Walentynkowa gorąca czekolada

Wakacje często wiążą się z przygotowywaniem czegoś świątecznego w kuchni. 14 lutego, Walentynki, świętuje się zakochanych i wszystko, co kocha, w tym afrodyzjaki. Czy to w pudełkach, czy w kandyzowanych różach, wszystko zaczyna się od rozpływającej się w ustach czekolady.

Nasza pyszna walentynkowa gorąca czekolada może dodać pikanterii!

Kakao i miłość

Ale jaki jest związek z kakao i miłością? „Pokarm bogów”, Majowie po raz pierwszy używali ziaren kakaowych i napojów czekoladowych jako świętych ofiar, a także ceremonialnych napojów na zaręczyny lub małżeństwa.

Kakao zawiera tryptofan, który jest prekursorem serotoniny, neuroprzekaźnika odgrywającego rolę w regulacji nastroju. Jeśli chodzi o serce, kakao może obniżać ciśnienie krwi i zawiera przeciwutleniacze oraz flawonoidy, które mogą zmniejszać ryzyko chorób układu krążenia i zespołu metabolicznego. Kakao jest również bogate w magnez.

Kiedy spojrzysz na chemię zakochiwania się, możesz łatwo zobaczyć, jak Kakao i Miłość spacerują razem szczęśliwie, trzymając się za ręce. Mówi się, że kiedy jesteśmy zakochani, mózg uwalnia neuromodulator fenylotyloaminę lub PEA, który jest środkiem pobudzającym, a także dopaminę, co następnie prowadzi do uwolnienia oksytocyny, czyli przytulanki. Mówi się, że kakao zawiera również tę wywołującą miłość fenylotyloaminę.

Nic dziwnego, że gorące kakao może być bardzo przyjemnym miłosnym wywarem i odpowiednim prezentem dla ukochanej osoby na Walentynki!

Wybierając kakao

Im ciemniejsza czekolada i im mniej cukru i mleka zawiera, tym lepiej! Współczucie jest seksowne, więc wybierz kakao ze sprawiedliwego handlu , aby uniknąć wspierania niewolnictwa dzieci i innych poważnych problemów etycznych w branży kakaowej/kakaowej. Możesz także wyszukać tutaj w Amazon opcje sprawiedliwego handlu. Co więcej, niektórzy wolą surowe kakao, które jest minimalnie przetworzone.

Składniki na gorącą czekoladę na Walentynki

Oprócz kakao ta łatwa do zrobienia domowa ziołowa mieszanka gorącej czekolady zawiera składniki, które mają również właściwości afrodyzjaku (przeczytaj więcej o afrodyzjakach). Są one następujące:

Kochanie

Miód jest związany z pochodzeniem nazwy miesiąc miodowy; zakochani otrzymywali miesięczny zapas miodu lub wina miodowego.

Aszwagandha

Znana również jako żeń-szeń indyjski, ashwagandha jest silnym adaptogenem, który pomaga organizmowi regulować poziom stresu. Ze względu na odprężenie korzenia, pożądanie seksualne może wzrosnąć. Możesz użyć korzenia lub proszku, który można kupić w lokalnym sklepie ze zdrową żywnością lub tutaj.

Cynamon

Mówi się, że cynamon rozgrzewa organizm, co podobno rozgrzewa popęd płciowy. Zapach cynamonu jest jednocześnie relaksujący i pobudzający.

Walentynkowa gorąca czekolada

Druk

Składniki

2 łyżki korzenia ashwagandhy lub proszku
1 łyżka cynamonu
6 łyżek kakao, słodzonego lub niesłodzonego
4 szklanki mleka, nabiału lub zamiennika mleka
Miód do smaku

Kierunki

  • Umieść garnek na piecu ogrzanym na średnim ogniu.
  • Dodaj 4 filiżanki wybranego mleka.
  • Uważnie mieszaj, czekając, aż para zacznie powoli unosić się nad mlekiem.
  • Dodaj 6 łyżek kakao, niesłodzonego lub słodzonego.
  • Dodaj 2 łyżki proszku Ashwagandha i 1 łyżkę cynamonu.
  • Ubij składniki do połączenia.
  • Skropić miodem, powoli mieszając, aż kakao osiągnie pożądaną słodycz.
  • Zmniejsz ogień i gotuj na wolnym ogniu przez 20 minut, od czasu do czasu mieszając.

Ten prosty przepis na gorącą czekoladę domowej roboty hojnie służy dwóm osobom. Jeśli chcesz, aby ten napój był trochę bardziej dorosły, możesz dodać odrobinę klonowej whisky lub kremowej śmietanki irlandzkiej.

Bezpieczeństwo kakao

Kakao jest również naturalnym źródłem teobrominy, łagodnego środka pobudzającego. Osoby wrażliwe na kofeinę mogą być również wrażliwe na teobrominę. Niektóre kobiety zauważyły ​​związek pomiędzy spożywaniem czekolady a włóknisto-torbielowatymi piersiami.

Więcej pomysłów na przepisy na gorącą czekoladę znajdziesz w poniższym artykule:

Jak zrobić ziołową gorącą czekoladę (3 przepisy!)

PRZYPISY

McKay, Brett i Kate. (17 grudnia 2012). Zaskakująca męska historia gorącego kakao. Pobrane z http://www.artofmanliness.com/2012/12/17/the-surprisingly…

~ 152 ~ Kilham, C. (data nieznana). Ashwagandha. Pobrane z http://www.medicinehunter.com/ashwagandha%20

Ten artykuł został napisany przez Lenę Jakubowski, nauczycielkę jogi i asystentkę ds. komunikacji w Herbal Academy of New England.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US