Osłodź swoje śniadanie syropem z kwiatów mniszka lekarskiego

Wszędzie, gdzie się obrócę, mlecze wyskakują z ziemi. Wielu uważa je za uciążliwe, myśląc, że to tylko chwasty, ale mlecze to cudownie pożywne zioło! Bogate w witaminy i minerały mlecze są znane nie tylko ze swoich właściwości leczniczych, ale także ze swojego pysznego smaku w sałatkach, ciasteczkach i syropach. Możesz przeczytać więcej o mleczach tutaj.

Większość świata postrzega mlecze ze względu na ich właściwości lecznicze i smakowity smak, ale tutaj, na Zachodzie, dorastałem w przekonaniu, że mlecze to tylko problem dla naszego trawnika. Dopiero gdy zacząłem studiować ziołolecznictwo, naprawdę dowiedziałem się, jak piękne są te kwiaty w kształcie słońca.

Tej wiosny poprzysiągłem, że zrobię użytek z szczęśliwego małego kwiatka, o którym dorastałem, myśląc, że jest wrogiem. W tym pysznym syropie z kwiatów mniszka lekarskiego błyszczy prawdziwy bohater mleczy! Dzięki lekkiemu, pysznemu smakowi ten syrop jest pyszną i zdrową alternatywą dla syropu klonowego i miodu.

Syrop z kwiatu mniszka lekarskiego

Druk

Składniki

3 szklanki wody
2 szklanki niespryskanych płatków kwiatu mniszka lekarskiego, oczyszczonych
2 ½ szklanki ekologicznego cukru trzcinowego
½ szklanki surowego niefiltrowanego miodu
½ cytryny, posiekanej
szczypta cynamonu (opcjonalnie – bardzo smaczne!)

Kierunki

  • Na dużej patelni połącz oczyszczone płatki mniszka lekarskiego, wodę i cytrynę (skórkę i całość) na dużym ogniu. Doprowadź wodę do wrzenia i wyłącz ogrzewanie. Przykryć i odstawić na noc do namoczenia.
  • Rano odcedź napar z cytryny mniszka lekarskiego, uważając, aby wycisnąć całą herbatę z kwiatów.
  • Na patelni wymieszaj napar z cytryny z mniszka lekarskiego, cukier, miód i cynamon (jeśli używasz). Gotować na małym ogniu przez 1 – 1 ½ godziny, od czasu do czasu mieszając.
  • Sprawdź pożądaną konsystencję syropu, zanurzając łyżkę w syropie, wyciągając ją i pozwalając jej ostygnąć. Powinna mieć konsystencję miodu/syropu.
  • Przechowywać w lodówce w hermetycznym pojemniku, takim jak słoik Mason. Podawaj z goframi, naleśnikami, francuskimi tostami i nie tylko!

Jakie jest twoje ulubione zastosowanie dmuchawców?

Ten post został napisany przez The Hippy Homemaker, Christinę, która uwielbia dzielić się swoją wiedzą na temat ekologicznego i przyjaznego dla środowiska życia, naturalnego zdrowia, aromaterapii, ziołolecznictwa i nie tylko!