Bazylia: Zioła, które kochamy na lato

Zioła kulinarne są tak często pomijane jako lekarstwo. Ale wielka moc tkwi w naszych skromnych słoiczkach na przyprawy i kuchennych parapetach, w tym bazylii!

Bazylia bogata w karotenoidy oraz witaminy K i C działa antybakteryjnie. Jest stosowany w celu złagodzenia nudności i skurczów, drażliwości, depresji, niepokoju i problemów ze snem. Zewnętrznie bazylia odstrasza owady i łagodzi ich ukąszenia.

Niedawno nabyłem ogromny pęczek bazylii na farmie Hutchins w Concord na następną partię pesto. Jako zioło letnie bazylia cieszy się reputacją kulinarną, zwłaszcza w połączeniu z pomidorami. Jednak jest jeszcze inny owoc, który może stanowić konkurencję dla pomidora o przysmaki bazylii: jeżyna. Tak, to legalna i wyjątkowo odświeżająca kombinacja (ciasto z bazylią jeżynową, ktoś?).

Było 90 stopni iw ogóle, postanowiłem przetestować połączenie w fajnym, zimnym smoothie. Użyłem świeżych jeżyn, które zamroziłem na noc, zimnej wody, świeżych liści bazylii i zamrożonego banana. Szczypta wanilii łączy to wszystko razem (opcjonalnie).

Jeżyna Basil Bliss 

~ 152 ~ 1 do 1,5 szklanki mrożonych jeżyn
5 dużych listków świeżej bazylii lub 10 małych-średnich (lub do smaku)
Zamarznięty banan
1 szklanka zimnej wody
Szczypta wanilii

Połącz i zmiksuj na wysokich obrotach.

Jakie inne nieoczekiwane lub unikalne sposoby używałeś bazylii?

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US