywołuje uczucie relaksu i spokoju (Monografia Gotu Kola, b.d.).

Owies

Mleczny owies lub słoma owsiana to kolejne zioło używane w tym rozmarynowym eliksirze pamięci i jest używane głównie ze względu na swoje wspomagające, tonizujące właściwości.

Owies to uspokajające nerwy, które koją i wzmacniają cały układ nerwowy i są szczególnie pomocne w chwilach stresu (Hoffmann, 2003). Zielarka Rosemary Gladstar mówi, że ich właściwości śluzowe są nawet pomocne przy uszkodzeniu osłonki mielinowej włókien nerwowych (Gladstar, 2008).

Owies wpływa na układ sercowo-naczyniowy, tonizując naczynia krwionośne, poprawiając w ten sposób ogólny przepływ krwi do wszystkich części ciała. Odżywiają i nawilżają również układ hormonalny. To, wraz z ich działaniem na układ sercowo-naczyniowy i nerwowy, czyni je doskonałym ziołem do wykorzystania dla mózgu i pamięci. Mówiąc o pamięci, przeprowadzono pewne badania, które wykazały pozytywny związek między regularnym spożywaniem owsa a krótkotrwałym wzrostem koncentracji i jasności umysłu u dorosłych i osób starszych (Monografia Oatstraw, b.d.).

Mięta

Mięta pieprzowa jest używana głównie w tym rozmarynowym eliksirze pamięci, aby nadać mu dobry smak, ponieważ ładnie łączy się z innymi ziołami, zwłaszcza rozmarynem, ale mięta pieprzowa ma również do zaoferowania pewne korzyści.

Nie tylko jest bogata w witaminy i minerały, ale jest stymulantem krążenia i ma zarówno relaksujący, jak i stymulujący wpływ na układ nerwowy, w zależności od tego, czego organizm potrzebuje w danym momencie (Monografia mięty pieprzowej, b.d.). Jak widać, mięta pieprzowa doskonale uzupełnia ten eliksir!

DIY rozmarynowy eliksir pamięci

Poniższy przepis dotyczy rozmarynowego eliksiru pamięci. Ten eliksir może być używany codziennie, aby wspierać zdrowie pamięci. Robi się ją z suszonych ziół, aby długo przechowywać mieszankę, ale z pewnością możesz zrobić ją ze świeżymi ziołami, jeśli chcesz!

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI: Jeśli masz chorobę serca lub przyjmujesz leki nasercowe, skonsultuj się z lekarzem przed użyciem tego eliksiru. Jeśli jesteś w ciąży, przed użyciem skonsultuj się ze swoim ginekologiem lub położną.

Rozmarynowy Eliksir Pamięci

Druk

Składniki

4 części rozmarynu
2 części Ginkgo
1 część gotu kola
2 części słomy owsianej
1 część mięty pieprzowej
Brandy
Surowy miód

Kierunki

    Połącz suszone zioła i dobrze wymieszaj. Oznacz i przechowuj miksturę w chłodnym, ciemnym miejscu, aż będziesz gotowy do przygotowania eliksiru.

    Kiedy będziesz gotowy do zrobienia rozmarynowego eliksiru pamięci, weź szklany słoik i napełnij go do połowy mieszanką ziół (napełnij do pełna, jeśli używasz świeżych ziół).

    Napełnij słoik do połowy brandy, a następnie wypełnij pozostałą połowę słoika miodem. Użyj łyżki, aby dobrze wymieszać zioła, brandy i miód.

    Przykryj pokrywką, opisz słoik i umieść go w chłodnym, ciemnym miejscu na 6 tygodni. Mieszaj mieszaninę kilka razy w tygodniu, jeśli pamiętasz.

    Po 6 tygodniach odcedź zioła z eliksiru i kompostuj je. Następnie zabutelkuj i opisz swój rozmarynowy eliksir pamięci i przechowuj go.

Użycie:

Dorośli przyjmują 30 kropli eliksiru dziennie.

PRZYPISY

Uniwersytet Bastyr. (2003). Materia medica (dokument niepublikowany).

Bergland, C. (2014, 12 marca). Osiem nawyków, które poprawiają funkcje poznawcze. Pobrano 27 kwietnia 2017 r. z https://www.psychologytoday.com/blog/the-athletes-way/201403/eight-habits-improve-cognitive-function

Monografia Ginkgo. (nd). Pobrano 20.04.2017 z http://herbarium.theherbalacademy.com/monographs/#/monograph/3058

Gladstar, R. (2008). Ziołowe przepisy Rosemary Gladstar dla pełnego zdrowia: 175 herbat, toników, olejków, maści, nalewek i innych naturalnych środków dla całej rodziny. North Adams, MA: Piętrowy Pub.

Monografia Gotu Kola. (nd). Pobrano 20.04.2017 z http://herbarium.theherbalacademy.com/monographs/#/monograph/3054

Hoffmann, D. (2003). Zielarstwo medyczne. Rochester, VT: Healing Arts Press.

Mohs, R. (2007, 8 maja). Jak działa ludzka pamięć. Pobrano 20 kwietnia 2017 r. z http://science.howstuffworks.com/life/inside-the-mind/human-brain/human-memory.htm

Monografia owsianki. (nd). Pobrano 20.04.2017 z http://herbarium.theherbalacademy.com/monographs/#/monograph/2032

Monografia mięty pieprzowej. (nd). Pobrano 20.04.2017 z http://herbarium.theherbalacademy.com/monographs/#/monograph/1016

Monografia rozmarynu. (nd). Pobrano 20.04.2017 z http://herbarium.theherbalacademy.com/monographs/#/monograph/3044

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US