Artykuł studencki Herbal Academy: Deema Al Huqail (@alkamicare)

Witamy w kolejnej odsłonie naszej serii wywiadów Student Feature! W tej części rozmawialiśmy z Deemą Al Huqail (@alkamicare) z AlkamiCare, gdzie tworzy ręcznie mieszaną herbatę, esencje kwiatowe, botaniczną pielęgnację skóry i rękodzieło inspirowane starymi i ludowymi sposobami. Deema ukończyła kurs botanicznej pielęgnacji skóry i średniozaawansowany, intensywny kurs afrodyzjaku oraz warsztat mieszania herbaty 101.

HA: Proszę, opowiedz nam trochę o sobie io tym, jak zaczęłaś swoją drogę do ziołolecznictwa.

Deema Al Huqail: Jestem południowo-zachodnią Azjatką, z Arabii Saudyjskiej i Greczynką z małej wioski w Sparcie. Zielarstwo jest zakorzenione w moich korzeniach, od wiejskiego i sezonowego stylu życia mojej wioski w Grecji po zioła i przyprawy dodawane do potraw i herbat, które mnie wychowały. Rośliny były zawsze w pobliżu. Nie tyle chodziło o nauczenie się czegoś nowego, co o przypomnienie sobie czegoś, co zawsze było częścią mnie, ale zostało zapomniane. Zrozumiałem wartość ziołolecznictwa dopiero, gdy miałem 19 lat, doświadczając różnych zaburzeń równowagi zdrowotnej i tęsknoty za domem, studiując stosunki międzynarodowe w Londynie. Zielarstwo pomogło mi odzyskać wiedzę, która na mnie czekała. Utorowało mi drogę do życia we wzajemności z ziemią, zwłaszcza w czasach niepewności i kryzysu klimatycznego. Połączyłem się ponownie z moimi korzeniami w głębszym i niematerialnym sensie, poza narodowością i językiem, raczej poprzez ziemię i samą moją istotę.

HA: Dlaczego zdecydowałeś się na kontynuowanie edukacji zielarskiej w Akademii Ziołowej?

Deema Al Huqail: Chciałem dowiedzieć się więcej o ziołowej pielęgnacji skóry, aby złagodzić objawy trądziku, egzemy i dysbiozy. Chciałem wzmocnić moje zdrowie od wewnątrz i odwrócić uwagę od zabiegów chemicznych, więc natknąłem się na kurs botanicznej pielęgnacji skóry Akademii Herbal i pomyślałem, że to idealne dopasowanie.

HA: Czy jesteś właścicielem firmy lub marki zielarskiej?

Deema Al Huqail: AlkamiCare to moja internetowa apteka ziołowa i dziennik stylu życia. Tworzę ręcznie mieszaną herbatę, esencje kwiatowe, botaniczną pielęgnację skóry i wyroby rzemieślnicze, takie jak stożkowe świece z wosku pszczelego. Moje produkty inspirowane są starymi i ludowymi sposobami oraz tym, jak możemy zwolnić i dostroić się do naszej esencji. Lubię postrzegać moją aptekę jako coś więcej niż samoopiekę. To bezpieczna przestrzeń dla przypomnienia sobie części nas, która została przemieszczona, pokrewieństwa między naszym duchem a ziemią.

HA: W jaki sposób kursy Herbal Academy pomogły ukształtować lub ulepszyć Twój biznes?

Deema Al Huqail: Zakochałam się w domowej pielęgnacji skóry, kiedy kończyłam studia. Byłam świadkiem mocy naturalnych środków, kiedy moje problemy skórne zaczęły ustępować i mogłam wspierać moich przyjaciół i rodzinę w ich własnych problemach skórnych. Czułam się jak w rękawiczce, w którą wreszcie mogłam się dopasować i znalazłam siłę, by w końcu wypuścić własną kolekcję produktów. Ciągle się uczę każdego dnia; Zawsze wracam na studia, aby pogłębić swoją wiedzę.

HA: Czy kursy Akademii Ziołowej pomogły Ci uniknąć potencjalnych błędów podczas otwierania firmy?

Deema Al Huqail: Kursy Akademii Ziołowej pomogły mi sformułować etykę ziołolecznictwa i jak bezpiecznie i autentycznie ją praktykować. Kurs nauczył mnie o szkodliwych składnikach, których należy unikać, jak dostosować formuły do ​​indywidualnych potrzeb i jak zachować ostrożność przy formułowaniu pewnych oświadczeń zdrowotnych.

HA: Powiedz nam, co dalej z twoją ziołową podróżą?

Deema Al Huqail: Zamierzam przenieść się do rodzinnego domu w Sparcie w Grecji. Pragnę pogłębić swój związek z moim dziedzictwem i prowadzić wolniejszy tryb życia, który jest w harmonii z cyklami ziemi. Bardzo chciałbym pracować na rodzinnym gospodarstwie rolnym, które uprawiali moi nieżyjący już dziadkowie, i uczyć się od starszych z mojej społeczności. Prowadzę również warsztaty zielarskie podczas zbliżających się zbiorów oliwek. Moja podróż nieustannie ewoluuje; zawsze coś się szykuje i nie mogę się doczekać, aby to wszystko odkryć.

HA: Gdybyś miał polecić kurs Akademii Ziołowej swojemu najlepszemu przyjacielowi, co byś powiedział?

Deema Al Huqail: Często polecam moim znajomym kurs botanicznej pielęgnacji skóry. Wierzę, że każdy może odnieść korzyści z tworzenia domowej pielęgnacji skóry, która jest dostosowana do potrzeb własnych lub członka rodziny/przyjaciela. Myślę, że byliby zaskoczeni, jak proste i przyjemne może być tworzenie produktów do pielęgnacji skóry. Towarzysząca książka kucharska jest zawsze pod ręką, jeśli szukasz nowych inspiracji, zwłaszcza do robienia celowych prezentów na urodziny i w okresie świątecznym.

HA: Czy podoba ci się internetowa społeczność Herbal Academy?

Deema Al Huqail: Tak wiele nauczyłem się od społeczności Akademii Ziół. Mieszkając w mieście, nieczęsto spotykam innych zielarzy, więc bycie częścią internetowej społeczności ludzi z całego świata, którzy praktykują ziołolecznictwo na swój własny, unikalny sposób, było niesamowicie inspirujące.

HA: W jaki sposób twoja edukacja zielarska pogłębiła twój związek z naturą i porami roku?

Deema Al Huqail: Nauczyłam się płynąć z porami roku. Poruszam się w rytmie ziemi, słońca, księżyca, owoców i korzeni naszej planety. Nauczyłem się, że mimo wszystko nie różnimy się tak bardzo, jakbyśmy byli jednym bytem, ​​bijącym razem. Poddaję się powolnej i melancholijnej naturze jesieni i zimy, ogarniam rozkwit wiosny, rozległość lata. Odnajduję zachwyt i podziw w każdej chwili, wdzięczność za ziemię i całe wsparcie, jakie daje nam przez cały rok.

HA: Czy dzięki studiom zielarstwa dowiedziałeś się więcej o korzeniach i tradycjach swoich przodków?

Deema Al Huqail: Tak, mam. Zielarstwo ułatwiło mi połączenie z moimi tradycjami i dziedzictwem. Moje studia zmierzają głównie w kierunku odzyskiwania wiedzy o moich przodkach. Często badam praktyki ziołowe w Azji Południowo-Zachodniej i Grecji, od stosowania glinianych masek i regionalnych soli w rytuałach łaźni Hammam, po hennę i olejowanie włosów oraz napary ziół i przypraw w kuchni i herbatach. Jestem błogosławiony, że oba moje korzenie są bogate w tradycje zielarskie — jest jeszcze wiele do nauczenia się i odkrycia.

HA: Czy jest jakieś szczególne zioło, które szczególnie cię pociąga? Jeśli tak, jak myślisz, dlaczego tak jest LUB co jest takiego w tej roślinie, co cię fascynuje?

Deema Al Huqail: Pociągają mnie różne zioła w zależności od pory roku i tego, jak sobie radzę energetycznie. Mimo to zawsze ciągnęło mnie w stronę kwiatów jaśminu. Jasmine jest święta i zmysłowa i uczy mnie pochylania się nad delikatnością i miękkością w sobie. Jednym z moich najwcześniejszych wspomnień jest spacer po rozległych jaśminowych żywopłotach wokół mojego domu z dzieciństwa, a zapach całkowicie mnie otacza. Uwielbiam, jak potężny jest zapach w ten sposób, jak może przenieść cię do pierwszej chwili, w której poczułeś aromat. To jedno z moich ulubionych wspomnień — czas niewinności i dziecięcej ciekawości. Jasmine zawsze przypomina mi ten moment; przypomina mi, że rośliny zawsze nade mną czuwały.

HA: Gdybyś był ziołem, jakim byś był?

Deema Al Huqail: Gdybym była ziołem, byłabym szafranem, nostalgiczną rośliną. Jest przy tobie, kiedy twoje serce jest ciężkie, napełniając cię miłością, pocieszeniem i boskością. Szafran przywołuje bezpieczeństwo i świętość domu. W pewnym sensie mogę przenieść swój dom gdziekolwiek jestem na świecie, po prostu dodając jego bogate nici do gulaszu i herbat.

HA: Czy twoje doświadczenie w zielarstwie zachęciło cię do nauki i odkrywania innych pokrewnych nisz, takich jak rzemiosło botaniczne, ogrodnictwo, naturalne farbowanie, aromaterapia itp.

Deema Al Huqail: Oczywiście. Uwielbiam to, że ziołolecznictwo nie ma granic, a nauka nie ma końca. Od początku studiów zgłębiałam aromaterapię, perfumerię, farbowanie świec, tworzenie esencji kwiatowych i fermentowanie mikstur. Odnalazłem miłość do ogrodnictwa i fotografii. Uwieczniam chwile w moim domu, ogrodzie i aptece. To satysfakcjonujący sposób na estetyczne wyrażanie siebie i dzielenie się tym ze społecznością internetową.

HA: Czy masz jakieś rytuały lub tradycje związane z ziołolecznictwem, którymi chciałbyś się podzielić?

Deema Al Huqail: Nowym rytuałem, który wprowadziłam do swojego życia, jest praktyka tworzenia esencji kwiatowych. Esencje kwiatowe wychwytują energię rośliny, wspomagając subtelne obszary ciała. Różne społeczności tubylcze wierzą, że poranna rosa roślin niesie ze sobą wiedzę, którą można wykorzystać do duchowego i emocjonalnego wsparcia. Uwielbiam wprowadzać własne tradycje w ten proces, budując związek intuicji i szacunku z roślinami i ich historiami. Łączę miejsca astrologiczne ze świętymi wspomnieniami przekazanymi w czasie w regionie, w którym pracuję. Na przykład często łączę greckie esencje kwiatowe z mitologicznymi bogami i boginiami związanymi z rośliną, takimi jak esencje Wstydliwej Hery i Cyprysa Hekate . Zbieranie wody dla esencji też jest święte. Lubię przynosić wodę ze starożytnego klasztoru obok mojej wioski w Grecji lub używać wody ze źródła obok roślin, jeśli takie istnieją.

HA: Czy czułeś, że czegoś ci brakuje w życiu, zanim odkryłeś ziołolecznictwo? Jeśli tak, jak myślisz, co to było i jak pomogło ziołolecznictwo?

Deema Al Huqail: Zawsze żyłem z pustką. Będąc wieloetnicznym, nigdy nigdzie nie czułem się tak naprawdę na swoim miejscu. Dorastając opierałem się swojej kulturze, dlatego szukałem życia w Londynie. Nie rozumiałam wartości „domu”, dopóki nie poczułam się od niego daleko. Sięgnęłam po zioła, które przypominały mi domową wygodę: rumiankową herbatę, którą moja babcia przygotowywała po obiedzie, zapach jaśminu i kwiatu pomarańczy oraz dzikie oregano rozmazane między moimi dłońmi. Zielarstwo utorowało mi drogę do połączenia się z moimi korzeniami poprzez rośliny, które mnie wychowały. Napełniło mnie to celem, inspiracją i dumą z kultur, z których się składam. W pewnym sensie radzę sobie z pustką związaną z życiem w diasporze.

HA: Których nauczycieli zielarstwa, autorów lub rówieśników uważasz za najbardziej inspirujących i dlaczego?

Deema Al Huqail: Od czego zacząć?! Rówieśnicy, tacy jak @riverroseremembrance i @swana.ancestral hub, pomogli zebrać w całość wiele wypartych uczuć związanych z przynależnością poprzez pamięć i ochronę dziedzictwa. Od @pascalbaudar dowiedziałem się o odkrywaniu mojego lokalnego terroiru, tworząc sfermentowane napoje z mojego bioregionu. Fotografowie tacy jak @the.wildcraft, @whimsyandwhile i @alysonsimplygrows zainspirowali mnie do wykorzystania moich umiejętności twórczych poprzez opowiadanie historii i fotografię związaną ze stylem życia.

HA: Czy lubisz dzielić się swoją wiedzą o ziołach z innymi w swoim życiu poprzez przepisy, produkty, zdjęcia, posty na blogu, warsztaty społecznościowe itp.

Deema Al Huqail: Tak! W moim sklepie internetowym udostępniam inspirowane ziemią oferty i uwielbiam angażować się w społeczność zielarzy poprzez fotografię opowiadającą historię i udostępnianie przepisów na moim Instagramie i postach na blogu. Chciałbym zbadać warsztaty na żywo poza światem cyfrowym poprzez rekolekcje rolnicze w Grecji. Z niecierpliwością czekam na wiele sposobów, którymi mogę dzielić się z tymi, którzy mają pasję do tej dziedziny i tymi, którzy są ciekawi, aby zacząć.

HA: W jaki sposób ziołolecznictwo pobudziło twoją kreatywność?

Deema Al Huqail: Tworzenie przepisów inspirowanych porami roku, ziemią i moimi przodkami głęboko rozpala moją kreatywność. Obecnie pracuję nad serią o tradycyjnej kuchni Azji Południowo-Zachodniej z użyciem paszowych składników, w ramach której współpracuję z @BasimasKitchen, aby ponownie przyjrzeć się kulturowej żywności z dzikimi roślinami. Udostępniliśmy post na blogu na temat dwóch przepisów: Foraged Fatayer z pokrzywą i czosnkiem niedźwiedzim oraz muttabal z czosnkiem niedźwiedzim (dip z bakłażana). Zielarstwo to wspaniała baza do eksploracji, w której mogę wyrażać siebie za pomocą różnych mediów, a jednocześnie mogę współpracować z innymi twórcami w tej dziedzinie i tworzyć treści, które możemy dodawać do archiwów naszej kultury.

HA: Gdybyś mógł udzielić jakiejś wskazówki lub zachęty tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z zielarstwem, co by to było?

Deema Al Huqail: Podążaj za instynktem i zmysłami. Poznaj roślinę przed jej zerwaniem, spróbuj ją zrozumieć, posmakować i powąchać. Jakie uczucia lub wspomnienia wywołuje roślina? Czy są jakieś rośliny, które towarzyszyły Ci od dzieciństwa? Może w ogrodzie Twoich rodziców lub w ziołach i przyprawach w Twojej spiżarni, w roślinach Twoich przodków? Być może już wiesz więcej o ziołolecznictwie, niż myślisz. Pozwól, aby ciekawość i zażyłość prowadziły cię.

Przeczytaj wywiady z poprzednimi studentami z:

Jovan Sage (@jovansage)

Toni Green (@unveil_natural)

Anna Booth Cohen (@herbal_uprising)

Elliot Durt (@the.durt.family)

Shannon Mulligan-Mayernik (@mayernikkitchen)

Rachel Baker (@3_sources)

Farai Harreld (@thehillbillyafrican)

Hannah Lasorsa (@hannah_aften)

Zainspirowany ziołową podróżą Jovana? Kontynuuj swoją własną podróż już dziś, przeglądając nasze internetowe kursy ziołowe.