Jak zrobić ziołowego szampana z kombuchy

Nasz nowy krótki kurs — rzemiosło fermentacji ziół jest już dostępny i cieszymy się, że możemy powitać uczniów w świecie fermentacji ziół . W rzeczywistości otrzymujemy tak wiele świetnych opinii na temat tego kursu (w tym duże zainteresowanie jednostką Kombucha na zajęciach), że cieszymy się, że możemy podzielić się z Tobą kolejnym przepisem. Jeśli nadal wahasz się przed tym kursem lub zastanawiasz się, czego dokładnie nauczysz się robić, dzisiejszy wpis i zapowiedź przepisu pomogą odpowiedzieć na Twoje pytania!

Dzisiaj dzielimy się jednym z naszych przepisów na kombucha — Ziołowym Szampanem Kombucha. Ten przepis jest łatwy do wykonania i sprawi, że Twoja kombucha będzie miała lekki, cytrynowy smak, który pokochasz!

Trochę o Kombucha

Kombucha to sfermentowany napój probiotyczny, który prawdopodobnie pochodzi z Chin. Jest wytwarzany z matki kombuchy, zwanej także SCOBY, ponieważ jest to symbiotyczna kolonia bakterii i drożdży. SCOBY żywi się czarną herbatą i cukrem, aby wytworzyć kwasy organiczne i dwutlenek węgla, a także kolejne „dziecko” SCOBY. Rezultatem jest nieco kwaśny i przypominający ocet gazowany płyn, który zdaniem zwolenników kombuchy jest doskonały dla całego układu pokarmowego (Katz, 2003).

O przyprawianiu Kombuchy ziołami

A teraz, zanim przejdziemy do przepisu na szampana Ziołowej Kombuchy, porozmawiajmy krótko o warzeniu Kombuchy i kreatywnym (i smacznym!) procesie używania ziół do jej aromatyzowania.

Warzenie Kombucha może być procesem jednoetapowym lub dwuetapowym, ale większość ludzi preferuje dwuetapowy proces fermentacji. To podczas drugiej fermentacji dodaje się aromaty… takie jak pyszne mieszanki ziół promujących dobre samopoczucie!!

Zioła są pełne fitochemikaliów, które rozpuszczają się w herbacie kombucha podczas procesu drugiej fermentacji. To nadaje kombuchy nie tylko ich smak, ale także korzyści zdrowotne.

W naszym Krótkim kursie — Rzemiosło fermentacji ziół przeprowadzimy Cię krok po kroku przez procesy fermentacji pierwotnej i wtórnej do warzenia kombuchy, dzięki czemu od samego początku nauczysz się, jak pewnie warzyć własną ziołową kombucha dokończyć.

A teraz zapowiedź naszego przepisu na kombucha!

Ziołowy Szampan Kombucha

Herbal Kombucha Szampan

Druk

Składniki

2 części czarnego bzu (Sambucus nigra)
2 części liści werbeny cytrynowej (Aloysia citriodora).
1 część kwiatów lipy (Tilia spp.).
Mała garść rodzynek lub kilka dużych kawałków skrystalizowanego imbiru

Kierunki

 • Zmieszaj zioła razem, planując około 1 uncji mieszanki ziołowej na 1 galon porcji kombucha.
 • Postępuj zgodnie z podstawowym dwuetapowym procesem fermentacji kombuchy, którego zwykle używasz, dodając mieszankę ziołową do wtórnej fermentacji.
 • Kiedy fermentacja jest zakończona, odcedź, butelkuj i ciesz się!

Jeśli nie masz już doświadczenia z robieniem własnej ziołowej kombuchy w domu, to zapraszam do skorzystania z tego przepisu! Daj nam znać, co o tym myślisz, dzieląc się z nami swoimi zdjęciami i przemyśleniami w mediach społecznościowych za pomocą hashtagu #myherbalstudies.

Jednak jeśli nigdy wcześniej nie robiłeś kombuchy lub jesteś całkowicie początkujący w procesie drugiej fermentacji i używaniu ziół do aromatyzowania, zachęcamy do przyłączenia się do naszego najnowszego Krótkiego Kursu — Rzemiosła Ziołowej Fermentacji .

Nie tylko nauczysz się robić kombucha od początku do końca, ale odpowiemy na pytania takie jak:

  Czym w ogóle są kefir wodny i kombucha?

  Jakie są postrzegane korzyści i ostrzeżenia związane z jej spożywaniem?

  Co to jest SCOBY?

  Jaka jest różnica między używaniem kultur świeżych i odwodnionych?

  Jakiego rodzaju cukru mogę użyć lub miodu?

  Na jakim etapie procesu fermentacji mam włączyć zioła?

  Jakie typy pożytecznych mikroorganizmów probiotycznych są obecne?

  Jak dbam o te kultury, aby były zdrowe i witalne?

  Ile cukru, alkoholu i kofeiny zawiera moja kombucha?

Dowiedz się więcej o kombucha, wodnym kefirze i nie tylko!

W ramach Kursu Rzemiosła Ziołowej Fermentacji dowiesz się o każdym typie procesu fermentacji ziołowej poprzez instrukcje krok po kroku, a otrzymasz dostęp do pisemnych samouczków do pobrania oraz list zasobów i zapasów, które wyposażą Cię we wszystkie narzędzia, które mogą być potrzebne do różnych eksperymentów z fermentacją ziół. Ponadto uzyskasz dostęp do ekskluzywnych przepisów i inspirujących opowieści o fermentacji, które będą Cię wspierać i ożywiać po drodze.

Rejestracja jest obecnie otwarta i chcielibyśmy, abyś dołączył do nas w ramach tego nowego kursu. Przygotuj się, aby dowiedzieć się wszystkiego o fermentacjach ziołowych i dobrze się przy tym bawić!

Oto ponownie link, gdybyś go przegapił!

PRZYPISY:

Katz, Sandor Ellix. (2003). Dzika fermentacja: smak, odżywianie i rzemiosło żywej kultury żywności. White River Junction, VT: Chelsea Green Publishing Company.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US