Najlepsze z 2014

Gotowe czy nie! Kolejny rok dobiega końca i jesteśmy rzuceni w rok 2015…

Zastanawiamy się nad minionym rokiem – nowymi członkami naszego zespołu, uruchomieniem internetowego wprowadzającego kursu ziołowego, przeprojektowaniem letniej strony internetowej, udostępnieniem strony członkowskiej The Herbarium oraz garstką warsztatów, które gościliśmy tutaj w Bedford w stanie Massachusetts – i zastanawiamy się, jak to wszystko zrobiliśmy! To był burzliwy rok, ale cieszyliśmy się każdą minutą.

Wybranie przez nas ulubionego momentu byłoby prawie niemożliwe, więc powierzamy to Tobie! Oto najlepsze wyniki 2014 roku w oczach naszych czytelników, subskrybentów i studentów. Dziękujemy za sprawienie, że ta ziołowa podróż była naprawdę wyjątkowa. Do zobaczenia w Nowym Roku!

Najlepsze artykuły zielarskie z 2014 r. ~ 653 ~

10. Jak zrobić ziołowe gliceryny: Nalewki bez alkoholu – Ziołowe nalewki są zwykle wytwarzane z alkoholu, ale gliceryna jest dobrą alternatywą dla dzieci, zwierząt i dorosłych, gdy głównymi czynnikami są smakowitość i wrażliwość na alkohol. Chociaż nie są tak silne jak nalewki na bazie alkoholu, gliceryny są nadal dość skuteczne – z pewnością bardziej niż próba podania dawki nalewki na bazie alkoholu dziecku z zaciśniętymi ustami!

9. Jak zrobić nalewkę – Nalewka ziołowa to długotrwała i skuteczna forma otrzymania ziołowego prezentu. Ma znacznie dłuższy okres przydatności do spożycia niż napar lub wywar i można go schować w torbie lub szafce w celu łatwego dostępu i użycia. W tym poście dowiesz się jak zrobić nalewkę oraz materiały potrzebne na początek!

8. Jak zaplanować i posadzić jesienny ogród — wierzcie lub nie, nawet w zimnym klimacie można zasadzić jesienny ogród i obserwować, jak rośnie. Podczas gdy myśl o bujnym, tętniącym życiem ogrodzie zazwyczaj przywołuje obrazy lata, przy odpowiednim planowaniu i prawidłowym nasadzeniu można osiągnąć obfitość jesieni.

7. 8 ziołowych domowych środków zaradczych na przeziębienie i grypę – Sezon przeziębień i grypy jest teraz u szczytu i uderza mocno i szybko. Chociaż zapobieganie jest najlepszą obroną, co robimy, gdy pojawią się objawy? Niektórzy z nas przygotowują się do sezonu przeziębień i grypy jesienią, zaczynając pić cydr i nalewki, aby zachować zdrowie i leczyć choroby od samego początku.

6. 3 proste wskazówki dotyczące późnego ogrodnictwa – Oto kilka pomysłów, których możesz użyć, aby pomalować kciuk na przyjemny odcień zieleni w nadchodzących miesiącach. Skorzystaj z naszych wskazówek dotyczących późnego ogrodnictwa, a będziesz mógł zająć się jadalnym ogrodem, nawet jeśli dopiero zaczynasz dzisiaj.

5. 10 niesamowitych zastosowań aloesu – Aloe vera ma tak wiele zastosowań, że bez niego naprawdę byłbym zagubiony. Oto 10 najlepszych zastosowań aloesu, który zawładnął twoimi doniczkami na podwórku!

4. Bliższe spojrzenie na olejki eteryczne i bezpieczeństwo — Wbrew powszechnej opinii FDA nie zatwierdza wstępnie olejków eterycznych. Nie regulują ani zawartości, ani etykietowania. Firmy mogą mówić prawie wszystko, co chcą – przynajmniej do czasu, gdy FDA ich dogoni. Rzućmy okiem na olejki eteryczne i bezpieczeństwo.

3. Jak zrobić leczniczą maść – Jednym z najlepszych sposobów czerpania korzyści z ziół, a także łagodzenia suchej skóry, jest stworzenie leczniczej maści. Skóra jest jedną z największych bram w ciele, przez które odbierane są działania roślin.

2. Obfity gulasz z soczewicy i komosy ryżowej – Czy jest lepszy sposób na utrzymanie ciepła (i zdrowia) w tym nowym roku niż pyszna, pocieszająca miska wegańskiej zupy? Ten napakowany białkiem gulasz jest idealny na chłodne noce i łatwy do przygotowania.

1. Wstępny kurs ziołowy – Nie dziwi nas fakt, że najczęściej oglądaną stroną w naszej witrynie jest nasz program zielarstwa dla początkujących! Ten program jest wielkim hitem od czasu jego uruchomienia w czerwcu 2014 r., a studenci zapisują się z całego świata. Jeśli jesteś zainteresowany zrobieniem kolejnego kroku w swojej ziołowej podróży, dołącz do nas w tym programie i naucz się wszystkich podstaw ziół. Będziemy z tobą na każdym kroku!

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US