Orzeźwiająca fioletowa lemoniada

Dzikie fiołki są obfite o tej porze roku i oferują tak wspaniałe korzyści. Uważa się, że liście wspierają układ limfatyczny, co jest bardzo pomocne, gdy weźmiemy pod uwagę obciążenie naszego organizmu przez zanieczyszczenie środowiska i toksyny w żywności. Nawet ci z nas, którzy starają się zmniejszyć liczbę toksyn, na które jesteśmy narażeni, mogą czasami skorzystać ze wsparcia limfatycznego, a fiołkowa lemoniada z surowym miodem to łatwy i pyszny sposób na czerpanie tych korzyści! Ten przepis na orzeźwiającą fioletową lemoniadę może być szczególnie pomocny dla dzieci, które mogą oprzeć się nalewce, ale z radością wypiją lemoniadę!

Fioletowa Lemoniada Miodowa

Druk

Składniki
16 uncji świeżych liści fiołka i herbaty kwiatowej
1 szklanka surowego miodu
1 szklanka soku z cytryny (ekologiczny, jeśli to możliwe)
Woda

Kierunki
Najpierw odmierz liście i kwiaty fiołka i zalej 1 litr przegotowanej wody na 10-15 minut. Gdy czas się skończy, odcedź miksturę i kompostuj liście. Wlej wodę nasyconą fioletem do 2-litrowego dzbanka i wymieszaj z 1 szklanką surowego, lokalnego miodu. Surowy miód zawiera przeciwutleniacze, witaminy i minerały oraz ma właściwości przeciwzapalne, więc użycie go do słodzenia lemoniady doda o wiele więcej korzyści zdrowotnych gotowemu napojowi. Jeśli to możliwe, kupuj miód od lokalnego pszczelarza, który ogranicza stosowanie chemikaliów w ulach.

Następnie dodaj 1 szklankę soku z cytryny – świeżo wyciśniętego, jeśli to możliwe, ale butelkowany też będzie odpowiedni. Sok z cytryny wspomaga układ odpornościowy i działa oczyszczająco na krew. Jeśli masz dostęp do dzikich jeżyn lub jeżyn, możesz dodać ich garść do napoju!

Na koniec dodaj tyle wody, aby napełnić dzban. Polać lodem, udekorować kwiatem fiołka lub plasterkiem cytryny i podawać. Ten przepis można również dostosować do różnych ziół, więc gdy pogoda się ociepli, możemy cieszyć się rozmaitymi lemoniadami ziołowymi przez całe lato!

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US