Dzikie produkty spożywcze mają więcej składników odżywczych

Dzikie produkty spożywcze mają więcej składników odżywczych, a zwłaszcza więcej minerałów niż poskromione produkty z supermarketów. Pozwalają nam smakować pory roku w najbardziej dosłowny, najgłębszy możliwy sposób. Pomagają nam również zminimalizować naszą zależność od dużych agrobiznesów i żywności przywożonej z dużych odległości przy znacznych kosztach dla środowiska.

Dzikie produkty spożywcze

Dzikie zioła łączą nas z naszym środowiskiem i pozwalają roślinom wspierać nas dzięki mechanizmom, które rozwinęły w odpowiedzi na te same wyzwania środowiskowe, przed którymi stoimy. Produkty ziołowe, które sami wytwarzamy, oferują większą kontrolę nad naszymi ciałami i większe uznanie dla naturalnej obfitości.

Kiedy patrzymy na świat innymi oczami, oczami, które postrzegają pospolite chwasty i rośliny jako korzystne zarówno pod względem odżywczym, jak i dla naszego dobrego samopoczucia, zaczęliśmy rozumieć niektóre z wielkich tajemnic natury. Wchodzimy w związek pełen szacunku, honoru i szczerej wdzięczności.

Dowiedz się więcej o używaniu dzikich roślin jadalnych z naszych postów: 6 kroków do ożywienia zdrowia za pomocą ziół tej wiosny oraz jak rozpoznać i wyhodować dzikie rośliny za twoimi drzwiami wejściowymi.

Autor: Nina Katz – Zielarz  

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US