Refreshing Monarda-Mit Ice Pops Recipe

Gdy temperatury rosną, a wiosna przechodzi w lato, możesz mieć ochotę na słodki i zdrowy przysmak, który nie wymaga podgrzewania dom ze swoim piekarnikiem. Owoce to zawsze wspaniała opcja, ale co jeszcze? Poniższy przepis na Orzeźwiające lody Monarda-Mint Ice Pops to prosty i pyszny deser, który z pewnością pokocha cała Twoja rodzina. Jako bonus, dwa zioła zawarte w recepturze, melisa pszczela (Monarda spp.) i mięta zielona (Mentha spicata), mają własne właściwości chłodzące, aby pomóc Twojemu ciału znaleźć głębsze uczucie odświeżenia w najgorętsze dni.

Jak wyjaśniamy w naszym darmowym ebooku, Zioła chłodzące na gorące letnie dni, zioła mogą pomóc w regulacji ciepła — zarówno spowodowanego czynnikami zewnętrznymi, takimi jak pogoda, jak i czynnikami wewnętrznymi, takimi jak stany zapalne. Niektóre zioła stymulują pory do uwalniania ciepła; inne nadają właściwości nawilżające, które pomagają zapobiegać odwodnieniu, a inne pomagają naszemu ciału w utrzymaniu poczucia równowagi.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak mięta zielona i monarda, dwa orzeźwiające zioła opisane w naszym przepisie na lody Monarda-Mint Ice Pops poniżej, mogą pomóc Ci zachować spokój, ochłodę i opanowanie pomimo niewygodnego upału. (Wszystkie poniższe informacje, w tym przepis, pochodzą z naszego bezpłatnego ebooka, Chłodzące zioła na gorące letnie dni.)

Dwa chłodzące zioła lata

liść mięty zielonej (Mentha spicata)

Pierwszym ziołem zawartym w naszym przepisie na lody Monarda-Mint Ice Pops jest mięta zielona (Mentha spicata). Jako czynnik chłodniczy mięta zielona chłodzi i odświeża organizm. Dzięki niemal uniwersalnemu smakowi jest fantastycznym dodatkiem do naszych zdrowych lodów na patyku poniżej, wraz z letnimi herbatami. Mięta zielona ma właściwości chłodzące, napotne i otwiera pory, co może być pomocne w obniżaniu gorączki u dorosłych i dzieci, gdy herbata jest spożywana lub dodawana do kąpieli.

Mięta zielona jest prawdopodobnie najlepiej znana ze swoich właściwości łagodzących żołądek; jego delikatne właściwości wiatropędne są wykorzystywane do łagodzenia gazów i wzdęć (Cook, 1869; Frawley i Lad, 1988). Mięta może również rozluźniać mięśnie przewodu pokarmowego i łagodzić nudności i wymioty (Bove, 2001; Cook, 1869).

Zachodni praktykujący opisują działanie mięty zielonej jako uspokajające i relaksujące, co przynosi korzyści osobom podatnym na niepokój, stres lub bezsenność. Mięta zielona może być łączona z kłączem imbiru (Zingiber officinale) w przypadku nagłego napadu niepokoju, który dotyka brzucha lub „nerwowych postaci gorączki” (Cook, 1869, s. 479).

Łagodne zioło tolerowane przez większość ludzi, mięta zielona jest powszechnie spotykana w herbatkach dla kobiet w ciąży i jest szczególnie odpowiednia dla dzieci (Keville & Green, 2009; Ody, 1993). Herbata lub kąpiel z mięty zielonej mogą być stosowane w przypadku kolek i gorączki u dzieci, bólów brzucha lub drażliwości (Sinadinos, 2008).

Melisa pszczela (Monarda spp.) części nadziemne

Drugim ziołem w naszym przepisie na lody Monarda-Mint Ice Pops jest melisa. Znana również jako monarda, bergamotka, bergamotka lawendowa i słodki liść, nie jest to ta sama roślina, co bergamotka używana do aromatyzowania herbaty Earl Grey (to jest gorzka pomarańcza, Citrus x aurantium). Melisa rośnie dziko w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie i może mieć kwiaty w kolorze lawendy i ostry smak ( Monarda fistulosa ) lub czerwone kwiaty i nieco mniej ostry smak ( M. didyma ); oba są ulubieńcami pszczół i innych zapylaczy. Oba gatunki Monarda mogą być używane w podobny sposób, ale mają nieco inny smak i właściwości.

Melisa pszczela jest jednym z wielu bardzo aromatycznych ziół z rodziny Lamiaceae (mięta) i co ciekawe, jest uważana za zarówno chłodzącą, jak i rozgrzewającą. Wynika to z jego rozproszonego charakteru; balsam pszczeli zachęca krew i ciepło do przemieszczania się od rdzenia do kończyn, a może nawet sprawia, że ​​​​trochę się pocisz, z ostatecznym efektem chłodzenia ciała.

Zielarz Matthew Wood (1997) twierdzi, że balsam pszczeli ma kojący, uspokajający i chłodzący wpływ na narządy regionu splotu słonecznego, w tym żołądek, wątrobę, woreczek żółciowy i jelita. Jako dyfuzyjny, aromatyczny wiatropędny balsam pszczeli jest również przydatny przy wzdęciach, wzdęciach, burczeniu w brzuchu, biegunce, nudnościach i rozstroju żołądka.

Wood (1997) pisze, że melisa pszczela ma zdolność „wyciągania ognia” (s. 366) z narządów wewnętrznych ze względu na swoje właściwości silnie dyfuzyjne i napotne. Balsam pszczeli jest również używany do „wyciągania ognia” z miejscowych „gorących” warunków, takich jak oparzenia słoneczne, egzema i trądzik. Wood (1997) opisuje stosowanie okładu na oparzenia słoneczne i wyjaśnia, że ​​najlepszą metodą przygotowania jest po prostu żucie kwiatów rośliny i nałożenie tego prostego okładu na dotknięty obszar. Zielarz i autor Susun Weed (2015) opisuje stosowanie tej samej metody okładu w celu złagodzenia bólu i stanu zapalnego po użądleniu przez pszczołę – balsam pszczeli zasługuje na swoją nazwę w inny sposób!

Teraz, gdy już wiemy, jak te dwa chłodzące letnie zioła działają na nasze ciała, cieszmy się nimi w prostym i pysznym przepisie Monarda-Mint Ice Pops!

Orzeźwiające Monarda-Mint Ice Pops

Masz ochotę na słodką przekąskę w upalny letni dzień? Jeśli tak, te chłodzące lody ziołowe to zdrowy sposób na uspokojenie apetytu na słodycze. Wykonane z balsamu pszczelego i mięty zielonej, ta smaczna kombinacja z pewnością złagodzi upały w letni dzień! Ponieważ balsam pszczeli ma mocny smak, możesz zwiększyć stosunek mięty zielonej do balsamu pszczelego, aby dopasować go do swoich upodobań. Uwaga: Ten przepis zawiera miód i nie należy go podawać dzieciom poniżej 1 roku życia. Przepis pochodzi z naszego BEZPŁATNEGO ebooka Chłodzące zioła na gorące letnie dni.

Składniki

3 łyżki suszonej melisy pszczelej (Monarda fistulosa lub M. didyma) nadziemne części
3 łyżki suszonych liści mięty zielonej (Mentha spicata).
1 kwarta (32 fl oz) wody, tuż po zagotowaniu
Surowy miód do smaku
Foremki do lodów 

Kierunki

    W szklanym słoju wielkości kwarty mocz zioła w gorącej wodzie (tuż po zagotowaniu) przez 15 minut. Pamiętaj, aby przykryć słoik pokrywką lub talerzem, aby zapobiec ulatnianiu się lotnych olejków.

    Przecedź napar przez warstwową gazę – kompostuj zioła i zachowaj płyn.

    Pozostawić do lekkiego ostygnięcia.

    Dodaj miód do smaku.

    Wlać do foremek na lody i zamrozić.

Ciesz się zdrowymi ziołowymi lodami w upalne dni!

Aby uzyskać więcej prostych przepisów zawierających orzeźwiające zioła, pobierz naszego BEZPŁATNEGO ebooka, Zioła chłodzące na gorące letnie dni.

Pięknie zaprojektowany i pełen pomocnych informacji, ten 48-stronicowy ebook zawiera monografie roślin dla siedmiu najszerzej dostępnych, chłodzących ziół letnich, w tym liści mięty zielonej (Mentha spicata), kielicha hibiskusa (Hibiscus sabdariffa), babki lancetowatej (Plantago) spp.), liść róży (Rosa spp.), płatek, pączek, biodro i wiele więcej! Zebraliśmy również niektóre z naszych ulubionych przepisów z udziałem tych siedmiu ziół, w tym niesamowicie orzeźwiającą herbatę do opalania z hibiskusa, kojący spray na oparzenia słoneczne, a nawet różaną kąpiel do stóp odpowiednią dla samej Królowej Maja.

Mamy nadzieję, że te proste receptury ziołowe pomogą Ci zachować spokój, opanowanie i opanowanie nawet w najgorętsze dni, jednocześnie pogłębiając relacje z orzeźwiającymi ziołowymi sprzymierzeńcami sezonu.

PRZYPISY

Kucharz, W.H. (1869). Przychodnia fizjomedycyna. Cincinnati, OH: Wm. H. Kucharz. Pobrane z http://medherb.com/cook/cook.pdf 

Bove, M. (2001). Encyklopedia naturalnego uzdrawiania dzieci i niemowląt (wyd. 2). Chicago, IL: Keats Publishing 

Frawley, D. i Lad, V. (1988). Joga ziół. Santa Fe, Nowy Meksyk: Lotus Press

Keville, K. i Green, M. (2009). Aromaterapia: Kompletny przewodnik po sztuce uzdrawiania. Berkeley, Kalifornia: Crossing Press.

Sinadinos, C. (2008). Profesjonalny program szkolenia zielarzy [Wykład]. Northwest School for Botanical Studies, Arcata, Kalifornia.

Weed, S. (gość). (2015). The Susun Weed Show – Marvelous mints: Bee balm [Wywiad w podcaście Time Monk Radio]. Pobrano z https://www.youtube.com/watch?v=VwZd4ZSIqxk  

Drewno, M. (1997). Księga mądrości ziołowych: Używanie roślin jako leków. Berkeley, Kalifornia: North Atlantic Books.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US