3 kroki do pedicure-z ziołami dla pięknych paznokci i miękkich stóp

Czy mieszkasz w ciepłym sandały klimatyczne i sportowe na co dzień czy często stąpasz boso? Niezależnie od klimatu, w jakim żyjesz lub częstotliwości chodzenia boso, Twoje stopy mogą łatwo ulec zmęczeniu i zużyciu. Nie zaniedbuj dolnej części podeszew, pięt ani paznokci! Każdy może naprawdę skorzystać na comiesięcznym pedicure ziołowym.

Niestety wyjazd do spa na pedicure nie zawsze jest najlepszą (lub najtańszą) opcją. W rzeczywistości Agencja Ochrony Środowiska (EPA) donosi, że ogniska infekcji skóry na nogach i stopach klientów po pedicure spa wywołały obawy o bezpieczeństwo spa, ponieważ mikroorganizmy w spa stóp mogą przedostać się przez skórę (Agencja Ochrony Środowiska, b.d.) . Ze względu na te zagrożenia często zwracam się do całkowicie naturalnego, trzyetapowego pedicure z dodatkiem ziół w domu, aby utrzymać piękne, mocne paznokcie i miękkie podeszwy.

Zioła i olejki eteryczne polecane do paznokci

Jakie zioła i olejki eteryczne wspomagają zdrowe i mocne paznokcie?

Następujące zioła i olejki eteryczne świetnie nadają się do domowych przepisów na paznokcie. Każdy z nich można nakładać na paznokcie, dodając 1 do 2 kropli olejku eterycznego do 1 łyżeczki frakcjonowanego oleju kokosowego lub stosować świeże z ziół do moczenia lub peelingu stóp.

Eukaliptus (Eucalyptus globulus)

Eucalyptus globulus pochodzi z dużych, aromatycznych drzew eukaliptusowych z rodziny Myrtaceae. Liście drzewa są destylowane z parą wodną w celu wytworzenia ziemistego, świeżego olejku, który jest popularny w produktach do pielęgnacji ciała i zabiegach spa. Jest jednym z moich ulubionych do stosowania na stopy, ponieważ nadaje orzeźwiającego mrowienia. Czysty zapach eukaliptusa może być również skuteczny w walce ze śmierdzącym zapachem stóp.

Lawenda (Lavandula angustifolia)

Ta piękna i pachnąca bylina jest kochana zarówno przez pszczoły, jak i przez ludzi. Prawdopodobnie jedno z najpopularniejszych ziół (i moje najbardziej ulubione), lawenda jest bardzo wszechstronna. Od produktów do pielęgnacji skóry po relaksujące procedury, zioło to może tchnąć korzyści w wiele dziedzin twojego życia. Lawenda ma właściwości antyseptyczne i antybakteryjne, co czyni ją bardzo korzystną dla skóry i paznokci (Foster, 1993). Ponadto ma niesamowity delikatny kwiatowy zapach, który sprzyja relaksacji, działając jako łagodny środek uspokajający (Edwards, 2000). Nie możesz się pomylić, włączając świeżą lub suszoną lawendę do rutynowego pedicure z dodatkiem ziół!

Rozmaryn (Rosmarinus officinalis)

Rozmaryn jest dość sporym ziołem, podobnym do drzewiastego krzewu. Jego naturalne właściwości antybakteryjne i antyseptyczne sprawiają, że jest doskonałym dodatkiem do domowej pielęgnacji stóp (McIntyre, 1996). Uwielbiam łączyć go z cytryną, miętą pieprzową lub lawendą, aby uzyskać piękny świeży zapach. Rozmaryn pomaga stymulować przepływ krwi w skórze, co jest dobre dla zmęczonych stóp i nóg (McIntyre, 1996)!

3 kroki do pedicure z dodatkiem ziół

Krok 1: Namaczanie i przycinanie

Zacznij od wlania zawartości płynu do pedicure z dodatkiem ziół (przepis poniżej) do dużej miski lub napełnij wannę kilkoma centymetrami ciepłej lub gorącej wody. Znajdź wygodne miejsce i zanurz stopy w ziołowej mieszance na 10 do 15 minut. Lubię czytać książkę lub czasopismo, kiedy moje stopy są mokre. Ciepła woda i zioła pomogą zmiękczyć stopy i paznokcie, ułatwiając ich obcinanie. Po namoczeniu osusz stopy ręcznikiem, a następnie przytnij i opiłuj paznokcie na zaokrąglony kształt, który odpowiada kształtowi łożyska paznokcia.

Pedicure z dodatkiem ziół

Druk

Składniki

4 szklanki wody
1 łyżka świeżych lub suszonych pąków lawendy
3 gałązki świeżego rozmarynu
1 łyżka świeżej skórki z cytryny
4 krople eukaliptusa, olejek eteryczny Eucalyptus globulus
1 łyżka oleju ze słodkich migdałów
1/4 szklanki soli Epsom ~ 153 ~
Kierunki

  Podgrzej wodę nad kuchenką, aż zacznie się delikatnie gotować, a następnie zdejmij z ognia i dodaj zioła. Przykryć pokrywką i odstawić na 10-15 minut.

  Odcedź wodę ziołową i odstaw.

  Połącz 4 krople olejku eukaliptusowego z olejkiem ze słodkich migdałów i wymieszaj z solami Epsom. Dodaj tę mieszaninę do wody z dodatkiem ziół.

  Dodaj do namoczonego w ziołach płynu do pedicure w misce lub wannie i natychmiast zużyj. Baw się dobrze!

Krok 2: Peeling i peeling

Po wymoczeniu stóp i przycięciu paznokci czas na peeling Citrus Rosemary Foot Scrub. Nabierz niewielką ilość peelingu do stóp na dłoń. Wmasuj w stopy małymi, okrężnymi ruchami, nie zapominając o skórkach! Następnie owiń każdą stopę ciepłym, wilgotnym ręcznikiem i pozostaw do namoczenia na 5 do 10 minut, aby czerpać wszystkie korzyści ziołowe.

Cytrusowo-rozmarynowy peeling do stóp

Print

Składniki
~ 152 ~ 1/4 szklanki różowej soli himalajskiej, grubej
1 szklanka soli morskiej, dobrze
2 łyżki soku z cytryny
4 krople rozmarynu, olejek eteryczny Rosmarinus officinalis
2 łyżki soku grejpfrutowego
1/8 szklanki oleju kokosowego, frakcjonowanego
1 gałązka świeżego rozmarynu
1 łyżeczka skórki otartej z cytryny
2 łyżki skórki grejpfruta ~ 153 ~
Kierunki

  Połącz 1/4 szklanki różowej soli himalajskiej i 1 szklankę soli morskiej w średniej wielkości szklanej misce. Mieszając dodać sok z cytryny i sok grejpfrutowy. W małej misce połącz frakcjonowany olej kokosowy i olejek rozmarynowy. Następnie dodaj to do mieszaniny soli i mieszaj, aż dokładnie się połączy.

  Posiekaj lub rozerwij świeżą gałązkę rozmarynu i dodaj do peelingu razem ze skórką z cytryny i grejpfruta. Wymieszaj jeszcze raz, aby połączyć i wykonaj powyższe czynności, aby użyć.

  Przechowuj nadmiar peelingu do stóp w szczelnym pojemniku i zużyj w ciągu tygodnia lub dwóch.

Zdejmij wilgotne ręczniki ze stóp i wytrzyj peeling do stóp. Spłucz wodą i osusz. Nie zaleca się obcinania skórek, ponieważ grozi to infekcjami i wrastaniem paznokci. Fuj! Zamiast tego użyj patyczka z drzewa pomarańczowego, aby delikatnie odsunąć skórki od powierzchni paznokcia.

Krok 3: Uzupełnienie i nawilżenie

Aby odżywić paznokcie i skórki, nałóż na każdy skórek niewielką ilość odżywczego olejku do skórek z poniższego przepisu. Wmasuj olejek w skórki i łożysko paznokcia. Stosować do trzech razy w tygodniu w razie potrzeby na suche, pękające skórki i paznokcie.

Uzupełniający olejek do skórek

Druk

Składniki

1 łyżka oleju z pestek winogron
1 łyżeczka gliceryny roślinnej
1 łyżeczka oleju jojoba
6 kropli olejku lawendowego, Lavandula angustifolia
4 krople cytryny, olejek eteryczny Citrus x limon
2 krople rozmarynu, olejek eteryczny Rosmarinus officinalis
Szklana butelka z zakraplaczem o pojemności 1 uncji ~ 153 ~
Kierunki

 • Za pomocą lejka dodaj 1 łyżkę oleju z pestek winogron, 1 łyżeczkę gliceryny roślinnej i 1 łyżeczkę oleju jojoba do szklanej butelki z zakraplaczem.
 • Wyjmij lejek i dodaj olejki eteryczne.
 • Umieść zakraplacz na butelce i potrząśnij, aby połączyć.
 • Zastosuj zgodnie z powyższymi instrukcjami.

Po olejku do skórek wypoleruj każdy paznokieć i nałóż na stopy krem ​​nawilżający, taki jak masło do ciała z zielonej herbaty z mojego przepisu lub balsam z drzewa cedrowego z Teksasu. Powtarzaj te trzy kroki, aby wykonać pedicure ziołowy co miesiąc lub zawsze, gdy znajdziesz czas na pielęgnację.

Niezależnie od tego, czy chodzisz boso, czy po prostu poświęcasz trochę czasu dla siebie, mam nadzieję, że te metody pedicure ziołowego okażą się przydatne. Wiem, jaką różnicę może zrobić odrobina „czasu dla mnie”. A dbanie o nasze stopy w domu bez spa jest tak przystępne, że możesz cieszyć się pedicure w każdej chwili!

PRZYPISY:

Edwards, G. (2000). Otwarcie naszych dzikich serc na lecznicze zioła. Woodstock, NY: Wydawnictwo Ash Tree.

Agencja Ochrony Środowiska. (nd). Zapobieganie infekcjom spa stóp pedicure. [Artykuł w Internecie]. Pobrane z https://www.epa.gov/safepestcontrol/preventing-pedicure-foot-spa-infections

Foster, S. (1993). Ziołowy renesans. Layton, UT: Peregrine Smith Books.

McIntyre, A. (1996). Moc kwiatów. Nowy Jork, NY: Henry Holt and Company, Inc.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US