10 zielarzy, których warto docenić w 2017 r.

Tych dziesięciu zielarzy zasiało tak wiele nasion inspiracji dla wielu z nas w społeczności zielarskiej.

Jedno jest pewne, że wydaje się, że istnieje wspólna cecha wśród tych zielarzy: konsekwentna motywacja, która utrzymuje ich w ruchu, nauczaniu i wiecznej nauce z głęboką i widoczną pasją do zielarstwa. Wielu ma ducha przedsiębiorczości i entuzjazm do dawania czegoś społeczności i ziemi. Inspirują nas i przetarły szlak dla wielu z nas w społeczności ziołowej. Poświęcamy czas w ten Dzień Zielarza, aby je uczcić!

10 Zielarzy do uznania w 2017

Rosemary Gladstar

Podczas gdy Rosemary Gladstar nie zawsze wiedziała, że ​​zostanie zielarką, zawsze czuła się wewnętrznie powołana do służby zieleni. Powszechna nazwa dla większości zielarzy, Rosemary Gladstar jest poruszaczem i wstrząsaczem w świecie ziołolecznictwa. Z ponad 45-letnim doświadczeniem jako zielarka, Rosemary jest często nazywana matką chrzestną amerykańskiego ziołolecznictwa, pomagając obudzić miłość do roślin w nowym pokoleniu. Jej liczne osiągnięcia obejmują założenie California School of Herbal Studies, współzałożenie Sage Mountain Herbal Retreat Center, współzałożenie Traditional Medicinal Tea Company, autorstwo 11 książek, założenie organizacji non-profit o nazwie United Plant Savers oraz założenie i zorganizowanie kilka stowarzyszeń zielarskich, konferencji i sympozjów.

 

 

 

Thomas Easley

Thomas Easley, RH(AHG) łączy nowoczesną naukę i tradycyjne zachodnie ziołolecznictwo w zorganizowane podejście do zdrowia i uzdrawiania. Pomaga ludziom wspierać ich cele zdrowotne za pomocą diety i technik redukcji stresu, suplementów diety i ćwiczeń. Jest zielarzem klinicznym, profesjonalnym członkiem American Herbalists Guild i założycielem Eclectic School of Herbal Medicine. Niedawno Easley był współautorem Modern Herbal Dispensatory: A Medicine-Making Guide, który zawiera wszystko, co musisz wiedzieć o zbieraniu, przygotowywaniu i podawaniu ziół w wielu różnych formach.

 

 

 

 

Bevin Clare

Jako prezes Amerykańskiej Gildii Zielarzy, Bevin Clare przewodzi największej grupie profesjonalnych zielarzy klinicznych w Stanach Zjednoczonych. Jej doświadczenie dobrze przygotowało ją do tej pracy.

Bevin Clare, edukator Akademii Ziołowej, studiowała ziołolecznictwo na całym świecie i łączy swoją wiedzę na temat tradycyjnych zastosowań roślin z nowoczesną nauką i współczesnymi strategiami zdrowotnymi jako konsultant i edukator. Posiada tytuł magistra chorób zakaźnych z London School of Hygiene and Tropical Medicine, pracuje jako adiunkt w Massachusetts College of Pharmacy i jest adiunktem w New York Chiropractic College.

 

 

 

Christopher Hobbs

Dr. Hobbs jest członkiem-założycielem Amerykańskiej Gildii Zielarzy. Jest zielarzem czwartego pokolenia z ponad 35-letnim doświadczeniem jako zielarz. Dr Hobbs studiował filogenetykę, biologię ewolucyjną i fitochemię na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley i stał się znanym na całym świecie zielarzem, licencjonowanym akupunkturzystą, autorem, klinicystą, botanikiem, mikologiem i naukowcem. W ciągu ostatnich 10 lat zgromadził ponad 5000 książek o ziołolecznictwie i historii medycyny, z których obecnie rozwija obszerną bazę danych. Jest w trakcie pisania dodatkowych książek, które uzupełnią jego poprzednie 14 publikacji.

 

 

 

 

Marka Blumenthala

Jako założyciel i dyrektor wykonawczy Amerykańskiej Rady Botanicznej, Mark Blumenthal wywarł duży wpływ na świat ziołolecznictwa. Jest redaktorem i wydawcą HerbalGram, międzynarodowego, recenzowanego kwartalnika, wystąpił w ponad 600 programach radiowych i telewizyjnych oraz napisał ponad 700 artykułów, recenzji i rozdziałów w książkach dla wielu ważnych publikacji. Ma bogate doświadczenie w branży produktów zielarskich i służył jako konsultant wielu firm. Był doradcą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w adaptacji „Wytycznych dotyczących oceny leków ziołowych”. Przez sześć lat był adiunktem na Wydziale Chemii Medycznej na Uniwersytecie Teksańskim w Austin, College of Pharmacy, udzielając instrukcji na temat produktów ziołowych we współczesnej aptece.

 

 

 

Maria Noel Groves

Maria Noel Groves z powodzeniem połączyła swoje pasje do ziół, dziennikarstwa i edukacji, aby stać się osobą wpływową w świecie ziołolecznictwa i nie tylko. Jako zarejestrowany zawodowy zielarz w American Herbalists Guild, Groves ma ponad 20-letnie doświadczenie w pracy z ziołami. Maria jest również znakomitą pisarką i redaktorką zajmującą się holistycznym zdrowiem, byłą redaktorką Natural Health i regularną współpracowniczką publikacji, w tym Herb Quarterly, Remedies Magazine i Associated Press.

Maria jest zastępcą nauczyciela w Akademii Ziołowej, biorąc udział w Zaawansowanym Kursie Zielarskim i Zielniku. Jej praktyka koncentruje się na edukacji i wzmacnianiu poprzez zajęcia, konsultacje zdrowotne i dziennikarstwo. Jej książka, Body into Balance: An Herbal Guide to Holistic Self-Care, została wydana w zeszłym roku i można ją kupić online na Amazon.

 

 

Marlene Adelmann

Inspirującą cechą wielu wpływowych zielarzy jest to, że ich pasja do zielarstwa i oddanie tej dziedzinie pracy ma określony cel. Marlene Adelmann jest doskonałym przykładem tego pojęcia. Jej cele, aby wypełnić lukę między obecną społecznością zielarzy a resztą świata, można zobaczyć w jej pracy tutaj, w szkole. Jako założycielka Akademii Ziołowej, Marlene uruchomiła cyfrowe środowisko do studiowania sztuki i nauki medycyny roślinnej, jednocześnie szanując tradycje społeczności, hojności i szacunku dla każdej indywidualnej podróży. Prowadzone kursy są dostępne dla każdego, kto ma internet i chęć nauki. Jednym z najważniejszych i najbardziej korzystnych aspektów Akademii Ziołowej jest zapewnienie przystępnej cenowo edukacji dla wszystkich. W tym roku Marlene poszła o krok dalej, organizując bezpłatny kurs Herbal Materia Medica, który zgromadził 23 000 studentów z całego świata. Akademia Ziołowa jest wzbogacana przez łączenie utalentowanych zielarzy i studentów w środowisku, które wspiera wiedzę, naukę i tradycję.

Marlene rozpoczęła swoją ziołową podróż od studiów na kierunku Sztuki Kulinarne. W 1989 roku otworzyła własną firmę cateringową i dzięki swojej pasji do jedzenia i zdrowego trybu życia zaczęła poznawać zioła i ich zastosowanie zarówno w celach żywieniowych, jak i zdrowotnych. Marlene jest oddaną studentką ziołolecznictwa, która posiada współczucie wymagane do docierania do innych. Lata nauki przywiodły ją tutaj, do Akademii, gdzie nadal praktykuje zasady ziołolecznictwa, ucząc i wspierając studentów HA.

Aviva Romm

Jako położna, zielarz i doktor medycyny z Yale, Aviva Romm jest liderem medycyny botanicznej dla zdrowia kobiet. Posiada certyfikat Board Certified w zakresie medycyny rodzinnej z położnictwem i jest absolwentką Rezydencji Medycyny Integracyjnej dr Weila na University of Arizona. Doświadczenie dr Romm rozpoczęło się w młodym wieku, kiedy w wieku 16 lat studiowała zielarstwo i położnictwo. Kiedy jej własne dzieci były wystarczająco duże, wróciła do szkoły w Yale School of Medicine.

Dr. Doświadczenie Romm łączy medycynę konwencjonalną i naturalną, ponieważ koncentruje się na wpływie stresu na zdrowie, siłę woli, głód, wagę, choroby przewlekłe i brak równowagi hormonalnej u kobiet oraz zapobieganie chorobom przewlekłym u dzieci, z naciskiem na zmniejszenie niepotrzebne stosowanie antybiotyków. Jest autorką siedmiu książek o medycynie naturalnej, w tym The Adrenal Thyroid Revolution i Naturally Healthy Babies and Children, a także programu nauczania medycyny integracyjnej dla rezydencji z medycyny wewnętrznej i pediatrycznej Yale. Jej celem jest inspirowanie i wspieranie rewolucji w zakresie zdrowia kobiet poprzez udostępnianie informacji.

 

Susan Leopold

Jako obecny dyrektor wykonawczy United Plant Savers (UpS), Susan Leopold nie siedzi w miejscu. Rekreacyjnie wspinający się na drzewa jest także dyrektorem Sacred Seeds Project i zasiada w radzie dyrektorów Botanical Dimensions i Centre for Sustainable Economy. Oprócz tych ról etnobotanik jest członkiem rady doradczej Amerykańskiej Rady Botanicznej. Wcześniej Susan pracowała jako dyrektor wykonawczy Bull Run Mountain Conservatory, jako specjalny kierownik projektu dla Virginia Outdoors Foundation (powiernictwo gruntowe) oraz jako specjalny bibliotekarz badawczy i fotograf artystyczny w Oak Spring Garden Library w Upperville w Wirginii.

Tutaj, w Herbal Academy, jesteśmy zaszczyceni, że możemy współpracować z Susan i Goldenseal Botanical Sanctuary United Plant Savers jako jednym z naszych miejsc filmowania naszych kursów wideo. Goldenseal Botanical Sanctuary jest własnością i jest zarządzana przez UpS jako żywy, zrównoważony model użytkowania gruntów w celu ochrony różnorodności ekologicznej i zapewnienia dalszego rozwoju bogatych tradycji ziołolecznictwa i medycyny ludowej nawet w tych nowoczesnych, pełnych wyzwań czasach.

 

Kiva Rose i Jesse Wolf Hardin

Kiva Rose i Jesse Wolf Hardin to dynamiczny duet stojący za Plant Healer Magazine. Skupiają się na zapewnianiu dostępnego, oddolnego ziołolecznictwa ludowego, które wzmacnia jednostkę i służy społeczności. Pracowali nad osiągnięciem tej misji nie tylko poprzez Plant Healer Magazine, ale także poprzez publikację kilku książek, przemówienia na konferencjach i uniwersytetach oraz koordynację wydarzeń. Kiva zyskała międzynarodowe uznanie dzięki inspirującemu i pouczającemu blogowi Medicine Woman’s Roots, a Wolf jest autorką ponad 600 opublikowanych artykułów w czasopismach i 10 książek. Razem ta potężna para pozostawiła spory wpływ na świat ziołowy. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy nazywać ten zespół naszymi przyjaciółmi. Miej oko na nasz wkład w Plant Healer Magazine!

 

 

 

Jak szanujesz zielarzy w swoim życiu?

Zielarze, którzy pomogli ukształtować twoją ścieżkę, mogą być znani jak te 10 (no, technicznie rzecz biorąc, 11) wpływowych ludzi. Mogą to być członkowie rodziny, przyjaciele, a nawet nowi znajomi.

Akademia Zielarstwa honoruje wszystkich tych nauczycieli z bliska i daleka, świętując Dzień Zielarza w poniedziałek, 17 kwietnia. Przygotowaliśmy listę prezentów dla każdego zielarza w Twoim życiu. Świętujemy również dzięki tym pięknym kartkom z podziękowaniami, które można bezpłatnie pobrać, wydrukować lub udostępnić w mediach społecznościowych.

Pobierz Karty Dnia Zielarza!

Zapisz

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US