Czy możesz być zielony i efektowny?

Nota od redakcji: To jest pierwsza część dwuczęściowego wpisu opisującego realia branży kosmetycznej i produktów higieny osobistej. Pierwsza część koncentruje się na testach na zwierzętach i alternatywach wolnych od okrucieństwa. Drugi post zagłębi się w produkty naturalne i ich wpływ na środowisko.

Jako istoty ludzkie jesteśmy stworzeniami o wielu twarzach. Ale co się stało, kiedy różne części nas samych wydają się być ze sobą w sprzeczności?

Jestem oddanym miłośnikiem zwierząt, obrońcą praw zwierząt i ekologiem. Ale jestem też dziewczęcą dziewczyną, która uwielbia kosmetyki do makijażu i pielęgnacji. Spędziłem dużo czasu, zastanawiając się, w jaki sposób branża kosmetyczna i środków higieny osobistej wpływa na zwierzęta i środowisko. Im więcej dowiaduję się o tych kwestiach, tym trudniej pogodzić moją miłość do kosmetyków z miłością do planety i jej mieszkańców.

Ładne dla ludzi, brzydkie dla zwierząt

Mam żywe wspomnienie noszenia błękitnego tuszu do rzęs w latach 80-tych. Nie tylko pomyślałem, że to najfajniejsza rzecz na świecie, ale pomyślałem też, że odkąd go noszę, też jestem całkiem fajny.

Najwyraźniej niewiedza jest błogosławieństwem, ponieważ przez wiele lat nie miałam pojęcia o realiach testów na zwierzętach w branży makijażu i pielęgnacji skóry. Dowiedzenie się o tym otworzyło mi oczy na pewne realia i zmusiło do głębszego przyjrzenia się tym zagadnieniom.

Błędna nauka daje błędne wyniki ~ 653 ~

Testowanie produktów higieny osobistej i artykułów gospodarstwa domowego na zwierzętach jest powszechne i powszechne w Stanach Zjednoczonych. Chociaż jest to legalne w Stanach Zjednoczonych, Food and Drug Administration i Consumer Product Safety Commission nie wymagają, aby te produkty były testowane na zwierzętach.

Badanie z 2011 roku wykazało, że 67% Amerykanów uważa, że ​​kosmetyki nie powinny być testowane na zwierzętach (AAVS.org). Pomimo tych statystyk i wysiłków, takich jak Humane Cosmetics Act, Stany Zjednoczone pozostają daleko w tyle za innymi krajami, takimi jak Unia Europejska, Izrael i Indie, które mają przepisy zakazujące testów na zwierzętach.

Badanie bezpieczeństwa kosmetyków, środków higieny osobistej i artykułów gospodarstwa domowego na zwierzętach opiera się na przestarzałym założeniu, że ciała zwierząt reagują w taki sam sposób jak ludzie. Tak więc setki tysięcy* zwierząt — głównie myszy, szczurów, królików, ale też psów, kotów i naczelnych — co roku poddaje się testom w imię „nauki”. Ze względu na duże różnice biologiczne między zwierzętami ludzkimi i innymi niż ludzie, ten rodzaj testów nie dostarcza dokładnych, wiarygodnych danych i skutkuje ślepotą, zatruciem, cierpieniem i śmiercią niewinnych zwierząt.

Wspaniałe i wolne od okrucieństwa zasoby ~ 653 ~

Co może zrobić zielona dziewczyna? Odkryłam, że można — i łatwo — znaleźć wysokiej jakości kosmetyki i produkty do pielęgnacji ciała wolne od okrucieństwa wobec zwierząt. Wszystko, co musisz zrobić, to poszukać informacji i wykorzystać dostępne zasoby, które pomogą ci przesiać się przez tę ogromną ilość informacji.

Szybkie wyszukiwanie online dostarczy niezliczonych informacyjnych stron internetowych i aplikacji. Leaping Bunny/CCIC prowadzi listę marek przyjaznych zwierzętom, podobnie jak PETA, której baza danych zawiera również listę firm, które przeprowadzają testy na zwierzętach, a także filie CF firm macierzystych, które nie spełniają wymogów. Obie organizacje mają również pomocne aplikacje na telefony komórkowe.

Do innych przydatnych aplikacji należą Cruelty-Cutter (prowadzony przez Beagle Freedom Project) i Good Guide, które oceniają produkty na podstawie wpływu na zdrowie, środowisko i społeczeństwo. Nie zawiera zwierząt i czy jest wegański? są dobrym źródłem informacji dla osób poszukujących towarów, które nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego ani okrucieństwa. (Dobrym przykładem jest Burt’s Bee, która jest naturalna i wolna od okrucieństwa, ale nie wegańska, ponieważ zawiera wosk pszczeli).

Należy pamiętać, że podczas gdy większość firm wolnych od okrucieństwa umieszcza kultowy symbol króliczka bezpośrednio na opakowaniu, niektóre przyjazne zwierzętom marki nie drukują logo na swoich opakowaniach. Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić, aby nie przegapić świetnej opcji zatwierdzonej przez królika! W razie wątpliwości zadawaj pytania. Skontaktuj się bezpośrednio z firmą lub sklepem, jeśli masz konkretne pytania lub wątpliwości dotyczące ich marki lub produktów.

Praktyka i postęp, a nie doskonałość ~ 653 ~

Tak jak wybierasz marki, które wspierasz i które produkty kupujesz i konsumujesz w odniesieniu do żywności, ważne jest również ustalenie osobistych priorytetów i parametrów w odniesieniu do kupowanych produktów higieny osobistej.

Dla mnie makijaż jest inną formą wyrażania siebie, podobnie jak ubrania i tatuaże. Uwielbiam makijaż, ale kocham też zwierzęta. I chcąc zmniejszyć ich cierpienie, postanawiam ich nie jeść. Podobnie, nie chcę, aby zwierzęta cierpiały, więc mogę nosić bezczelną czerwoną szminkę.

Myślę, że część mnie zawsze będzie się z tym kłócić, ale muszę znaleźć równowagę, która mi odpowiada. Jestem człowiekiem i niedoskonałym człowiekiem, ale jako współczujący konsument będę edukować siebie (i miejmy nadzieję innych) na temat realiów branży kosmetycznej i podejmować odpowiedzialne, przyjazne zwierzętom decyzje.

*Liczby różnią się w zależności od źródła. PETA twierdzi, że liczba ta sięga milionów.

Ten post został napisany przez Melissę Salce. Melissa jest pisarką, redaktorką i rzemieślniczką z ponad 15-letnim doświadczeniem zawodowym w pisaniu. Pasjonując się prawami zwierząt i planetą, uruchomiła program „Don’t Worry, Be Earthy” jako sposób na pomaganie innym w pomaganiu światu. Jej prace pojawiały się w czasopiśmie „Interior Design”, gazecie „Shore Line Times” oraz w różnych biuletynach i publikacjach branżowych.

Zasoby wolne od okrucieństwa:

www.PETA.org

www.leapingbunny.org/

http://aavs.org/

ŹRÓDŁA:

Zwierzęta w nauce: jak wykorzystuje się zwierzęta (testowanie) . Pobrano z aavs.org/animals-science/how-animals-are-used/testing/

Shaeffer, Kryształ (2010). Testowanie produktów: od początku do końca? Magazyn AV, numer 2.

Testowanie produktu: Toksyczne i Tragiczne. Pobrane z www.peta.org/issues/animals-used-for-experimentation/animals-used-experimentation-factsheets/product-testing-toxic-tragic

Testy kosmetyków i produktów gospodarstwa domowego na zwierzętach. Pobrane z www.peta.org/issues/animals-used-for-experimentation/cosmetic-household-products-animal-testing

Reprezentant Moran, James P. (2014). HR4148: Ustawa o humanitarnych kosmetykach. Pobrane z https://www.congress.gov/bill/113th-congress/house-bill/4148

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US