Jak uhonorować swoich nauczycieli zielarstwa swoimi historiami

Nie moglibyśmy mieć zielarstwa bez siebie nawzajem. Dzięki relacjom uczymy się sztuki zielarstwa — ludzie dzielą się ze sobą, rośliny uczą nas bezpośrednio, a nawet zwierzęta wskazują nam drogę, gdy obserwujemy i uczymy się. Ta tradycja prawdopodobnie karmiła nas i wspierała tak długo, jak ludzie współistnieli z roślinami. Bez względu na to, gdzie jesteś na swojej ziołowej ścieżce, prawdopodobnie dzieliłeś się energią społeczności zielarskiej, wykorzystując zbiorową wiedzę o naszych ukochanych roślinach i tworząc własną potężną ziołową historię.

Dzień Zielarza

Kiedy kroczymy wydeptanymi ścieżkami ziołolecznictwa, szukając własnej, unikalnej drogi i badając, aby dowiedzieć się więcej, podróżujemy ramię w ramię, pomagając sobie nawzajem. Dla wielu z nas istnieje konkretny ukochany nauczyciel (lub dwóch, trzech lub więcej!), który był niezbędny w pielęgnowaniu naszego płomienia pasji i dostarczaniu nam wskazówek i mądrości.

Każdego roku Dzień Zielarza przypada 17 kwietnia. Ten dzień to szczególny czas, aby uhonorować nauczycieli zielarstwa i mędrców, którzy byli przed nami, i wyrazić wdzięczność za dary, którymi się dzielili. Zapraszamy do przyłączenia się do nas w docenianiu wszystkich naszych wspaniałych mentorów w tym roku w Dniu Zielarza!

Aby ułatwić dzielenie się miłością, z przyjemnością oferujemy BEZPŁATNĄ kartkę z podziękowaniami z okazji Dnia Zielarza, którą możesz wykorzystać do uhonorowania nauczycieli zielarstwa! Wyślij to e-mailem lub wydrukuj i przekaż bezpośrednio swojemu mądremu nauczycielowi.

POBIERZ SWOJĄ KARTĘ DZIENNĄ ZIELARZA TUTAJ

Jak uhonorować nauczycieli ziół swoją historią

Jednym ze sposobów na uhonorowanie nauczycieli zielarstwa, którzy wskazali ci drogę w Dniu Zielarza, jest podzielenie się wspomnieniem z osobą, która szczególnie cię poruszyła i zainspirowała. Wszyscy mamy historię lub dwie do podzielenia się! Dzielenie się tymi wyjątkowymi wspomnieniami w celu uhonorowania nauczycieli zielarstwa , którzy zaświecili światłem, to bardzo wzruszający sposób na podziękowanie. To naprawdę wiele znaczy dla tych cennych nauczycieli, a Dzień Zielarza jest do tego idealną okazją!

Oto kilka inspirujących historii Dnia Zielarza od naszego zespołu Akademii Zielarstwa!

„Jeden z moich nauczycieli zielarstwa zwykł rzucać nam wyzwania, abyśmy wykonywali ćwiczenia, takie jak opisywanie smaków, zapachów i energii ziół bez patrzenia na informacje o tych właściwościach lub ustawiali to w taki sposób, że nie wiedzieliśmy, które zioła smakowały, wąchały lub dotykały w tym czasie. Bez wyzwania w ten sposób ćwiczenie może wydawać się zbyt łatwe, aby było warte wykonania, ale wijąc się podczas niego z irytacji, niepokoju i braku słów. Był to dobry dowód siły sugestii związanej z niektórymi aspektami sensorycznymi ziół, a także dobre ćwiczenie dla naszych zmysłów i zapamiętywania ziół. Przekonasz się również, że zioła smakują nieco inaczej dla niektórych osób. Zauważyłem ostatnio, że niektórzy nasi studenci HA porównują notatki dotyczące podobnego ćwiczenia w naszej społeczności My Herbal Studies i pomyślałem, że to naprawdę sprytny pomysł!” – Heather Irvine, Instruktor Akademii Ziołowej

„Jeden wzruszający moment w mojej własnej nauce zielarstwa dotyczy mojej pełnej życia nauczycielki apteki ziołowej Rebeki Luny, od której miałam szczęście się uczyć. Poprowadziła szczególnie wspaniałe zajęcia, podczas których zademonstrowała sporządzenie płynnego olejku ziołowego w postaci stałej z dodatkiem wosku pszczelego. Poprowadziła nas krok po kroku przez proces zaparzania ziół w oleju, topienia w wosku pszczelim, sprawdzania konsystencji (stary dobry test łyżki) i wlewania tej mieszanki do puszek, aby uzyskać zachwycającą, zieloną ziołową maść. Jako początkujący zielarz cały proces wydawał mi się odrobiną magii. Wciąż pamiętam te zajęcia i uczucie po nich ogromnej siły — jakbym mogła zrobić wszystko! To doświadczenie z jej życzliwym przewodnictwem otworzyło przede mną drzwi i nie mogłem być bardziej wdzięczny”. – Angela Justis, Koordynator Obsługi Studenckiej Akademii Zielarskiej

„Jednym z najlepszych darów mojej edukacji zielarskiej było uczenie się — ciągle na nowo! — że nie musimy wybierać między nauką a magią. Zielarstwo ma wiele miejsca na mityczne lub duchowe dobre samopoczucie obok opartego na nauce zrozumienia fitofarmakologii, a jako praktykujący ziołolecznictwo mamy możliwość czerpania z obu źródeł. Widziałem to w akcji, kiedy uczyłem się u Larkena Bunce’a i Guido Masé; dla mnie byli wzorami do naśladowania w łączeniu rygorystycznej wiedzy o zielarstwie z głębokim osobistym związkiem z roślinami jako sprzymierzeńcami. W dużej mierze dzięki ich odważnemu nauczaniu moja praktyka jako zielarza klinicznego ma podstawy zarówno w duchu, jak iw nauce”. – Linden de Voil, Współtwórca rozwoju kursów Akademii Ziołowej

Więc co z tobą? Jaka jest Twoja historia? Jeśli masz jeden lub kilka, podaj dalej! Dotknie serca twojego nauczyciela i uczyni ich dzień!

Szczęśliwego Dnia Zielarza od zespołu Akademii Zielarni!

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US