Zielarz Wywiad z Larą Pacheco, Seed and Thistle Apothecary

Dołącz do Akademii Zielarstwa, aby uzyskać wywiad zielarza z Larą Pacheco, Seed and Thistle Apteka ostu. W poniższym wywiadzie Lara rozmawia z Heather Irvine, zielarką kliniczną, o ich pracy, stosowaniu roślin pod wpływem Taino, szanowaniu wielu sposobów uczenia się o stosowaniu roślin oraz uznawaniu i wzmacnianiu tych, którzy mają lub starają się kontynuować tradycje uzdrawiania. 153~

lara pacheco jest zielarką pochodzącą z Taino, Boricua (Portorykańska) Latinx, która dowiedziała się o tradycyjnych zastosowaniach roślin od babci, która nauczyła się stosowania roślin w Boriken (Portoryko). Lara była zafascynowana, ich własnymi słowami, „luźnymi nićmi tradycyjnej wiedzy na całym świecie” zakotwiczonymi w wiedzy przekazanej jej Babci „Tata” i innymi zastosowaniami roślin poznanymi podczas podróży. Wiedząc, że jest wielu innych, którzy również szukają połączenia z wiedzą na temat wykorzystania roślin, jak również wiedzą o przodkach, Lara utworzyła kilka organizacji, które wspierają uczących się zielarstwa, aby zagłębili się w wiedzę o przodkach, a także zostali szafarzami lub nauczycielami wiedzy opartej na tradycji.

Organizacje, które Lara współtworzyła, to Brown Girl Rise i Atabey Medicine Council. Seed and Thistle Apteka obejmuje edukacyjne i ziołowe usługi konsultacyjne Lary. Lara była także współproducentką filmu dokumentalnego o wycieczce rowerowej Faces from the New Farm i pomogła założyć miejską farmę wspólnego dobra.

W tym wywiadzie z zielarzami Lara i Heather rozmawiają o uznaniu, że każdy, kogo spotkasz, może posiadać wiedzę o używaniu roślin i pradawną wiedzę o praktykach leczniczych, a także porusza obserwacje dotyczące doświadczeń czarnych i brązowych zielarzy w obszarach zdominowanych przez zachodnie ziołolecznictwo , które zostały udostępnione każdemu z nich przez rówieśników. Lara i Heather dodatkowo opowiadają o swoich doświadczeniach z pracy w lokalnych klinikach zielarskich i udzielają porad dotyczących podejścia do tej pracy.

lara dzieli się również niektórymi roślinami zielarstwa Taino i poleca nauczycieli zielarstwa, książki o ziołach i zasoby internetowe, które są napisane lub dostępne w języku hiszpańskim. Lara dodaje osobistą filozofię podejścia do stosowania roślin, uczenia się, nauczania i praktyki ziołolecznictwa oraz wspierania dobrego samopoczucia społeczności, w tym opieki opartej na urazach i pomocy w nagłych wypadkach.

Obejrzyj wywiad z zielarzem z larą pacheco:

Mamy nadzieję, że podobał Ci się ten wywiad z zielarką z Larą Pacheco! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich pracy, zajrzyj do Brown Girl Rise, Atabey Medicine Council lub Seed and Thistle Apothecary, aby skorzystać z usług konsultacji edukacyjnych i ziołowych Lary.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US