Łatwe do wykonania przepisy na letnią pielęgnację skóry

Lato to piękna pora roku, ale może też nieść ze sobą wyzwania dla naszej skóry. Kiedy cieszysz się słonecznymi dniami, ukoj i chroń swoją skórę dzięki łatwym do wykonania przepisom z wykorzystaniem dzikich chwastów.

Letnia pielęgnacja skóry i ochrona przed słońcem

Jednym z największych letnich problemów skórnych są oparzenia słoneczne. Jeśli to możliwe, unikaj bezpośredniego światła słonecznego w środku dnia. Jeśli planujesz przebywać w słonecznej pogodzie, przygotuj ten prosty krem ​​​​do opalania, aby chronić skórę bez szkodliwych chemikaliów, które można znaleźć w wielu markach handlowych.

Naturalny filtr przeciwsłoneczny

Druk

Składniki
10 łyżek oleju kokosowego
6 łyżek oliwy z oliwek (lub innego wybranego płynnego oleju nośnikowego. Jeśli chcesz, możesz najpierw zaparzyć olej z ziołami, takimi jak nagietek, aby uzyskać dodatkowe korzyści).
7 łyżek wosku pszczelego (kup wosk pszczeli)
3 łyżki masła shea (zdobądź masło shea tutaj)
7 łyżek (40 gramów) tlenku cynku Wskazówki

  • Wymieszaj olej kokosowy, oliwę z oliwek, wosk pszczeli i masło shea na średnim ogniu w podwójnym bojlerze, aż się roztopią.
  • Zdjąć miksturę z ognia i dodać tlenek cynku, mieszając do połączenia.
  • Wlej gotową mieszankę do małego słoika lub puszki i pozostaw do ostygnięcia. Gdy mieszanina ostygnie, możesz zamieszać ją jeszcze kilka razy, aby upewnić się, że tlenek cynku nie osadzi się na dnie pojemnika.
  • Aby użyć, rozprowadź obfitą warstwę na odsłoniętej skórze, nakładając ponownie co godzinę.

Uwaga dotycząca tlenku cynku:

Pamiętaj, aby kupować niepowlekany, nienanocząsteczkowy, niemikronizowany cynk, tlenek cynku. Zakup odpowiedniego rodzaju tlenku cynku jest niezbędny, ponieważ skóra może wchłaniać szkodliwe nanocząsteczki. Tlenek cynku powinien tworzyć cienką warstwę na skórze, zamiast się w nią wchłaniać. Tlenek cynku inny niż nano kosztuje trochę więcej, ale jest wart dodatkowych pieniędzy; wybór gorszego produktu zniweczy cel tworzenia własnego kremu z filtrem.

Podczas pracy z tlenkiem cynku należy nosić maskę lub zakrywać usta i nos szmatką, aby nie wdychać proszku. Po zmieszaniu cynku nie stanowi to już problemu, ale uważaj, aby go nie wdychać, gdy jest jeszcze w postaci proszku.

Skuteczna ulga w oparzeniach słonecznych 

Czasami, pomimo naszych najlepszych starań, kończy się to poparzeniami słonecznymi. Na szczęście ocet jabłkowy może szybko schłodzić poparzoną słońcem skórę. Przechowuj trochę octu w butelce z rozpylaczem, aby ułatwić aplikację i spryskaj nim oparzenia słoneczne w razie potrzeby. Po nałożeniu octu rozprowadź odrobinę oleju kokosowego na oparzeniu, aby nawilżyć i ukoić skórę. Pomocna może być również maść ziołowa. Mój ulubiony balsam na oparzenia słoneczne to ten z żywokostu i nagietka. Aby dowiedzieć się więcej o tworzeniu własnych maści ziołowych, zobacz ten post.

Ukąszenia i wysypki

Ukąszenia owadów i swędzące wysypki to kolejne wyzwanie dla letniej skóry. W przypadku użądleń i ukąszeń owadów babka lancetowata jest bardzo lubianym lekarstwem. Możesz użyć go do zrobienia okładu lub maści. Aby przede wszystkim powstrzymać robaki przed gryzieniem, wypróbuj ten repelent DIY.

Jeśli miałeś nieszczęście zetknąć się z trującym bluszczem, dębem lub sumakiem, zajrzyj do tego wpisu, aby znaleźć naturalne środki zaradcze, które mogą pomóc.

Jeśli wysypka termiczna jest problemem, zwykły puder do ciała może zdziałać cuda. Dodaj kilka kropli olejku eterycznego z lawendy do małego słoika ze skrobią kukurydzianą lub proszkiem z maranta i nałóż mieszaninę na dotknięte obszary. Pomoże to zachować suchość skóry przy wilgotnej pogodzie.

Kilka naturalnych letnich środków do pielęgnacji skóry pod ręką pozwoli zachować zdrową skórę przez cały sezon!

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US