Domowa kawa z mniszka lekarskiego i korzenia cykorii

Uwielbiam kawę. Ten cudowny aromat w chłodny poranek, jak unosi swój „pobudzający” zapach prosto do mojego nosa. Uwielbiam ten rozkoszny szum, który towarzyszy sączeniu mojego naparu na tylnym patio, podczas oglądania wschodu słońca. Przyznaję, czasami to coś więcej niż miłość; to trochę obsesja.

Kiedyś pracowałem jako barista w ulubionej przez wszystkich kawiarni dużego biznesu. Spędzałem dni wokół kawy i piłem ją prawie przez cały dzień. W dzisiejszych czasach mój żołądek po prostu nie pozwala mi pić tego tak często. Trzymam się herbaty ziołowej przez większość czasu, z wyjątkiem chłodnych zimowych poranków, kiedy nie mogę się powstrzymać przed filiżanką kawy.

Nie pozwól, aby kofeina zepsuła ci humor

Kawa nie jest złym porannym napojem. W rzeczywistości ma nawet wiele własnych korzyści leczniczych, ale wiele osób chce uzyskać poranny szum bez kawy. Dla ludzi takich jak ja kawa jest zbyt cierpka dla żołądka i przewodu pokarmowego, podczas gdy inni są wrażliwi na kofeinę lub chcą ograniczyć spożycie kofeiny. Bez względu na powód, dla którego unikasz kawy, dobrze jest wiedzieć, że istnieją ziołowe opcje bez kofeiny, które nadal mogą zapewnić Ci poranny pośpiech i utrzymać Cię w gotowości przez cały dzień.

Ziołowa wersja Folgersa w Twoim kubku

Przywiezione z Europy korzeń cykorii i korzeń mniszka lekarskiego są od wieków używane jako substytut kawy. Oba nie zawierają kofeiny i naśladują smak kawy palonej i parzonej w ten sam sposób. Oba zioła są również bogate w witaminy i minerały oraz wspomagają wątrobę, dzięki czemu jest to o wiele lepszy napój do picia, szczególnie podczas oczyszczania!

Dzikie zbiory i prażenie korzeni leczniczych

Możesz kupić korzeń mniszka lekarskiego i korzeń cykorii już uprażony i zmielony. Jednak jako początkujący zielarz wspaniale jest móc wyjść i znaleźć swój własny, upiec go i rozkoszować się smakiem daru Matki Ziemi dla ciebie. Jeśli zdecydujesz się na własne zbiory, upewnij się, że wybrana roślina jest wolna od pestycydów. Wykop lub wyciągnij korzeń rośliny. Aby uzyskać najlepszy smak, należy zebrać korzeń przed kwitnieniem. Oczyść i posiekaj korzenie i piecz je w piekarniku na najniższym poziomie przez 8-10 godzin, aż całkowicie wyschną. Zmiel suszone zioła jak kawę do parzenia.

Korzenie stanowią znaczną część naszych silniejszych leków roślinnych. Korzenie niosą siłę życiową rośliny. Z medycznego punktu widzenia działa to u nas w ten sam sposób. Dowiedz się więcej o zbieraniu korzeni leczniczych takich jak korzeń mniszka lekarskiego i korzeń łopianu

Kawa korzeniowa Herbana

Druk

~ 152 ~ Robi dwa 16 uncji. porcje

Składniki

4 szklanki wody
2 łyżki korzenia mniszka lekarskiego, uprażonego i zmielonego
2 łyżki korzenia cykorii, uprażonego i zmielonego
½ łyżki cynamonu w proszku
Naturalny słodzik do smaku
Mielony cynamon do posypania

Kierunki

  • Wlej wodę, korzeń mniszka lekarskiego, korzeń cykorii i cynamon do ekspresu do kawy lub wyciskarki francuskiej.
  • Zalej wrzącą wodą i pozostaw zioła do zaparzenia na 5 minut, aby uwolnić wszystkie właściwości lecznicze.
  • Odcedź i dodaj słodzik do smaku. Podawać posypane cynamonem.