Rozgrzewające zimowe rytuały: Ziołowe trufle na dobre krążenie

Jednym z uroków włączenia ziół do codziennej rutyny jest możliwość przyjemności. Zapach, konsystencja i smaki są ważnymi i zintegrowanymi aspektami ziołowego podejścia do zrównoważonego zdrowia. Co więcej, „podporządkowanie się” przyjmowaniu ziół staje się tym bardziej prawdopodobne, gdy ma formę i smak przyjemnego rytuału.

Gdy zbliżają się zimne wiatry i śnieżne dni, lubię dodawać ziołowe trufle do moich porannych wypieków. Kulka ziołowa wielkości ćwiartki, pięknie wypełniona aromatycznymi ziołami, bogatymi smakami i wysokiej jakości tłuszczami, jest skutecznym i szczęśliwym nośnikiem dowolnej liczby środków botanicznych.

Jedna z moich ulubionych wersji trufli ziołowych została przygotowana, aby przeciwdziałać zimowemu wpływowi na słabe krążenie i zimne kończyny. To jak zjedzenie ciepłego i pikantnego porannego przysmaku – jak słodki węgielek w brzuchu, mały wewnętrzny ogień, który towarzyszy ci na porannej liście rzeczy do zrobienia.

Podstawy Trufli Ziołowych

Piękno ziołowych trufli polega na tym, że można je dziko zmieniać pod względem smaku, działania ziół i składników, o ile zielarz przestrzega kilku podstawowych wskazówek.

Te podobne do trufli stworzenia składają się ze stałego tłuszczu o temperaturze pokojowej, takiego jak olej kokosowy, ghee, masło, masło kakaowe, a może nawet dobrze wytopiony smalec. Następnie do tego podłoża dodaje się sproszkowane zioła (często z moim ulubionym składnikiem, kakao w proszku!), aż tłuszcz zgęstnieje. Na koniec dodaje się lepki środek słodzący, aby to wszystko związać – lubię używać miodu lub syropu klonowego. Uzyskanie odpowiedniej konsystencji może być trudne — jeśli nie przestrzegam dokładnego przepisu, często dodaję moje proszki po trochu i powoli składam wszystko razem. Gdy mieszanina będzie wystarczająco sztywna i giętka, aby uformować małe kulki wielkości ćwiartki, można je następnie zwinąć w warstwę proszku kakaowego, wiórków kokosowych lub innego składnika, który pokryje zewnętrzną część „trufli”.

Ponieważ ziołowe trufle są świetnym sposobem na konsekwentne przyjmowanie tonizujących ziół przez pewien okres czasu, wielu zielarzy zaleca przyjmowanie adaptogenów w ten sposób, takich jak ashwagandha (Withania somnifera), eleuthero (Eleutherococcus senticosus) lub shatavari (Asparagus racemosus) .

Dla tych z nas, którzy pragną lepszej funkcji palców u rąk i nóg podczas naprawiania linii klonowych w zimnie i śniegu, poniższe zioła mogą być stosowane pojedynczo lub w kombinacji w celu uzyskania niewielkich dziennych ilości ciepłego zingu.

Ciepły + Pikantny Ziołowy Materia Medica

Damiana (Turnera aphrodisiaca, Turnera diffusa)

Ta mała roślina pustynna o żółtych kwiatach stała się nieco niesławna ze względu na swoje afrodyzjaki, które wynikają głównie ze sposobu, w jaki powoduje stymulację układu krążenia, ze szczególnym powinowactwem do miednicy. To powinowactwo sprawia, że ​​jest doskonałym dodatkiem do preparatów ziołowych mających na celu zrównoważenie układu jajowo-macicznego, takich jak regulacja cyklu miesiączkowego i przeciwdziałanie przekrwieniu miednicy. Damiana jest również wiatropędna, pomagając uspokoić zdenerwowany i wzdęty układ trawienny. Jednak najbardziej kocham damianę za jej ziemisty, aromatyczny aromat i smak, które zapewniają złożone perfumy i nutę gorącej czekolady, deserów i oczywiście skromnej ziołowej kulki.

Imbir (Zingiber officinale)

Mocny brązowy kłącze imbiru jest powszechny w niezliczonych tradycjach kulinarnych i medycznych na całym świecie, pojawiając się w przepisach od curry i marynat po koktajle, cydry ogniowe i syropy odpornościowe. Fascynującym aspektem wielu produktów ziołowych jest różnica w ich działaniu i energetyce po przetworzeniu. Na przykład świeży imbir (rozgrzewający i wodnisty) jest stosowany w celu obniżenia gorączki, podczas gdy imbir suszony (gorący i suchy) bardziej rozgrzewa ogólną temperaturę ciała.

Cynamon (Cinnamomum verum)

Wewnętrzna kora krzewu cynamonowego jest od dawna stosowanym środkiem rozgrzewającym w wielu zimowych przepisach, od ciasta korzennego po ajerkoniak, ale najbardziej intrygujące w tym rozgrzewającym zielu jest to, że wykazuje ono również właściwości śluzowate, złożoną warstwę nawilżającą, która pośredniczy w wysuszeniu często towarzyszącym rozgrzewającym i stymulującym ziołom. Łagodzące i aromatyczne zioło bogate w lotne olejki, w tym aldehyd cynamonowy i eugenol, cynamon jest uważany za tonik sercowo-naczyniowy, rozpraszający krew i oferujący działanie przeciwutleniające i sympatykomimetyczne na struktury układu krążenia.

Rozmaryn (Rosmarinus officinalis)

Wytrzymałe i giętkie zielone igły rozmarynu są od dawna używane w kuchni i medycynie ze względu na rozgrzewający i aromatyczny smak, jaki oferuje to śródziemnomorskie zioło. Podobnie jak damiana, rozmaryn jest ziołem pełnym olejków eterycznych, które służą zarówno do ukojenia i uspokojenia, jak i pobudzenia i skupienia. Z klinicznego punktu widzenia rozmaryn jest gorzkim środkiem wiatropędnym, pomagającym w trawieniu tłuszczów i białek, a także wywierającym działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwutleniające na różne układy organizmu, w tym te dotknięte przewlekłym zmęczeniem, wysokim ciśnieniem krwi i chorobami reumatycznymi . Te ostatnie są prawdopodobnie najbardziej wspomagane przez stymulujący wpływ rozmarynu na układ nerwowo-krążeniowy, który był od dawna stosowany w celu zwiększenia przepływu krwi do mózgu w celu poprawy pamięci i ogólnych funkcji poznawczych. Właściwości dyfuzyjne rozmarynu sprawiają, że jest on podstawą zimowego dobrego samopoczucia.

Czarny pieprz (Piper nigrum)

Ukochany wiatropędny i bogaty w mangan i witaminę K pieprz czarny przywędrował na Zachód z Azji, gdzie był towarem pożądanym na szlakach handlowych do Europy. Badania i zastosowania historyczne wskazują na niezliczone efekty terapeutyczne czarnego pieprzu, z których jednym są jego właściwości termogeniczne, które można częściowo przypisać zawartej w nim piperynie, która działa zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie jako rozgrzewający środek przeciwdrażniący i przeciwbólowy. Wykazano, że czarny pieprz stymuluje procesy metaboliczne, które z kolei podnoszą temperaturę ciała i przenoszą ciepło do kończyn poprzez zwiększone krążenie krwi. To zioło spożywcze jest uważane za wiatropędne i biopotentiator, zwiększając biodostępność składników odżywczych, dzięki czemu cząstki pokarmu nie zalegają i służą jako pożywka do produkcji gazu przez bakterie. Wielu zielarzy włącza czarny pieprz do receptur i receptur ze względu na jego zdolność do wspomagania i wzmacniania działania innych ziół.

Przepis na Trufle Ziołowe: Rozgrzewające + Przeciwutleniające Zimowe Smakołyki

Składniki

¼ szklanki kakao w proszku
¼ szklanki proszku maca
¼ szklanki kurkumy w proszku
2 łyżki proszku damiana
1 łyżka imbiru w proszku
1 łyżka proszku rozmarynowego
1 łyżka kardamonu w proszku
½ łyżki drobno zmielonego czarnego pieprzu
3/4 szklanki tahini lub masła migdałowego
1/2 szklanki surowego miodu lub syropu klonowego
1 łyżka wiórków kokosowych lub czarnego sezamu do obtoczenia kulek ~ 153 ~
Kierunki

  • Wymieszaj masło orzechowe i słodki syrop w dużej misce, aw osobnej misce połącz sproszkowane zioła.
  • Ręcznie lub mikserem elektrycznym powoli dodawaj sproszkowane zioła do mieszanki masła orzechowego i syropu.
  • Z masy uformuj 1-calowe kulki, a następnie obtocz w wiórkach kokosowych lub nasionach sezamu.
  • Przechowywać w szczelnym pojemniku w lodówce – chłodzenie nada truflom twardszą konsystencję.
  • Rozkoszuj się 1-3 truflami dziennie.

Kolejny przepis na trufle ziołowe

Ciesz się tą demonstracją kolejnego wspaniałego przepisu na trufle ziołowe przygotowanego z kart z przepisami Ziołowego Zestawu Startowego!

Dodatkowe zastosowania do rozgrzewania trufli ziołowych na zimę

Podczas gdy najbardziej oczywistymi zaletami zdrowotnymi trufli ziołowych są ich pyszne i stymulujące działanie, wszystkie zawarte w nich zioła mają również dodatkowe, zauważalne korzyści zdrowotne. Wiele z tych ziół ma działanie przeciwdrobnoustrojowe, pomagając odeprzeć zimowe infekcje, a prawie wszystkie wspomagają trawienie, pomagając przygotować jelita do rozkładu pokarmu, stymulują żółć do trawienia tłuszczów, łagodzą wzdęcia i gazy, wchłaniają składniki odżywcze i rozluźniają przewód pokarmowy. Dodatkowa dzienna dawka przeciwutleniaczy również nie zaszkodzi, pomagając zwalczać stany zapalne i ich dalsze skutki. Ziołowe trufle to prosta, smaczna i przystępna okazja do dostosowania codziennego rytuału do szczególnych potrzeb zdrowotnych Twoich i Twoich bliskich.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US