Raz w Blue Moon Przepis na mleko z Ashwagandhą i Rumiankiem

Ten rok był pełen niespodzianek i byłoby to tylko to naturalne, że świat daje nam kolejną niespodziankę w najstraszniejszym miesiącu w roku.

W typowym roku możemy spodziewać się dwunastu pełni księżyca, po jednej na każdy miesiąc w roku. Ten rok to rzadki wyjątek. W 2020 roku będziemy świadkami trzynastu pełnych księżyców, z których dwie będą miały miejsce w październiku – ostatnia w Halloween.

Kiedy pojawia się to zjawisko, drugi księżyc jest znany jako Błękitny Księżyc. Ostatni raz to wydarzenie miało miejsce w 1944 roku i nie zobaczymy go ponownie aż do 2039 roku, więc trzeba to uczcić!

Aby uczcić to rzadkie zjawisko, opracowaliśmy doskonały przepis na ziołowe mleko Blue Moon Milk, które możesz popijać, podziwiając zapierający dech w piersiach Blue Moon wraz z całą upiorną energią Halloween.

Co to jest Księżycowe Mleko?

Moon milk to napój na bazie mleka pełen dobroczynnych ziół i przypraw wybranych, aby wspomagać sen, równoważyć hormony i promować stan relaksu.

Ten kojący napój wywodzi się z ajurwedy. Praktykujący ajurwedę tradycyjnie sugerowali ciepłe, przyprawione mleko przed snem, aby pomóc w zasypianiu. Ajurweda jest praktykowana na całym świecie, aw ostatnich latach zyskała jeszcze większą popularność. Inspirowane Ajurwedą przepisy na ciepłe mleko z przyprawami stały się szczególnie popularne, ponieważ smakują wyśmienicie, pięknie wyglądają i są skuteczne ze względu na zawartość tłuszczu w mleku, który pomaga promować wchłanianie składników i składników odżywczych w ziołach i przyprawach. Z czasem te rozkoszne napoje zyskały przydomek „księżycowe mleko”, ponieważ często spożywa się je przed snem.

Co sprawia, że ​​ten przepis jest niebieski?

To Blue Moon Milk uzyskuje swój wyjątkowy niebieski kolor dzięki dodaniu proszku kwiatowego groszku motylkowego (Clitoria ternatea).

Kwiat grochu motylkowego występuje zarówno w postaci herbaty, jak i proszku. Aby ułatwić sobie życie, podczas stosowania tego przepisu na mleko Blue Moon najlepiej wybrać formę sproszkowaną. Jeśli nie uda ci się go zdobyć na czas Niebieskiego Księżyca, nie martw się. Zawsze możesz parzyć herbatę przez około dziesięć minut, a następnie dodać ją do pozostałych składników!

Groch motylkowy (Clitoria ternatea) stał się w ostatnich latach bardziej popularny ze względu na piękny niebieski kolor, jaki daje po zmieszaniu z jedzeniem lub napojem; jednak nie ma zbyt wielu informacji na temat jego bezpieczeństwa. FDA zatwierdziła go tylko jako barwnik spożywczy i jest przeciwwskazany w czasie ciąży, ponieważ może powodować skurcze macicy.

W poniższym przepisie sproszkowany groszek motyli jest również łączony z sproszkowanymi kwiatami rumianku (Matricaria chamomilla) i sproszkowanym korzeniem ashwagandhy (Withania somnifera), aby wzmocnić kojące właściwości napoju.

Rumianek był używany od wieków w celu łagodzenia niepokoju i napięcia (więcej informacji w książce Zioło rodzinne: kwiat rumianku), a ashwagandha jest czołowym adaptogenem, często używanym do łagodzenia niepokoju, niepokoju, bezsenności i przytłoczenia (dowiedz się więcej w Przewodnik dla początkujących po Ashwagandha). Połączenie tych dwóch klasycznych ziół stanowi wspaniały dodatek do księżycowego mleka.

Przepis na mleko Blue Moon ~ 753 ~
Ten przepis na mleko Blue Moon jest niezwykle łatwy i szybki w przygotowaniu! Ciesz się nim w noc Halloween, patrząc w górę na nasz piękny i rzadki Błękitny Księżyc, ale nie zdziw się, jeśli stanie się ulubieńcem przez cały rok. Wydajność: 1 szklanka.

Składniki
~ 152 ~ 1 szklanka mleka owsianego (można również użyć mleka krowiego lub innego wybranego mleka roślinnego)
1 łyżeczka proszku z kwiatów grochu motylkowego (Clitoria ternatea).
1 łyżeczka suszonego proszku z kwiatów rumianku (Matricaria chamomilla).
½ łyżeczki sproszkowanego korzenia ashwagandhy (Withania somnifera).
1 łyżka syropu klonowego (lub do smaku)
Szczypta pokruszonych róż (Rosa spp.) do dekoracji, opcjonalnie

Kierunki

  Dodaj wybrane mleko do małego rondelka. Doprowadzić do niskiego wrzenia, a następnie natychmiast zredukować do wrzenia.

  Wymieszaj wszystkie proszki ziołowe i syrop klonowy. Po dokładnym połączeniu wlej mleko Blue Moon do kubka i udekoruj kilkoma pokruszonymi płatkami róży (opcjonalnie).

  Na zakończenie, 

  Jeśli podoba Ci się koncepcja picia ciepłego, przyprawionego mleka, jest o wiele więcej przepisów, które możesz wypróbować, w tym:

  Wegańskie złote latte z cynamonem i kurkumą
  Przepis na Przyjazny Rodzinie Ziołowy Chai
  Jak zrobić rumiankową gorącą czekoladę ~ 253 ~