Łatwy domowy mus jabłkowy z cynamonem

Odwieczny ulubieniec dzieci, domowy mus jabłkowy jest prosty w przygotowaniu. Dodatek cynamonu (Cinnamomum verum) zapewnia bogate w składniki odżywcze ciepło, które z pewnością sprawi, że Twoja partia będzie smakować i pachnieć jak czas żniw. To łatwy domowy przepis na mus jabłkowy, który jest świetną okazją, aby zabrać dzieci do kuchni. Dzieci są zawsze bardziej chętne do zdrowego odżywiania się, kiedy same tworzą jedzenie. A jeśli robienie tego jest również zabawne? To całkowita wygrana.

Nie zapominajmy też o cudownych właściwościach odżywczych domowego musu jabłkowego. Zdrowe składniki odżywcze w jabłkach obejmują beta-karoten, witaminy C i B, wapń, polifenole i pektynę (Mars, 2004). Trzymając skórkę na jabłku w tym przepisie, nie tylko oszczędzasz trochę tłuszczu, ale skórka jest miejscem, w którym żyje wiele zdrowych polifenoli. Polifenole to naturalne przeciwutleniacze (Kschonsek i in., 2018), a pektyna znajduje się tuż pod skórą (Justis, 2015). Niech skórka jabłka stanie się normalną częścią twoich domowych przepisów na mus jabłkowy.

Łatwy mus jabłkowy z cynamonem ~ 753 ~
Wybierz jabłka, które najbardziej lubisz do tego łatwego domowego musu jabłkowego. Wybierz się z dziećmi na zbieranie jabłek, aby było to całodniowe wydarzenie. Jest to przepis bez dokładnych pomiarów, ponieważ wszystko zależy od tego, co masz pod ręką i ile chcesz na teraz, a ile chcesz przygotować na później.

Składniki

  • Jabłka
  • Woda
  • Mielony cynamon (Cinnamomum verum)
  • (Opcjonalnie) jagody ziela angielskiego (Pimenta dioica), kłącza imbiru (Zingiber officinale), nasiona kardamonu (Elettaria cardamomum), pąki kwiatowe goździków (Syzygium aromaticum) lub nasiona gałki muszkatołowej (Myristica fragrans)

Kierunki

Umyj i grubo posiekaj jabłka, usuwając wszelkie nasiona.

  • Umieścić jabłka w garnku i zalać wodą.
  • Przykryć i dusić na małym ogniu, aż jabłka staną się miękkie.
  • Dodaj cynamon do smaku wraz z innymi przyprawami według uznania.
  • Użyj tłuczka do ziemniaków lub blendera zanurzeniowego, aby zmiksować mus jabłkowy.

Na zakończenie,

Domowy mus jabłkowy z cynamonem i przyprawami świetnie smakuje sam lub z ulubioną owsianką. Rozważ dodatkowe zamrożenie na przekąski po szkole.
Aby uzyskać więcej przepisów na jabłka w okresie żniw, sprawdź:

Przepisy na jabłka w czasie żniw
Zdrowe Karmelowe Jabłka
Ziołowy przepis na cydr jabłkowy z cynamonem, rumiankiem i tragankiem
Francuska herbata jabłkowo-cynamonowa

REFERENCJE

Brazier, Y. (2020). Jakie są korzyści zdrowotne cynamonu? [Artykuł w Internecie]. Pobrane z https://www.medicalnewstoday.com/articles/266069

Justis, A. (2015). Przepisy na jabłka w czasie żniw [post na blogu]. Pobrane z https://theherbalacademy.com/harvest-time-apple-recipes/

Kschonsek, J., Wolfram, T., Stockl, A., & Bohm,. V. Analiza związków polifenolowych starych i nowych odmian jabłek oraz udział profilu polifenolowego w zdolnościach przeciwutleniających in vitro. Instytut Żywienia, Uniwersytet Friedricha Schillera. Przeciwutleniacze 2018, 7(1), 20; https://doi.org/10.3390/antiox7010020

Mars, B. (2004). Rawsome. Laguna Beach, Kalifornia: Podstawowe publikacje dotyczące zdrowia.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US