DIY lawendowe sole do kąpieli

~ 152 ~ Czy jest na świecie osoba, która nie marzy o długiej kąpieli pod koniec stresującego dnia lub tygodnia? Niestety, niewielu z nas ma wystarczająco dużo czasu, aby robić to regularnie. Ale kiedy już to zrobimy, chcemy uczynić to doświadczenie jeszcze bardziej błogim przy pomocy przyjemnej muzyki, kieliszka ulubionego wina i dodania do wody aromatycznych soli do kąpieli. Nie będę komentował dwóch pierwszych rzeczy, bo ich wybór zależy od Ciebie i Twoich upodobań. Co do trzeciego, mam zamiar podpowiedzieć, jak samodzielnie zrobić kojącą lawendową sól do kąpieli, która zajmie Ci mniej niż 5 minut.

Ogólnie rzecz biorąc, zalety soli do kąpieli nie ograniczają się tylko do relaksującego działania ich zapachu. Są idealnym lekarstwem na suchą skórę, nie wspominając o tym, że mogą zmniejszyć ból związany z zapaleniem stawów. Gotowe sole do kąpieli mogą być naprawdę drogie, ale nie w połowie tak skuteczne, jak te przygotowane w domu. Dlatego chciałabym przedstawić Wam najprostszy sposób samodzielnego ich miksowania. A ja wybrałam lawendę ze względu na jej niesamowity aromat, który jest w stanie sprawić, że zapomnisz o wszystkich przykrych wydarzeniach, które miały miejsce wcześniej w ciągu dnia.

Podstawowe składniki lawendowej soli do kąpieli

Aby przygotować własne sole do kąpieli, będziesz potrzebować kilku składników. Niektóre z nich możesz już mieć w domu i używać na co dzień do różnych celów, podczas gdy inne można znaleźć wszędzie w Internecie lub w lokalnych sklepach alternatywnych. Pamiętaj, że nie wszystkie składniki są szczególnie tanie, ale kosztują mniej niż gotowe sole do kąpieli. Nie wspominając już o korzyści płynącej z wiedzy o tym, co faktycznie zawiera produkt, ponieważ sam go zmieszałeś.

Oto lista potrzebnych składników:

• Filiżanka soli Epsom
• Szklanka soli morskiej
• Filiżanka sody oczyszczonej
• Filiżanka mleka w proszku (lub mleka kokosowego/sojowego w proszku)
• 10-15 kropli olejku lawendowego (im więcej dodasz, tym mocniejszy aromat)
• Trzy łyżki oliwy z oliwek* (można ją zastąpić olejem jojoba lub innym czystym olejem)
• Jedna czwarta filiżanki pączków lawendy (takich jak te).

*Zawsze zachowuj ostrożność podczas dodawania olejków do kąpieli, ponieważ może to spowodować śliskość powierzchni.

Bądź kreatywny ze swoimi ziołami. W naszych przepisach posypaliśmy również płatkami róż i kwiatami nagietka, aby uzyskać dodatkowy kolor!

Zawsze możesz dodać trochę koloru do swoich soli, jeśli też chcesz. Pamiętaj, że barwnik spożywczy nie jest szczególnie odpowiedni, ponieważ może skazić twoją wannę, a wszyscy wiemy, jak trudne i czasochłonne jest czyszczenie tego rodzaju plam. Naturalne barwniki używane do ręcznie robionych mydeł są idealne do tego celu, ale nie są szczególnie łatwe do zdobycia i mogą być trochę kosztowne.

A oto potrzebne naczynia:

• Duża miska do mieszania
• Miarka
• Łyżka stołowa
• Większa łyżka
• Pojemnik ze szczelną pokrywką do przechowywania soli

Zdecydowanie zaleca się używanie szklanych misek, kubków i pojemników. Plastikowe nie nadają się szczególnie do tego celu, ponieważ niektóre oleje źle reagują na ten materiał.

Tworzenie Soli

Po zdobyciu wszystkiego, co potrzebne, musisz odmierzyć wszystkie suche produkty i umieścić je w misach do mieszania, z wyjątkiem pączków. Zostaną one dodane później. Następnie musisz dokładnie wymieszać. Dodaj oliwę z oliwek i olejek lawendowy i ponownie wymieszaj. Na koniec musisz dodać pąki i upuścić niewielką ilość barwnika (opcjonalnie). Zrobione! Twoje lawendowe sole do kąpieli są gotowe.

Produkt należy przechowywać w szklanym pojemniku w suchym i idealnie czystym miejscu. W końcu jest to coś, co będzie miało bezpośredni kontakt z twoim ciałem.

 

Pheeby Snow zarządza zespołem osób czyszczących dywany w Londynie. Interesuje się ziołolecznictwem, naturalnym stylem życia, ekologicznym ogrodnictwem i medycyną alternatywną. Kosmetyki DIY to jej hobby i ma wiele przepisów, którymi może się podzielić.

Zapisz

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US