Dark and Stormy Mushroom Bitters Recipe

Istnieje wiele sposobów wykorzystania grzybów do wspierania zdrowia układu trawiennego i witalności. Jednym z takich sposobów jest ich gorzkie właściwości.

Tak! Niektóre grzyby mają gorzki smak, a te grzyby mogą być używane do tworzenia gorzkich grzybów, tak jak używałbyś gorzkich roślin do tworzenia ziołowych gorzkich.

W tym artykule chcielibyśmy podzielić się trochę o tym, jak gorzkie grzyby mogą wspierać twój układ trawienny, a także przepisem na gorzkie grzyby, który nazywamy Ciemne i burzowe gorzkie grzyby, z naszego najnowszego kursu, Kurs grzybowy. Brzmi dramatycznie, prawda? Nie martw się — ten przepis raczej nie spowoduje dramatu w twoim układzie pokarmowym. Zamiast tego dobrze nadaje się do zmniejszania dramatyzmu w twoim przewodzie pokarmowym!

Gorzki i układ pokarmowy

Cząsteczki, które nadają grzybom ich gorzki smak, oddziałują z receptorami komórkowymi znajdującymi się w ludzkim ciele, a szczególnie w przewodzie pokarmowym. Wiele substancji o gorzkim smaku stymuluje wydzielanie śliny, enzymów trawiennych, kwasu żołądkowego i żółci, jednocześnie wspomagając wchłanianie składników odżywczych, perystaltykę i usuwanie produktów przemiany materii. Podsumowując, te gorzkie substancje promują prawie każdy etap funkcji trawiennych!

Mniej znanym faktem dotyczącym gorzkiego smaku jest to, że może on również sygnalizować organizmowi obecność związków toksycznych. To może być jeden z powodów, dla których nasz układ trawienny tak silnie reaguje na gorzki smak – to sposób, w jaki organizm mówi „pokrój to i zabierz to stąd!”

Gorzkie grzyby stosuje się w taki sam sposób, jak gorzkie zioła — bierze się tuż przed posiłkiem w małej dawce.

Istnieje kilka grzybów, które mają gorzki smak i stanowią świetne dodatki do gorzkich preparatów trawiennych, takich jak agarikon (Laricifomes officinalis), reishi (Ganoderma spp.), ogon indyka (Trametes versicolor) i hubka (Fomes fomentarius) . Te gorzkie grzyby najlepiej łączyć z rozgrzewającymi aromatycznymi ziołami, takimi jak kłącze imbiru (Zingiber officinale), nasiona kopru włoskiego (Foeniculum vulgare) lub korzeń arcydzięgla (Angelica archangelica), aby wspomóc witalność przewodu pokarmowego (Hobbs, 1996).

Poniżej przepis na gorzką pieczarkę. Ten przepis wymaga różnych nalewek z grzybów i ziół, które będziesz chciał mieć pod ręką, aby przygotować ten przepis. Oto kilka zasobów z bloga Herbal Academy, które pomogą ci w tworzeniu ekstraktów z ziół i grzybów.

    Jak zrobić nalewkę

    Demistyfikujące Nalewki do Objętości

    Jak zrobić nalewkę z grzybów o podwójnej ekstrakcji ~ 253 ~

Ciemne i burzowe gorzkie grzyby

Ta mieszanka to oparty na grzybach riff na tradycyjnym gorzkim toniku trawiennym. Przyjmowane z posiłkami połączenie gorzkiego smaku i rozgrzewających aromatów może pomóc ożywić funkcje trawienne, a pikantny, czekoladowy smak tej mieszanki jest szczególnie mile widziany w chłodniejszych miesiącach jesiennych i zimowych. Zauważ, że niewielka ilość stosowana jako tonik trawienny przed posiłkiem to tylko ułamek dawki potrzebnej do maksymalizacji korzyści immunomodulacyjnych tych grzybów, ale jest to zabawny i smaczny sposób na pobudzenie soków trawiennych!

Dark and Stormy Mushroom Bitters

Składniki

18 mL reishi (Ganoderma spp.) owocnik nalewka z podwójnym ekstraktem
15 ml Nalewka z podwójnego ekstraktu owocnika z ogona indyka (Trametes versicolor).
15 ml nalewki z korzenia Codonopsis (Codonopsis pilosula).
6 ml nalewki z liści damiana (Turnera diffusa).
3 ml nalewki z nasion kardamonu (Elettaria cardamomum).
3 ml nalewki z kłącza imbiru (Zingiber officinale) lub glicerytu

Kierunki

  • Połącz wszystkie ekstrakty w zdezynfekowanej butelce z ciemnego szkła o pojemności 2 uncji (60 ml) z zakraplaczem.
  • Wstrząśnij dobrze! Etykieta i data przechowywania.
  • Użyj 15-30 kropli w niewielkiej ilości wody przed posiłkami. Użyj do 3 ml 2-3 razy dziennie, aby uzyskać dodatkowe wsparcie. Stanowi również doskonały dodatek do wody gazowanej, koktajli lub koktajli bezalkoholowych!

Na zakończenie

Jak wspomnieliśmy wcześniej, istnieje wiele różnych sposobów, w jakie grzyby mogą wspierać układ trawienny, promując zdrowie i witalność układu trawiennego. Wykorzystanie grzybów przygotowanych jako gorzka pieczarka to tylko jeden prosty sposób.

Mamy nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł i przepis, a przede wszystkim mamy nadzieję, że wykorzystasz je w swoim życiu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o stosowaniu grzybów w celach zdrowotnych, zapraszamy Cię do przyłączenia się do naszego kursu, Kursu Grzybów.

Ten kurs wprowadzający do poziomu średniozaawansowanego pozwoli ci zagłębić się w zawiłe szczegóły dotyczące grzybów, zbadać cechy wizualne, które musisz znać, aby odróżnić jednego grzyba od drugiego, i nauczyć się, jak używać kluczy identyfikacyjnych do bezpiecznego żerowania. Nie tylko to, ale nauczysz się również, jak używać i przygotowywać grzyby zarówno jako żywność, jak i zioła, aby kultywować dobre samopoczucie.

Sprawdź pełny zarys kursu i uzyskaj ceny dla wczesnych ptaków tutaj: https://theherbalacademy.com/product/the-mushroom-course/

PRZYPISY

Hobbs, C. (1996). Grzyby lecznicze: eksploracja tradycji, uzdrawiania i kultury. Santa Cruz, Kalifornia: Botanica Press.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US