Jak zrobić samodzielnie pierścienie z zupami ziołowymi

Jesień to sezon kolorowych liści, ciepłych ubrań i obfitych, wygodnych potraw. I chociaż te rzeczy mogą przynieść poczucie odpoczynku i relaksu, jesień może być pracowitą porą roku. Trzeba wziąć udział w wydarzeniach sportowych, poczynić przygotowania do świąt, skrócić dni, aby wszystko zmieścić, a dla wielu ogrodników trzeba nadążyć za konserwacją żywności, aby zebrać zapasy przed nadchodzącymi mroźnymi zimowymi miesiącami.

Jednym ze sposobów na zachowanie obfitości ziół w letnim ogródku ziołowym przed nadejściem pierwszych mrozów jest zebranie pozostałych kawałków świeżych ziół i zrobienie samodzielnie krążków z zup ziołowych do wykorzystania w różnych produktach spożywczych przez całą jesień i zimę.

Pierścienie Zupy Ziołowej

Ziołowe krążki zupy są dokładnie takie, jak brzmią. Pierścienie ziół. Składają się z jednej lub więcej odmian ziół, które są splecione ze sobą, uformowane w pierścień lub koło i związane. Te pierścienie mogą być używane świeże lub można je umieścić w zamrażarce lub zawiesić do wyschnięcia do późniejszego wykorzystania. Mogą składać się z jednego zioła, takiego jak krążek tymianku lub szałwii, lub mogą być wykonane z kombinacji kilku ziół – moimi ulubionymi są rozmaryn, tymianek i szałwia.

Ziołowa zupa w krążkach może być używana podczas przygotowywania bulionu kostnego, gotowania ryżu lub innych ziaren lub podczas przygotowywania zup i gulaszu. Wszystko, co musisz zrobić, to wrzucić krążek zupy ziołowej do garnka z resztą składników i gotować! Zioła użyte w zupie ziołowej będą nasycać wodę, nadając jej rozpuszczalne w wodzie właściwości, a także smak końcowemu produktowi.

Oto kilka przepisów, które możesz wykorzystać jako inspirację przy tworzeniu zupy ziołowej w tym sezonie:

14 Pomysły na przepisy na zupy na zimę

Przepis na domową zupę dyniową

Wegański gulasz ziołowo-warzywny

Jak zrobić krążki z zupy ziołowej

Pierścienie z zupy ziołowej można przygotować w czterech prostych krokach.

Krok 1: Wybierz swoje zioła

Udaj się do swojego ogrodu ziołowego i pokrój 6-12-calowe kawałki tymianku, szałwii, rozmarynu, oregano lub innych wybranych ziół. Będziesz chciał wybierać spośród elastycznych łodyg, aby ułatwić splatanie. Usuń stare lub uszkodzone liście i wytrzyj je wilgotną szmatką, aby usunąć wszelkie zabrudzenia. Możesz je wypłukać w wodzie, ale dobrze jest je potem dobrze wysuszyć, zwłaszcza jeśli planujesz powiesić je do wyschnięcia. Każda dodatkowa ilość wody w oplocie wydłuży czas schnięcia i może prowadzić do pleśni.

Krok 2: Zaplatanie

Wybierz trzy pasma ziół do splatania warkoczyków. Mogą to być trzy takie same zioła lub trzy różne zioła. Trzymaj końce ziół mocno w dłoni lub zwiąż je sznurkiem piekarniczym, aby zabezpieczyć podstawę. Rozpocznij splatanie pasm, aż dojdziesz do końcówki.

Krok 3: Tworzenie pierścieni

Zwiąż warkocz w kółko i zwiąż końcówkę i podstawę warkocza, tworząc kółko. Możesz użyć innego zioła do związania końcówek razem lub możesz użyć sznurka piekarniczego.

Krok 4: Używanie i konserwowanie krążków z zupy ziołowej

Kiedy twoje krążki zupy ziołowej są gotowe, możesz użyć ich świeżych lub umieścić w zamrażarce do późniejszego wykorzystania. Możesz również powiesić je do wyschnięcia w miejscu z dobrą cyrkulacją powietrza. Pamiętaj tylko, aby codziennie je sprawdzać, aby upewnić się, że dobrze schną i nie zatrzymują wilgoci, ponieważ doprowadzi to do rozwoju pleśni. Jeśli uważasz, że koło do zupy ziołowej nie wysycha równomiernie, może być konieczne lekkie poluzowanie warkocza w jednym lub dwóch miejscach, aby zapewnić lepszą cyrkulację powietrza.

Inne Sposoby Wykorzystania Pierścieni Zupy Ziołowej

Ziołowe krążki z zupą to również świetne prezenty świąteczne, zwłaszcza jeśli podarujesz mieszanki zup w słoiku z masonem. Po prostu włóż mieszankę zupy do słoika, użyj świątecznego kawałka materiału między pokrywką a pierścieniem, a następnie przymocuj pierścień z suszoną zupą ziołową i przypnij go dodatkowym sznurkiem.

A skoro mowa o świętach, możesz również użyć krążków z zup ziołowych do dekoracji prezentów i paczek. Wygląda to szczególnie ładnie, jeśli szukasz prostego, rustykalnego wyglądu swoich paczek. Po prostu zawiń paczkę w papier pakowy lub tkaninę i przypnij lub przyklej pierścień z zupą ziołową z przodu wraz z metką. Nie zapomnij powiedzieć odbiorcy prezentu, jak go używać! Nie chciałbyś, żeby przypadkowo go wyrzucili!

I proszę bardzo! Ziołowe krążki do zup, które pomogą Ci zredukować odpady w ogródku ziołowym, poprawią smak potraw, wspomogą Twoje dobre samopoczucie i dodadzą trochę więcej do tegorocznych świątecznych prezentów! Baw się dobrze!

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US