Ziołowy elektorat zrób to sam, który zapewni Twojemu następnemu smoothie poprawę samopoczucia

Kiedy po raz pierwszy zacząłem pracować z miodem, było to po prostu logiczny przeskok jako matka, która była zielarzem i pszczelarzem. W tamtym czasie po prostu pracowałem z dostępnymi materiałami, aby powstrzymać moje dzieci przed walką z moimi preparatami ziołowymi. Wkrótce po stworzeniu mojego pierwszego ziołowego elektuarza stało się dla mnie jasne, że dotykam czegoś znacznie głębszego niż potrzeba poprawienia smaku ziół. To zapoczątkowało dziesięcioletni projekt badawczy, którego kulminacją była moja najnowsza książka Sweet Remedies: Healing Herbal Honeys.

Moje ziołowe elektuaria mogły być wyjątkowe, ale pomysł taki nie był. W rzeczywistości istnieje ponad 4000 lat pisanej historii z całego świata, która wspiera stosowanie miodu, nie tylko jako samo w sobie wspomaganie dobrego samopoczucia, ale także jako medium. Zarówno w źródłach historycznych, jak i we współczesnych badaniach medycznych wiadomo, że mieszanie miodu i ziół razem tworzy synergię, wzmacniając działanie zarówno zioła, jak i miodu oraz doprowadzając zamierzone związki do głębszych poziomów nierównowagi, niż można by to osiągnąć w inny sposób. Najbardziej ekscytujące jest to, że moje 10 lat praktycznego stosowania w połączeniu z tymi badaniami pokazało, że z miodem możliwe jest osiągnięcie skuteczności przy użyciu znacznie mniejszej ilości ziół niż jest to potrzebne w przypadku wielu innych tradycyjnych zachodnich preparatów ziołowych. Konsekwencje są ogromne dla globalnej ochrony roślin leczniczych!

Jest oczywiście trochę nauki, którą należy zrozumieć, gdy używa się miodu do czegoś więcej niż słodkiego smaku lub samoistnego środka wspomagającego. Jeśli mamy go używać jako medium, musimy zrozumieć jego chemię i jakie mogą być jego zdolności absorpcyjne.

Jednym z moich ulubionych preparatów jest ziołowy elektuarium, więc poniżej dzielę się ziołowym elektuarium z mojej nowej książki. Podnieś kopię, a znajdziesz wiele innych preparatów miodowych z omówieniem, które rodzaje ziół najlepiej stosować w każdym z nich i dlaczego. Zachęcam wszystkich do zabawy moimi przepisami i używania ich jako punktu wyjścia. Jest tylko jedna twarda zasada dotycząca miodu – zawsze trzymaj go w stanie surowym!

Rozpocznij dobrze swój poranek z tym ziołowym elektuarium

Baza Smoothie Bee-B Feel Good Morning

Jeśli kiedykolwiek miałeś problem z dodaniem oleju kokosowego do porannego koktajlu, ten oszczędzający czas jest dla Ciebie! Baza smoothie [ziołowego elektoratu] może zapewnić skoncentrowane ziołowe korzyści, jednocześnie ułatwiając poranną rutynę.

Składniki

Miód do smarowania:

~ 152 ~ 7 łyżeczek sproszkowanej formuły ziołowej
3 łyżki oleju kokosowego z pierwszego tłoczenia
1 szklanka surowego miodu ~ 153 ~

Formuła sproszkowanych ziół:

~ 152 ~ 2 części szpinaku [Spinacia oleracea] w proszku
1 część buraków [Beta vulgaris] [korzeń] proszku
2 części pokrzywy [Urtica dioica] [liść] proszku
½ części koniczyny czerwonej [Trifolium pratense] [części nadziemne] proszku
½ części mięty zielonej [Mentha spicata] [liść] proszku
1 część pyłku pszczelego
¼ części sproszkowanej skórki pomarańczy [Citrus sinensis]

Kierunki

    Wymieszaj sproszkowaną formułę ziołową z surowym miodem. Dodać olej kokosowy i wymieszać do połączenia. Przechowywać w chłodnym, suchym miejscu. Trwa w nieskończoność.

    Aby użyć, dodaj 1-3 łyżki stołowe do porannego koktajlu wraz z wybranym mlekiem, mlekiem orzechowym lub jogurtem oraz wyborem świeżych lub mrożonych owoców.

Jak to działa

Ta baza smoothie [ziołowego elektoratu] zawiera całkiem sporo roślin i ziół, które są odżywczymi potęgami. W szczególności celem jest zapewnienie dobrego źródła kompleksu witamin z grupy B, który poprawia samopoczucie, znajdującego się w szpinaku (Spinacia oleracea), burakach (Beta vulgaris), pokrzywie (Urtica dioica), koniczynie czerwonej (Trifolium pratense) i pyłku pszczelim. Skórka pomarańczowa (Citrus sinensis) i mięta zielona (Mentha spicata) zawierają również niewielkie ilości witamin z grupy B, dzięki czemu doskonale uzupełniają smak. Przyswojenie wszystkich składników odżywczych zawartych w naszych owocach i warzywach może być trudne dla naszego organizmu, ale dodatek miodu w tym przepisie sprawia, że ​​wszystko jest bardziej biodostępne.

Zaczerpnięte z Sweet Remedies (c) autorstwa Dawn Combs, fotografia (c) autorstwa Joe St.Pierre, użyte za zgodą Storey Publishing.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US