Przepisy na wódkę i syrop prosty z dodatkiem drzew iglastych

Evergreeny nie tylko zapewniają bardzo potrzebny akcent kolorystyczny w miesiącach zimowych, ale są także wspaniałym naturalnym źródłem witamina C. Igły drzew iglastych mają również właściwości przeciwzapalne, a dodatkowo antyseptyczne, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze (Walker, 2015).

Jeśli znajdziesz się w tym sezonie na żerowaniu, zbierz filiżankę lub dwie liści drzew iglastych, aby zrobić prosty syrop, wódkę z dodatkiem drzew iglastych, herbatę lub maść. Możliwości są nieograniczone!

Większość igieł drzew iglastych jest jadalna, z wyjątkiem cisa toksycznego (Taxus spp.). Miej oczy szeroko otwarte na drzewa iglaste, które rosną naturalnie wokół ciebie, do których mogą należeć sosna (Pinus spp.), świerk (Picea spp.), jodła (Abies spp.) lub cykuta (Tsuga spp.) (drzewo, a nie trujące zakład!!). Upewnij się, że właściwie identyfikujesz się z pewnością i upewnij się, że masz pozwolenie na paszę. Drzewa iglaste mogą być drzewami lub krzewami, ale jeśli nie jesteś całkowicie pewien swojej identyfikacji botanicznej, trzymanie się drzew iglastych może być dla ciebie bezpieczniejszym wyborem, dopóki nie będziesz w stanie odświeżyć swoich umiejętności.

*Specjalna sezonowa uwaga dotycząca żerowania i dekoracji: krzewiaste wiecznie zielone rośliny, takie jak ostrokrzew (Ilex spp.), inkberry (również Ilex spp.) i bukszpan (Buxus spp.) są wiecznie zielone, ale nie są uważane za drzewa iglaste, a wszystkie trzy są trujący. Te krzewy nie pachną jak sosny, ale są często używane w sezonowych dekoracjach i kształtowaniu krajobrazu w celach zimowych. Unikaj mylenia którejkolwiek z tych roślin z drzewami iglastymi i trzymaj wieńce lub inne dekoracje wykonane z tych roślin z dala od małych dzieci i zwierząt domowych, które mogłyby coś ciekawego ugryźć.

Oto kilka przepisów na początek z wykorzystaniem drzew iglastych. Ten syrop cukrowy z drzew iglastych i wódka z dodatkiem drzew iglastych to także wspaniałe prezenty lub nadziewarki dla tych w twoim życiu, którzy kochają ziołowe herbaty i koktajle.
Syrop cukrowy z drzew iglastych

Syrop cukrowy z drzewa iglastego jest szczególnie smaczny w koktajlach i koktajlach bezalkoholowych, takich jak ten przepis na świderki z igieł sosnowych. Wydajność: 3 filiżanki.

Składniki
1 ½ szklanki wody
1 ½ szklanki cukru
1 szklanka igieł sosnowych, świerkowych, jodłowych lub cykuty (do wyboru), posiekanych ~ 153 ~
Kierunki

  Dodaj wodę i cukier do rondla na średnim lub średnim ogniu.

  Doprowadzić do delikatnego wrzenia, mieszając, aby cukier się rozpuścił.

  Przenieś syrop do żaroodpornej szklanej miski lub szklanego słoika, aby nieco ostygł.

  Gdy syrop jest jeszcze ciepły, dodaj igły drzew iglastych i pozostaw pod przykryciem na 24 godziny.

  Odcedź igły, zabutelkuj syrop i przechowuj w lodówce.

  Syrop będzie przechowywany w lodówce przez co najmniej tydzień.

Wódka Iglasta

Składniki
1-2 szklanki posiekanych igieł drzew iglastych
1 750 ml butelka wódki

Kierunki

  Umieść igły drzew iglastych w dużym szklanym słoju, aż będzie wypełniony mniej więcej w ⅔.

  Wlej wódkę na igły, zakrywając je całkowicie.

  Przykryj słoik kawałkiem naturalnego woskowanego papieru, a następnie zamknij pokrywką.

  Oznakuj zawartość i datę, a następnie umieść w chłodnym, ciemnym miejscu (np. szafce) na 3-4 tygodnie. Od czasu do czasu wstrząsaj słoikiem, aby upewnić się, że cały materiał roślinny pozostaje zanurzony.

  Odcedź materiał roślinny z wódki za pomocą sitka wyścielonego gazą, zachowując zaparzoną wódkę.

  Zaparzoną wódkę wlej do szklanego słoika, zaklej etykietą, zakręć i przechowuj w temperaturze pokojowej w ciemnej szafce do 2 lat.

Wypróbuj te zimowe koktajle ziołowe

Cranberry Hot Toddy Przepis z goździkami, cynamonem i imbirem
Przepis na ziołowy koktajl Hot Toddy
Przyprawiony przepis na cydr jabłkowy z pomarańczą, imbirem i cynamonem
Mocktail z cydrem jabłkowym z przyprawami Chai
Przepis na świderki z igieł sosnowych ~ 153 ~

PRZYPISY

Walker, B. (2014). Niesamowita uniwersalna herbata z igieł sosnowych [post na blogu]. Pobrane z http://davesgarden.com/guides/articles/view/3126/