Świętuj Dzień Zielarza, honorując swoich nauczycieli – BEZPŁATNE pobieranie kart!

Zielarze są znani z tego, że hojnie dzielą się wiedzą na temat ziołolecznictwa z otoczeniem, pomaganie innym w dążeniu do własnego dobrego samopoczucia. Od pozornie drobnych działań, takich jak pokazanie komuś, jak zaparzyć filiżankę herbaty lub zrobić kojącą kąpiel ziołową, po bardziej formalne instrukcje dla uczniów w klasie lub napisanie książki informacyjnej, zielarze codziennie uczą otaczających ich osób, jak używać ziół i cieszyć się nimi.~ 153~

Każdy zielarz jest nauczycielem, który dzieli się swoją pasją z innymi, jednocześnie inspirując do nauki, poprawiając dobre samopoczucie i pielęgnując uznanie dla natury. Zielarze uczą ludzi sztuki dbania o siebie. Dzielą piękno i siłę świata przyrody. I często zielarze pomagają stworzyć iskrę, która inspiruje innych do własnej podróży w ziołolecznictwie. Jakim darem są ci nauczyciele! Dzień Podziękowania Zielarzowi, który przypada 17 kwietnia, to doskonała okazja, aby podziękować zielarzowi, który w jakiś sposób Ci pomagał, uczył lub inspirował!

Dołącz do nas w docenianiu zielarzy!

Jeśli czujesz się zainspirowany, 17 kwietnia zrób mały gest wdzięczności za inspirujące słowa, czyny i lekcje zielarzy, którzy wpłynęli na twoje życie. Może kiedyś zielarz pomógł ci w chwili potrzeby. Być może ich wpływ postawił cię na twojej własnej ziołowej ścieżce. Lub podzielili się z tobą inspiracją na temat roślin, które wywołały „ah-ha!” za chwilę!

W życiu wszyscy jesteśmy nauczycielami poprzez nasze interakcje, komunikację i dzielenie się ze sobą. Zielarze, czy to mądrzy starcy, u których studiowaliśmy, czy też pełni entuzjazmu i wiedzy studenci zielarstwa, każdego dnia uczą siebie nawzajem oraz ludzi w swoich społecznościach. Każdy zielarz jest nauczycielem i z głęboką wdzięcznością my tutaj w Akademii dziękujemy wszystkim nauczycielom w naszym życiu. Czy kiedy to czytasz, przychodzą ci na myśl jacyś konkretni zielarze lub wyciągnięte wnioski? Jeśli tak, dlaczego nie poświęcić chwili, by wyciągnąć rękę i przekazać dar wdzięczności za to, czym ta osoba się z tobą podzieliła? To tak wiele znaczy!

Darmowe grafiki i kartki z podziękowaniami

Proszę, skorzystaj z tych kart z podziękowaniami! Pobierz i wydrukuj karty PDF, aby podzielić się specjalnym gestem wdzięczności z zielarzem. Możesz też pobrać zdjęcie poniżej i udostępnić je e-mailem lub na Facebooku!

Darmowe kartki z podziękowaniami za Dzień Zielarza ~ 153 ~
Pobierz i ciesz się kartami dnia zielarza!

Piękna społeczność

Ponieważ każdy zielarz jest nauczycielem, każdy zielarz jest także uczniem. Jako zielarze wszyscy nieustannie uczymy się od wspaniałych ludzi w naszych społecznościach zielarskich. Jako społeczność, dzielenie się osobistą mądrością, wyjątkowymi punktami widzenia i szczerymi inspiracjami pomaga nam wszystkim rozwijać się jako zielarze, uczyć się więcej i stawać się lepszymi w tym, co robimy.

I ważne jest, aby pamiętać, że bez względu na to, jak nowy (lub ugruntowany) jesteś w rzemiośle zielarstwa, jako zielarze wszyscy mamy coś wyjątkowego do przekazania i coś wyjątkowego do nauczenia. Jeśli uszanujemy tę wyjątkową iskrę, którą każdy wnosi do stołu, wszyscy możemy się tego nauczyć.

Zielarstwo potrzebuje Twojego wyjątkowego głosu i Twojej wyjątkowej historii… Zakop się głęboko i zasadź siebie, abyś mógł być kwiatem, który przynosi radość, winoroślą, która trzyma się twojej prawdy, lub drzewem, które daje schronienie tym, którzy odpoczywają pod spodem.
– Agatha Noveille, nauczyciel akademicki Herbal Academy i autorka The Indie Herbal

ODNIESIENIA

Noveille, Agata. (2106). Niezależna ulotka ziołowa. Tom. 1. Gruzja. Niezależny zielarz.