Warzywa i korzenie na łóżku z ciepłej komosy ryżowej

Nie ma nic smaczniejszego niż warzywa prosto z ogrodu. Dzięki temu przepisowi na sałatkę z komosy ryżowej możesz użyć wszystkiego, co masz pod ręką z ostatniego odbioru CSA, ogrodu lub pojemnika na warzywa. Satysfakcja, jaką odczuwasz po zjedzeniu tej sałatki, bierze się z konsystencji, smaku i temperatury. Ta mieszanka zieleni i korzeni leży na ciepłym łóżku z komosy ryżowej, dzięki czemu jest wspaniałym posiłkiem na lunch lub kolację.

Składniki:

Quinoa lub brązowy ryż gotowany
Różne warzywa zebrane, oczyszczone i posiekane
Winegret czosnkowy

Ugotuj komosę ryżową lub brązowy ryż i odłóż na bok. Pokrój warzywa i wymieszaj z winegretem czosnkowym.

Vinaigrette Składniki:

2 ząbki surowego czosnku, obrane i zmiażdżone
1 łyżeczka. musztarda Dijon
6 łyżek stołowych czerwony ocet winny
¼ szklanki oliwy z oliwek extra virgin
Himalajska różowa sól i świeżo mielony pieprz do smaku

Kierunki:

Włóż dwa ząbki czosnku do drewnianej salaterki i rozgnieć dwoma widelcami, zmiel ząbki między zębami. Dodaj jedną łyżeczkę. Musztarda Dijon do wymieszania z czosnkiem. Kiedy czosnek i musztarda dobrze się połączą, dopraw solą i świeżo zmielonym pieprzem, wlej ocet z czerwonego wina i wymieszaj. Wlej oliwę z oliwek do mikstury, wlewając ją po trochu. Opatrunek zwiąże się i stanie się gładki i aksamitny.

Włóż pokrojone warzywa do sosu i wymieszaj. Umieść obfity kopiec ciepłej komosy ryżowej lub brązowego ryżu na talerzu i posyp sałatką. Awokado, orzechy lub pokrojone jabłka dodają tej sałatce cudownego smaku.

Ciesz się!

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US