Wprowadź zdrowy powrót do lata dzięki ziołowym lodom o wysokiej zawartości C

Lato w Teksasie zwykle oznacza ekstremalne upały i słońce . Po całym dniu zabawy na słońcu wszyscy jesteśmy zwykle przegrzani i potrzebujemy czegoś, co nas ochłodzi i uzupełni nasze elektrolity. Kiedy to się dzieje, moją pierwszą czynnością jest pójście do zamrażarki i sprawdzenie, jakie lody mamy pod ręką.

Jako dziecko moja mama zawsze robiła nam pyszne lody domowej roboty. Uważam, że są o wiele smaczniejsze niż konwencjonalne lody, które mamy wszystkich naszych przyjaciół kupowały w sklepie spożywczym. Po przyjrzeniu się składnikom tych kupionych w sklepie wersji, nie obwiniam jej w najmniejszym stopniu za to, że zdecydowała się zrobić nam lody ze świeżych, domowych soków owocowych.

Co zawiera konwencjonalny lód na patyku?

Kiedy myślę o pysznych, orzeźwiających lizakach lodowych, wyobrażam sobie świeże owoce i orzeźwiające soki, ale kiedy spojrzałem na składniki jednej z głównych marek lodów lodowych na rynku, nie znalazłem ŻADNEGO z tych składników w ich lizakach. Co znalazłem jako główne składniki tych popów? Wraz z wodą:

  • Syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy, syrop kukurydziany i cukier – nie tylko wszystkie trzy z tych słodzików pochodzą z genetycznie modyfikowanych źródeł, ale syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy jest bezpośrednio związany z występowaniem otyłości i cukrzycy typu 2, a także z ADD/ADHD u dzieci.
  • Sztuczny aromat – Można by pomyśleć, że byłoby to tak proste, jak dodanie soku wiśniowego do wiśniowego lodu, ale zamiast tego użycie sztucznego aromatu jest znacznie tańsze i bardziej rozpowszechnione. Nie tylko niektórzy ludzie są uczuleni na określone sztuczne aromaty, ale niektóre aromaty pochodzą z mniej niż pikantnych źródeł. Na przykład, aby uzyskać sztuczne aromaty wanilii, maliny i truskawki, producenci czasami stosują dodatek kastoreum; wydzielane soki z gruczołów odbytu bobra…mniam.
  • Sztuczne zabarwienie – Sztuczne zabarwienie nie tylko wiąże się z nadpobudliwością u dzieci, ale kilka barwników zawiera również znane czynniki rakotwórcze.

Włóż zdrowe z powrotem do lodów z ziołami

Przeczytanie listy składników z tyłu konwencjonalnego pudełka na lody wystarczy, by rodzic oszalał! Gdzie podział się cały sok? Kiedy robisz własne lody na patyku, możesz z łatwością zrobić świetnie smakujące lody na patyku, które nie tylko sprawią, że będziesz wyglądać jak super niesamowita mama (bo taka jesteś!), Ale także przywrócą zdrowie twoim lodom. Dodatek herbaty ziołowej do lodów sprawia, że ​​masz nieograniczone możliwości. Możesz zmieniać zioła, aby dopasować je do potrzeb swoich i dziecka.

Przepis na lody, którym się dziś z wami dzielę, zawiera rumianek i hibiskusa, ale możesz zmienić herbatę, aby dopasować ją do swoich potrzeb. Rumianek to świetny dodatek, ponieważ dzieci uwielbiają słodki smak i nie tylko pomaga się uspokoić i ukoić, ale także świetnie łagodzi trawienie. Hibiskus jest jednym z moich ulubionych, ponieważ ma wysoką zawartość witaminy C, cierpki smak i piękny czerwony kolor. Te dwa zioła tworzą świetną herbatę uzupełniającą elektrolity na lody po opalaniu! (Uwaga: Chociaż rumianek i hibiskus są uważane za bardzo delikatne zioła i są często spożywane przez dzieci na całym świecie, zawsze skonsultuj się z pediatrą przed podaniem ziół dzieciom.)

Ziołowe lody o wysokiej zawartości C

Druk

Składniki

Składniki herbaty ziołowej
1 łyżka kwiatów hibiskusa
1 łyżka rumianku
8 uncji wody ~ 153 ~

Składniki lodów na patyku
Napar z herbaty ziołowej
Świeże soki owocowe (to świetne miejsce na przemycenie marchewki lub innych warzyw!)
Owoce przecierowe lub w kawałkach
Miód do smaku (opcjonalnie – zwykle nie muszę dodawać miodu ze względu na owoce i soki, które dodaję do moich lodów)
Foremki do lodów

Kierunki

  • Moc zioła w gorącej wodzie przez 5 minut. Odcedź i ostudź.
  • Połącz równe części schłodzonej herbaty i soku. Aby uzyskać jeszcze bardziej zabawne smaki, dodaj kawałki i puree z wybranych owoców. (Aby uzyskać kremowe lody, możesz dodać mleko kokosowe w równych częściach do herbaty i soku.)
  • Wlej do foremek na lody i zamroź.
  • Ciesz się zdrowszymi, ziołowymi lodami w upalne dni!

Jaki smak lodów ziołowych zamierzasz stworzyć?

Ten post został napisany przez The Hippy Homemaker, Christinę, która uwielbia dzielić się swoją wiedzą na temat ekologicznego i przyjaznego dla środowiska życia, naturalnego zdrowia, aromaterapii, ziołolecznictwa i nie tylko!

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US