Zamień te 7 ziół i kwiatów w wino wiejskie

Wina wiejskie – wina wytwarzane z czegokolwiek innego niż winogrona – były tradycyjnie wytwarzane przez wiele kultur świata. Oto siedem ziół i kwiatów, które można zamienić w pyszne wino w prostym procesie domowej fermentacji.

Wino wiejskie

Wina wiejskie zostały wykonane z wielu różnych kombinacji owoców, ziół i kwiatów. Używając przedmiotów z ogrodu, można zawrzeć wiosenne i letnie słońce w miksturach, które rozgrzeją brzuchy w chłodzie zimowego wiatru. Kombinacje owoców, ziół i kwiatów miesza się z cukrem i drożdżami i pozostawia do fermentacji z dala od powietrza.

Chociaż alkohol jest zwykle używany do beztroskich hulanek, wina wiejskie, przyjmowane w małych dawkach, były również postrzegane jako sposób na zachowanie leczniczych właściwości roślin.

7 ziół i kwiatów do wina wiejskiego

1: Wino z płatków róży

Dzika róża – owoc krzewu róży – zbiera się jesienią i powszechnie stosuje się w dżemach i galaretkach oraz ceni się za zawartość witaminy C. Podczas gdy owoce róży są gwiazdą sezonu jesiennego, kwiaty róż kradną show, kwitnąc od wiosny do jesieni. Płatki były tradycyjnie zbierane na herbatę i preparaty lecznicze łagodzące otarcia skóry i łagodzące wiele innych dolegliwości.

Płatki róż są wysoko cenione jako piękne i romantyczne. Co powiesz na zalanie tego romansu w delikatne i aromatyczne wino wysokiej jakości?

2: Wino z mniszka lekarskiego

Mlecze kwitną wiosną i mają wiele zastosowań leczniczych, zwłaszcza jako tonik na wątrobę. Wiadomo, że ich właściwości lecznicze są nawet korzystne dla gleby ogrodowej. Co zrobić z tym „zachwaszczonym” trawnikiem pełnym mleczy? Zrób trawnik z alkoholem! Kwiaty są używane do produkcji lekkiego i kwiatowego wina wiejskiego, które kiedyś było uważane za tonik leczniczy.

Aby uzyskać dodatkowy akcent, spróbuj tego pysznego imbirowego wina z mniszka lekarskiego!

3: Stokrotka Wino

Stokrotki wołowe były często używane w preparatach leczniczych wspomagających kaszel lub w maściach na skaleczenia i zadrapania. Stokrotka wołu jest przez wielu uważana za chwast, a jej kwiaty, popularne wśród owadów zapylających i pożytecznych, zwykle kwitną od kwietnia do czerwca. Główka kwiatu stokrotki może być wykorzystana do przygotowania gładkiego i kwiatowego wina.

4: Wino rozmarynowe

Rozmaryn to niezbędne zioło do uprawy w ogródku kuchennym i do kulinarnych przygód. Ma również szeroki wachlarz korzyści leczniczych, w tym poprawia krążenie i poprawia zdrowie skóry. Chociaż wytwarzanie wina z rozmarynu nie jest tradycyjnym wyborem, dowodzi, że wino można zrobić z prawie każdego jadalnego owocu, kwiatu lub zioła. Z zielonych liści powstaje klarowne wino o wytrawnym, wyraźnym smaku rozmarynu, które można wykorzystać do picia lub gotowania.

5: Wino z czarnego bzu

Czarny bez od dawna stosowany jest w preparatach leczniczych wspomagających odporność, a także w ciastach, dżemach i galaretkach. Jagody można również wykorzystać do stworzenia własnego wina o pięknym kolorze. W rzeczywistości kolor jest tak wspaniały, że jagody są czasami używane, ku konsternacji koneserów wina, do wzmocnienia koloru win gronowych.

Kwiaty czarnego bzu, które zwykle kwitną od maja do czerwca, również wytwarzają pyszne wino. Kwiatowe, rześkie i lekkie wino z czarnego bzu jest bardzo łatwe do przygotowania i picia!

6: Wino z melisy

Melisa to popularne zioło ogrodowe o cudownym cytrynowym zapachu, które odstrasza komary. Melissa officinalis to naukowa nazwa melisy, Melissa to greckie słowo oznaczające pszczołę, a delikatne białe kwiaty są z pewnością cenione przez pszczoły. W medycynie melisa jest środkiem przeciwwirusowym i jest często używana w maściach leczących opryszczkę (sprawdź te artykuły, aby dowiedzieć się, jak zrobić maści i maści lecznicze).

Całe zioło jest używane do przygotowania gładkiego, wytrawnego wina wiejskiego.

7: Wino z czerwonej koniczyny

Koniczyna czerwona jest stosowana w preparatach leczniczych, aby pomóc w wielu problemach, w tym w regulacji hormonów, poprawie zdrowia krwi i tłumieniu kaszlu. Zyskała nawet rozgłos jako lek na raka. Ładne, różowe kwiaty kwitną wiosną i można je zebrać, aby uzyskać słodkie i przyjemne wino.

Wina wiejskie to zabawny i prosty sposób na zachowanie wiosennych i letnich zbiorów ogrodowych oraz na rozgrzanie się szklanką domowego alkoholu w miesiącach zimowych.

Jeśli jesteś zainteresowany produkcją własnego wina wiejskiego, zapoznaj się z tym szczegółowym samouczkiem!

Jakich ziół i kwiatów użyłeś do produkcji wiejskiego wina?

Ten post został napisany przez Amy Stross, nauczycielkę w szkole średniej, która została pełnoetatową gospodarzką, koordynatorką społecznościowych ogrodów i blogerką. Ogrodnictwo odkryła zupełnie przypadkowo i od razu zakochała się w ziemi, roślinach i świeżym powietrzu. Mieszka w Cincinnati na jednej dziesiątej akra, gdzie jest lokalnie znana ze swojego podmiejskiego jadalnego krajobrazu. Jej gospodarstwo służy jako kwatera główna i klasa do samodzielnego gotowania, konserwowania żywności, ziołolecznictwa, ogrodnictwa i permakultury – umiejętności, które przyczyniają się do produktywnego domu. Swoimi przygodami dzieli się na www.TenthAcreFarm.com. Śledź ją na Facebooku, Twitterze i Pintereście.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US