Cecha nauczyciela: Bevin Clare

Jesteśmy pobłogosławieni wieloma wspaniałymi nauczycielami w Herbal Academy i cieszymy się, że możemy pomóc ci poznać każdego z nich poprzez serię wywiadów tutaj na stronie bloguj! Niedawno poznałeś jednego z naszych nauczycieli dzięki wywiadowi, który udostępniliśmy Marii Groves. Inna z naszych asystentek pedagogicznych, Bevin Clare, niedawno dołączyła do nas, by udzielić nam wywiadu, aby opowiedzieć o swoich przygodach związanych ze studiowaniem ziołolecznictwa na całym świecie i karierze zawodowej zielarki.

Bevin jest z zawodu zielarzem klinicznym i posiada tytuł magistra chorób zakaźnych w London School of Hygiene and Tropical Medicine. Jest także profesorem nadzwyczajnym na Maryland University of Integrative Health i jest tam kierownikiem programu dla Post-Master’s Certificate in Clinical Herbalism.

Jej praca obejmuje również kilka organizacji non-profit. Bevin jest założycielem programu Herbal Clinic for All, który od 2007 roku zapewnia bezpłatną opiekę zdrowotną w zakresie medycyny ziołowej, jest członkiem zarządu United Plant Savers i obecnym prezesem American Herbalists Guild.

Łączy całą tę niesamowitą wiedzę, aby dzielić się nią ze wszystkimi jako nauczycielka tutaj w Akademii Ziołowej i była bardzo zaangażowana w nasz niedawno ukończony Zaawansowany Kurs Ziołowy. Znajdziesz Bevina w filmach podczas całego kursu, omawiających wszystko, od studiów przypadków, procedur przyjmowania, a nawet ziołolecznictwa i prawa.

Cieszymy się, że możemy pomóc ci trochę lepiej poznać Bevin dzięki jej własnym słowom.

Wywiad z nauczycielem Akademii Bevinem Clare

Zielarska Akademia: Kiedy po raz pierwszy zainteresowałeś się ziołolecznictwem? Czy możesz opowiedzieć nam trochę o swojej ziołowej podróży do tego momentu? Co najbardziej lubisz w ziołolecznictwie w swoim codziennym życiu?

Bevin Clare: W młodości wędrowałem po lesie, a jako nastolatek ziołolecznictwo było naturalnym przedłużeniem moich wędrówek. Spędziłem lata za granicą jako młody dorosły, odkrywając i potwierdzając moc roślin i budując z tej pasji to, co robię dzisiaj. Cieszyłam się, że uprawiam ziołolecznictwo jako bardziej tradycyjną sztukę i praktykę, kiedy mój ówczesny partner zachęcił mnie do bardziej formalnego uprawiania go, aby mieć więcej otwartych drzwi w moim życiu, i tak zrobiłam. Uzyskałem tytuł licencjata z etnobotaniki na Lesley University, a następnie uzyskałem tytuł magistra w zakresie chorób zakaźnych w London School of Hygiene and Tropical Medicine.

Nauczanie i praktyka były przez pewien czas moim głównym celem, aw ostatnich latach przerzuciłem się na więcej nauczania, studiowałem pedagogikę, aby stać się lepszym nauczycielem, politykę ziołową, narodziny i wychowywanie dzieci oraz powrót do natury z nowy dla nas dom w uroczej dolinie w Maryland przyciągnął moją miłość i uwagę.

To, co kocham w ziołolecznictwie, to nieustanny gwar rozmów między ludźmi i roślinami oraz między samymi roślinami, którymi jestem otoczony. Moje produkty śniadaniowe rozmawiają ze sobą w moim ciele iz moim ciałem, ponieważ wszystkie są roślinami mówiącymi tym samym biochemicznym językiem, którym ja, jako zwierzę, mówię. Za moimi oknami kwitnie i pulsuje złożony świat żywych interakcji. A jako zielarz czuję, że mogę być tego częścią.

Zielarska Akademia: Studiowałeś ziołolecznictwo na całym świecie – dokąd zaprowadziły Cię te studia? Czy możesz podzielić się jednym ze swoich ulubionych doświadczeń?

Bevin Clare: Podróżowałem do ponad 30 krajów i zawsze interesowałem się ziołolecznictwem. Czasami skupia się bardziej niż innym razem. Nawet bardziej niż zioła, to spotkanie z moimi ludźmi: zielarzami świata. Często pochodzimy z bardzo różnych środowisk, ale to, co robimy w naszych korzeniach i sercach, jest takie samo.

Jest tak wiele historii, z tak wielu miejsc, a wiele z nich przełamuje bariery językowe lub wspólną materia medica i trudno byłoby je wyjaśnić. Ale moim ulubionym wspomnieniem jest lądowanie w Nowej Zelandii w środku naszej zimy (ich lata) i kilka godzin po wylądowaniu, bycie w domu innego zielarza, którego nigdy nie spotkałem, zbieranie dzikiej sałaty. Dla mnie to był środek zimy, ale tutaj mamy umiarkowane lato (zupełnie inne uczucie niż odwiedzanie tropików, które przypominają tropiki) i rozpoznawanie moich słodkich ziołowych przyjaciół, takich jak ptasie ziele, pokrzywy, tasaki i henbit, ale potem, przeplatane , są tam dzikie rośliny, których nigdy wcześniej nie widziałem. I ta więź podczas zbierania sałatek, światowa sztuka, zarówno dla roślin, jak i rąk zbierających je, była dla mnie głębokim i wzruszającym przeżyciem.

Zielarska Akademia: Masz tytuł magistra w dziedzinie chorób zakaźnych i stworzyłeś program Ziołowej Kliniki dla Wszystkich. Czy mógłbyś opowiedzieć trochę o Ziołowej Klinice dla Wszystkich — czym jest ten program i co zapewnia społeczności? Czy uważasz, że ziołolecznictwo może mieć pozytywny wpływ na zdrowie publiczne?

Bevin Clare: Dostępność do ziołolecznictwa jest krytyczna. Codziennie przypominam sobie, że jest to medycyna ludzi, a nie medycyna elit. Łatwo jest przekonać się, że tylko najlepsze produkty ekologiczne są jedyną drogą, podczas gdy w rzeczywistości najlepsza jakość dla Ciebie może być lokalna, a nawet najlepsza, jaką możesz dostać lub na którą Cię stać. Musimy dokonywać (i wspierać) wyborów, dzięki którym ziołolecznictwo będzie dostępne dla wszystkich.

Myślę, że stosowanie ziół może mieć znaczący wpływ na zdrowie publiczne, ale nie w sposób, w jaki często ich używamy. Delikatne interwencje dotyczące stylu życia są trudne do dodania do długotrwałego obrazu zdrowia choroby zwyrodnieniowej i dlatego często sięgamy po zioła jako ostatnią deskę ratunku. Bardzo chciałbym, aby rodziny z niedożywionych populacji codziennie stosowały kulinarne zioła, takie jak kurkuma lub imbir, w celach profilaktycznych, wykorzystując swoje pożywienie i całą rodzinę.

Rozpocząłem program HCFA z moim kolegą prawie dziesięć lat temu i zmienił się on wraz z rozwojem programów na MUIH (Maryland University of Integrative Health). Przez pewien czas wspierał bezpłatne sesje w naszych klinikach w DC, Baltimore i Laurel, MD, a następnie wspierał klientów przychodzących do naszej kliniki studenckiej. Teraz przyglądamy się kolejnej iteracji, w jaki sposób możemy zaspokoić potrzeby społeczności, ponieważ nasz program kliniczny w MUIH staje się bardziej globalny w swoim zasięgu.

Herbal Academy: Jesteś prezesem Amerykańskiej Gildii Zielarzy i członkiem zarządu United Plant Savers. Jak to się stało, że zaangażowałeś się w te dwie organizacje i jak myślisz, jak są one ważne dla przyszłości ziołolecznictwa?

Bevin Clare: Jako (bardzo) młody aspirujący zielarz zdecydowałem, że zielarstwo powinno być realną opcją kariery i byłem zdeterminowany, aby tak się stało. Dzięki wsparciu rodziny i społeczności skupiłem się całkowicie na tym i byłem w stanie zdobyć podstawy poprzez nauczanie, praktykę, studia i inne działania. Zainteresowałem się również siłami, które kształtują ziołolecznictwo w USA i ponad 10 lat temu dołączyłem do zarządu AHG. Kocham ludzi w zielarstwie tak samo jak rośliny. Jesteśmy zróżnicowaną, dziką, pełną pasji, naukową, skupioną grupą i nie mógłbym być bardziej podekscytowany świętowaniem tej społeczności zielarzy za pośrednictwem AHG. Ponieważ AHG dojrzewa w trzecią dekadę, pojawia się tak wiele nowych możliwości i projektów, które podejmujemy. A ponieważ świat się zmniejsza, nasza organizacja może kontaktować się z wieloma osobami na całym świecie, co jest niezwykle ekscytujące.

To powiedziawszy, bez roślin nie jesteśmy zielarzami. A ekologia naszej społeczności zielarzy jest misternie powiązana z ekologią świata roślin. A zdrowie świata roślin leczniczych jest zagrożone na wiele sposobów. Niektóre z nich poprawiły się dzięki naszej świadomości i pracy wielu osób z UpS, które mnie poprzedziły, ale pojawiły się nowe wyzwania, takie jak te spowodowane popularnością i nadmiernym pozyskiwaniem ramp z lasów na całym Wschodzie lub niebezpieczeństwem hawajskiego drzewa sandałowego twarze. Ktoś musi głośno i wyraźnie mówić o tych obawach, a to niesamowity prezent, aby usiąść przy stole z wieloma innymi, którzy czują to samo.

Herbal Academy: Czy podzielisz się z nami niektórymi z bieżących projektów Amerykańskiej Gildii Zielarzy i sposobami, w jakie działa ona, aby wypełnić swoją misję promowania ziołolecznictwa klinicznego jako opłacalnej profesji, wspierania dostępu do ziołolecznictwa dla wszystkich i opowiadania się za doskonałość w edukacji zielarskiej?

Bevin Clare: Nasza praca w AHG to balansowanie między poszanowaniem tradycji i różnymi sposobami poznania, a także budowaniem społeczności, która może współpracować w opiece integracyjnej. AHG wspiera różnorodność obecną w edukacji zielarskiej i wiele ścieżek, które mogą prowadzić do zostania zielarzem. Ideą poświadczenia zarejestrowanego zielarza jest umożliwienie zielarzom uzyskania poświadczenia wzajemnej oceny, które może pomóc im otworzyć drzwi. Jednocześnie niezwykle ważne jest, aby to poświadczenie nigdy nikogo nie wykluczało z uprawiania zielarstwa (dlatego aktywnie sprzeciwiamy się licencjonowaniu zielarzy), a także, aby odzwierciedlało naturalną różnorodność umiejętności i szkoleń zielarskich, które mogą być kulturowe lub bioregionalne. Chodzi o to, że istnieją pewne wspólne cechy edukacji zielarskiej (materia medica, ocena kliniczna, formuła) i szukamy podstaw jakości w tych obszarach, jak również w kilku innych, aby wzmocnić naszą społeczność.

Oprócz naszego corocznego sympozjum, które jest mnóstwem zabawy, mamy czasopismo, które jest wydawane dwa razy w roku, jak również comiesięczne seminaria internetowe, które są otwarte dla ogółu społeczeństwa. Dla członków mamy ogromne zasoby edukacyjne, lata nagranych seminariów internetowych i nagrań, archiwalne wydania czasopism i wiele innych materiałów. Mamy też plany wspierania bezpłatnych klinik i szkół na wiele ekscytujących sposobów, o których usłyszycie w nadchodzących latach.

Jako organizacja koncentrujemy się na wspieraniu szkół i uczniów w kolejnych krokach na rzecz uczynienia zielarstwa opłacalnym zawodem, a także długo i intensywnie przyglądamy się problemom, z którymi mamy do czynienia w związku z różnorodnością rasową w ziołolecznictwie klinicznym oraz temu, w jaki sposób AHG może być pozytywną siłę w zmianie tego. Jesteśmy małą, oddolną organizacją non-profit i zapraszamy wszystkich zielarzy, członków lub nie, do zaangażowania się i pomocy w naszej pracy.

Herbal Academy: Biorąc pod uwagę twoją pracę jako wykładowca na temat bezpieczeństwa ziół w Massachusetts College of Pharmacy, czy myślisz, że te dwie dziedziny – tradycyjna fitoterapia i nowoczesna farmakologia – mogą zapylać krzyżowo z obopólną korzyścią? Jak myślisz, jakiej ważnej lekcji każda dziedzina może nauczyć drugą?

Bevin Clare: Farmaceuci są dobrze przygotowani do doradzania pacjentom w sprawie bezpieczeństwa i ograniczonego stosowania leków ziołowych – JEŚLI są odpowiednio przeszkoleni. W końcu wielu farmaceutów było historycznie zielarzami, a zioła były używane w farmacji do stosunkowo niedawna. Jednak możliwości zintegrowanego szkolenia wysokiej jakości w ramach konwencjonalnej edukacji farmaceutycznej są bardzo ograniczone.

Bardzo lubię pracować z farmaceutami, ponieważ często rozumieją biochemiczny język między ludźmi a roślinami – jest to bardzo związane z tym, czym się zajmują. A jako zielarz mogę dzielić się z nimi rzeczami, które sprawiają, że żarówki gasną i mogą się ekscytować. Obserwowanie, jak pracownicy służby zdrowia stają się pasjonatami ziołolecznictwa, jest ogromną radością, a nadzieja, że ​​rozprzestrzeni się ona z korzyścią dla ich pacjentów, staje się bardziej rzeczywistością, gdy zaczynają zdawać sobie sprawę z możliwości.

Z apteki możemy się wiele dowiedzieć o tym, jak działa organizm i jak wspierać ludzi stosujących farmaceutyki bezpiecznie i skutecznie (w końcu to większość ludzi w USA). Nie jestem pewien, jak to się dzieje, ale partnerstwo między zielarzami i farmaceutami kryje w sobie klejnot możliwości.

 

 

 

 

Zróżnicowana grupa nauczycieli

Bevin jest jednym z wielu zielarzy, którzy dzielą się swoją wiedzą i perspektywami, aby Akademia Ziół była tak angażującym i transformującym miejscem do nauki, i to radość mieć ją jako część zespołu. Mamy nadzieję, że podobała Ci się okazja zajrzenia za kulisy Ziołowej Akademii! W nadchodzących miesiącach spodziewaj się więcej wywiadów z naszymi zastępczymi nauczycielami, ponieważ przedstawiamy kolejnych genialnych zielarzy, którzy zebrali się, aby nasze Kursy Herbal Learning, The Herbarium i blog były tętniącą życiem internetową społecznością zielarzy.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US