Domowa przyprawa uniwersalna

Znajome zioła kuchenne to pewny zakład, jeśli chodzi o dodanie smaku i smaku do każdego preparatu spożywczego, ale co z bardziej gorzkimi dzikimi lub uprawianymi ziołami leczniczymi, które również pomagają budować odporność i działają jako środki przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, żeby wymienić tylko kilka z ich działań?

Jak możemy je wprowadzić do naszej diety, nie wrzucając ich do naszych gorących, gotujących się garnków z zupą, w których można ukryć prawie wszystko? Wrzące garnki mogą wypłukiwać niektóre składniki zioła, ale mogą niszczyć inne. Na przykład czosnek jest wspaniałym ziołem, ale uważa się, że jego najsilniejsze właściwości lecznicze występują w surowym, zmiażdżonym goździku, a nie w wersji gotowanej. Zamiast tego dobrym sposobem jest dodawanie ziół kuchennych i leczniczych do naszych przypraw, gdzie służą one do aromatyzowania naszych potraw i pomagają budować nasze zdrowie szczypta lub łyżeczka na raz. Używane jako wykończenie, serwują zioła w surowej postaci i zachowują większość swojej mocy.

Zacznij od domowej roboty uniwersalnej przyprawy!

Tworzenie własnej uniwersalnej przyprawy jest nie tylko łatwe, ale także niedrogie w przypadku przygotowywania przypraw w dużych partiach. Aby rozpocząć, postępuj zgodnie z poniższym przepisem. Eksperymentuj z ziołami i proporcjami!

Uniwersalna przyprawa

Druk

Składniki

2 łyżki suszonej cebuli
2 łyżki suszonej pietruszki
1 łyżka suszonego czosnku
1 łyżeczka świeżo zmielonego pieprzu
1/2 łyżeczki nasion selera
1/2 łyżeczki suszonej, posiekanej szałwii
1/2 łyżeczki suszonego, pokruszonego tymianku
1/2 łyżeczki papryki
1/2 łyżeczki himalajskiej soli morskiej
1/4 łyżeczki pieprzu cayenne

Kierunki

Wymieszaj składniki i przechowuj w szczelnym pojemniku!

I nie poprzestawaj na tym! Oto kilka cudownych sposobów na dodanie do posiłków większej ilości ziół w postaci przypraw – 

http://www.motherearthnews.com/natural-health/dirty-it-up-with-herb-seasoned-condiments-zbcz1410.aspx#axzz3FMlCcprZ

Ta domowa przyprawa uniwersalna została zaczerpnięta z Cooking with the Seasons: Spring [Vegan] Edition.