Figowa maseczka do twarzy dla zdrowej skóry

Jedną z moich ulubionych rzeczy w lecie na południu jest sezon na figi! Obfitość świeżych fig sprawia, że ​​proste letnie posiłki są ekscytujące, a ja lubię konserwować, suszyć i zamrażać dodatkowe figi, aby można było się nimi cieszyć przez cały rok. Figi są doskonałym źródłem błonnika i zawierają witaminę A, wapń, żelazo i śladowe ilości innych składników odżywczych. Figi są słodkie i aromatyczne i dobrze komponują się z jogurtem, serem, hummusem i zielonymi sałatkami. Jeśli figi nie rosną w Twojej okolicy, suszone figi są pysznym dodatkiem do przepisów i stanowią łatwą i zdrową przekąskę.

Oprócz zastosowań kulinarnych, enzymy zawarte w figach sprawiają, że są one dobrym wyborem w przepisach na pielęgnację skóry. Poniższa maska ​​​​na twarz z figami jest łatwa do wykonania i odświeżająca w czasie upałów!

Figowa maska ​​na twarz

Druk

Składniki

Jedna duża figa lub dwie małe figi
Jedna łyżeczka miodu lub jogurtu (opcjonalnie)

Kierunki

  • Przetnij figę na pół i zeskrob nadzienie ze skórki. Dobrze zmiksuj.
  • Dodaj miód lub jogurt, jeśli używasz – zapewnią dodatkowe korzyści w pielęgnacji skóry, ale nie są konieczne, jeśli wolisz prostotę.
  • Rozprowadź maskę na twarzy i odczekaj 3-5 minut przed zmyciem wodą.

Opcja suszonych fig:

Jeśli nie masz dostępu do świeżych fig, do tej maseczki możesz użyć suszonych fig. Po prostu zmiksuj dwie lub trzy suszone figi w blenderze lub robocie kuchennym z wystarczającą ilością wody, aby stworzyć nadającą się do rozsmarowania maseczkę.

 

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US